Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Szwajcar mozesz napisac jak poprawiasz te napisy ?

Żadna filozofia, używam SubEdita.

Do divx/xvid - opcja:

Ctrl + T zmiana na mDVD,

Ctrl + R poprawianie, usuwanie błędów,

Ctrl + W ustawiane czasu wyświetlania (domyślnie mam 3+2s), oraz

Ctrl + Y podziel długie wiersze.

Przelatuję jeszcze z góry na dół czy nie ma gdzieś zielonych linii. Jak są to poprawiam trochę czasy by zniknęły.

Jak do mkv to jeszcze sprawdzam czy jest dobre synchro, bo SubEdit nie potrafi czytać fpsa z mkv i zawsze mi podaje 25 klatek/s.

Jak napisy są za wcześnie to zmieniam 23.976 --> 25 i eksportuję do srt bo do mkv używam napisów srt.

Nie mam nigdy problemów z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak się LG dowie, że BD390 może czytać .mkv z srt, to już nigdy update'u nie zrobią. Uznają, że problem rozwiązany i szlus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje skąd można ściagnać to najnowsze oprogramowanie BD.8.08.526 bo z update'u z poziomu odtwarzacza krzyczy mi, że nie może pobrać. Po włączeniu wykrywa, że nowy soft jest dostępny, konfiguracje sieci sprawdzałem i jest OK.

Pozdrawiam:

odja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cretino, mam ten plik. Niestety zrywa mi po kablu. Nie wiedzieć dlaczego, idzie tylko 25% ze 100 Mb/s. Reszta jest przycięta/zdławiona. Tak jakby LG nie potrafił więcej przerobić. Czy próbowałeś odtwarzać ten plik po kablu w LG bd390?

nie ... w LG uzywalem tylko wi-fi

mysle, ze i po USB z takimi "grubymi" plikami moze byc klopot ....

wiekszosc dyskow lub penow usb przy odczycie ledwo przekracza 30Mb ...

szukam routera z obsluga "n" i sieci kablowej gigabitowej ...

sa juz jakies obudowy do dyskow majace jednoczesnie usb 3.0 i e-sata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po szybkim przeglądnieciu również forum francuskiego - wszyscy reagują na nowy firmware podobnie. Brak widocznych zmian i wręcz zmiana na gorsze. Wszędzie ćwiczony jest powrót do starego softu. ;)

Sam to właśnie zrobiłem przy pomocy płyty CD-R i jest to naprawdę proste.

Dopóki się nie dowiem co ten soft udoskonalił (po co zespsuł to już wiadomo) wstrzymuję się z aktualizacją.

Szkoda, że Polska i Europa coraz bardziej zostaje w tyle jeśli chodzi o usługi sieciowe. Amerykanie z aktualizacja softu zyskali dostęp do kolejnej usługi HD VOD - serwisu Vudu (wcześniej mieli już Netflixa i CinemaNow).

Witam!!

A czy po downgrad'e softu z płyty jest z powrotem możliwość aktualizacji do najnowszej wersji po sieci? Ja po wgraniu oprogramowania z płytki nie mogę z powrotem zaktualizaować firmware'u do 526 po sieci. Sieć sprawdzałem, YouTube działa, wykrywa że jest nowe oprogramowanie ale pisze, ze nie może go pobrać. Była by możliwość sprawdzenie czy coś nie tak z serwerami LG czy u mnie coś sie w odtwarzaczu spiermeliło.

Pozdrawiam:

odja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz. I ciężko tu sprawdzić o co chodzi bo LG nie udostępnił jeszcze nowego softu na stronach internetowych w postaci pliku. A wczoraj pobieranie via BD390 trwało naprawdę długo.

Gdyby jednak sam downgrade powodował taki problem byłoby to... co najmniej dziwne. Żeby w pełni to przetestować należałoby po zrobieniu downgradu przywrócić fabryczne ustawienia sprzętu, wyłączyć go z sieci i spróbować jeszcze raz.

A może problem leży tylko po stronie serwerów? Zawsze można zadzwonić na partyline jak proponuje odtwarzacz w pojawiającym się komunikacie. :lol:

Ewentualnie mam jeszcze jeden pomysł - na polskiej stronie LG jest też wersja 333 softu. Można więc ją wgrać i zobaczyć czy problem występuje nadal, bo odtwarzacz powinien się chcieć zaktualizować od razu do 526.

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy po downgrad'e softu z płyty jest z powrotem możliwość aktualizacji do najnowszej wersji po sieci? Ja po wgraniu oprogramowania z płytki nie mogę z powrotem zaktualizaować firmware'u do 526 po sieci. Sieć sprawdzałem, YouTube działa, wykrywa że jest nowe oprogramowanie ale pisze, ze nie może go pobrać. Była by możliwość sprawdzenie czy coś nie tak z serwerami LG czy u mnie coś sie w odtwarzaczu spiermeliło.

Znów mi się zgłasza aktualizacja. Ale chyba już nie chcę próbować czy się da.

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znów mi się zgłasza aktualizacja. Ale chyba już nie chcę próbować czy się da.

Spróbować możesz bo aktualizacja online jest dwuetapowa. Najpierw plik jest pobierany a dopiero później wybierasz czy chcesz go instalować, można też zrezygnować w czasie pobierania.

W opisywanym wyżej problemie z aktualizacją nie dochodzi do pobierania pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbować możesz bo aktualizacja online jest dwuetapowa.

Racja. Sprawdziłem. Nie chce pobierać.

Zrobiłem downgrade do wersji 333. Też nie da się zaktualizować do najnowszej wersji. Nie chce pobierać pliku. Mało tego. Nie czyta w tej wersji plików mkv po sieci. W tej chwili najlepsza wersja sterowników to 498.

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sa juz jakies obudowy do dyskow majace jednoczesnie usb 3.0 i e-sata?

Nawet jakby były to to i tak transfer spadnie do poziomu najwolniejszego urządzenia czyli BD390.

Pozdr.

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze i po USB z takimi "grubymi" plikami moze byc klopot ....

Na szczęście z dysku ten pliczek chodzi.

Cały czas mowa o demie Samsunga: Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv

U mnie po sieci zrywa. Sygnał obciążenia sieci jest dziwnie spłaszczony nie przekraczając 25%, jakby sieciówka mojego LG była uszkodzona.

Czy ktoś z forumowiczów ma ten plik i mógłby sprawdzić, jak to u niego wygląda?

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Racja. Sprawdziłem. Nie chce pobierać.

Zrobiłem downgrade do wersji 333. Też nie da się zaktualizować do najnowszej wersji. Nie chce pobierać pliku. Mało tego. Nie czyta w tej wersji plików mkv po sieci. W tej chwili najlepsza wersja sterowników to 498.

Więc może jednak problem leży po stronie LG (serwery lub wycofanie pliku?). Na AVforums pojawił się post:

I tried to update the firmware. Downloading is failing every time, any ideas. I checked all the network connections, it is wired and I can access youtube videos.

więc może nie tylko my mamy ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście z dysku ten pliczek chodzi.

Cały czas mowa o demie Samsunga: Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv

Czy ktoś z forumowiczów ma ten plik i mógłby sprawdzić, jak to u niego wygląda?

Poproszę linka - zassam i potestuję w weekend.

Pozdr.

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem downgrade do wersji 333. Też nie da się zaktualizować do najnowszej wersji. Nie chce pobierać pliku. Mało tego. Nie czyta w tej wersji plików mkv po sieci. W tej chwili najlepsza wersja sterowników to 498.

W v498 z udostępnionego katalogu też nie czyta mi niektórych plików. Te same filmy chodzą streamowane przez Nero albo z dysku po USB.

Sądząc z kilku plików na których sprawdzałem, działają pliki ok 2-3 GB a nie działają 4, 8 i 9 GB. Czyżby granica 4GB?

silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te problemy z napisami przy odtwarzaniu .mkv to prawdziwy shit! Próbowałem odtworzyć z pen'a film z napisami w .srt i nic z tego, może robię jakiś błąd. Film i plik z napisami były w tym samym katalogu i miały tę samą nazwę.

Przy okazji, czy ktoś może wie kogo należy ścigać w LG, żeby w końcu się tym zajęli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś pod klawiszem bodajże display

Wyświetla się menu gdzie podane są informacje o filmie.

Czasem jak są napisy wbudowane i zewnętrzne to player nie może zdecydować się które wyświetlić.

I tam można je wybrać strzałkami w bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest osoba , która nie ma żadnych problemów z napisami w mkv i dvix'ach ? :)

Oczywiście bez poprawiania w subeditach i innych programach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie problemów z napisami w mkv nie doświadczyłem, ściągam napisy w formacie srt i chodzą jak złoto. O napisach w dvix'ach nic konkretnego nie powiem ale jak puściłem jeden film na krótką chwile to napisy były. Wszystkie filmy puszczane po lanie z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest osoba , która nie ma żadnych problemów z napisami w mkv i dvix'ach ? :)

Oczywiście bez poprawiania w subeditach i innych programach .

Poza może niektórymi, renomowanymi portalami z napisami, niesprawdzenie napisów to proszenie się o kłopoty w czasie oglądania.

Trochę tego nie rozumiem.

Kupujemy wypasione telewizory FullHD za FullHD hajcu, kina domowe, które kruszą kryształy w regale, rezerwujemy sobie cenny czas by zrobić sobie ucztę dla oka i ucha.

I co?

Nawet nie sprawdzimy czy napisy pasują, czy nie wypieprzą się nam w połowie psując cały efekt oglądania?

Trochę to dla mnie nielogiczne.

Edytowane przez Szwajcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te problemy z napisami przy odtwarzaniu .mkv to prawdziwy shit! Próbowałem odtworzyć z pen'a film z napisami w .srt i nic z tego, może robię jakiś błąd. Film i plik z napisami były w tym samym katalogu i miały tę samą nazwę.

Przy okazji, czy ktoś może wie kogo należy ścigać w LG, żeby w końcu się tym zajęli?

MKV z srt bez problemu, DIVX z txt bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy rzeczywiście soft : BD.8.08.526 ''blokuje'' odtwarzanie także odtwarzanie mkv ??? czy tylko m2ts ?

moim zdaniem, jeśli tak jest, to sprzęt jako taki staje się niezgodny z pierwotną specyfikacją, tzn dostajemy mniej niż to za co zapłaciliśmy.

zastanawiam się czy to może być podstawą do zwrócenia sprzętu?

oczywiście nie zaktualizowałem softu do 8.526, nadal mam 8.49, ale tak czy inaczej to krok w tył.

wraz z informacją, że jest nowy soft do pobrania, powinna się ukazywać lista ulepszeń/pogorszeń, wtedy dopiero powinna być możliwość akceptacji lub nie i instalacji softu....

powtarzam pytanie : czy rzeczywiście soft : BD.8.08.526 ''blokuje'' odtwarzanie także odtwarzanie mkv ??? czy tylko m2ts ?

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest osoba , która nie ma żadnych problemów z napisami w mkv i dvix'ach ? :)

Oczywiście bez poprawiania w subeditach i innych programach .

Ja, o ile mam napisy w srt :)

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem ten sprzęt. Jak na razie wszystkie mkv śmigają aż miło, wszystkie napisy srt tez działają bez problemu. Mam soft jak na razie bez aktualizacji 8.36 i jak na razie żaden plik m2ts nie chodzi :rolleyes:. Mam nadzieję że po aktualizacji na 8.49 będą śmigać. zobaczę to jutro wieczorem jak dojadę do siebie do domu. Cieszy mnie to że niektóre pliki które na WD HD TV miały "pikseliozę" tu chodzą wyśmienicie.

@SuperMR - n jakim sofcie śmigają ci m2ts?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@SuperMR - n jakim sofcie śmigają ci m2ts?

Jak pisałem parę stron wcześniej:

"Odtwarzacz dostałem z softem BD.8.08.360B a po aktualizacji mam .498.B."

Przy czym z tym "śmigają" to jest tak :rolleyes: : na razie sprawdziłem 2 pliki m2ts: Dark Knight - Format: VC-1 Format profile :AP@L3 - tu jest lipa - przez lan się player "zamyśla" a po USB z dysku coś zaczytuje (TV mi wykrywa zmianę sygnału na wejściu), ale też zero obrazu. drugi m2ts pochodzi z Terminatora 2 i ma parametry: Format : MPEG Video Format version : Version 2 Format profile : Main@High - ten odtwarza się pięknie, ale bez napisów.

Może przez weekend potestuję więcej, bo pobrałem demka Samsunga w m2ts właśnie.

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...