Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

A próbowałeś ze wszystkimi rodzajami materiałów BD i ścieżkami HD audio i napisami - ( AVC,VC-1) ?

Niestety nie mam doswiadczenia ani z VC-1, ani z HD audio (tylko ac3 5.1), z napisami tak. Uwazam, ze przytoczony przeze mnie zestaw programow jest bardzo fajny. Mkv merge akceptuje:

aac AAC (Advanced Audio Coding)

ac3 A/52 (aka AC3)

avi AVI (Audio/Video Interleaved)

btn VobBtn buttons

drc Dirac elementary stream

dts DTS (Digital Theater System)

flac FLAC lossless audio

h264 AVC/h.264 elementary streams

idx VobSub subtitles

m1v MPEG-1 video elementary stream

m2v MPEG-2 video elementary stream

mkv general Matroska files

mov Quicktime/MP4 audio and video

mp2 MPEG-1 layer II audio (CBR and VBR/ABR)

mp3 MPEG-1 layer III audio (CBR and VBR/ABR)

mpg MPEG program stream

ogg audio/video/text subtitles embedded in OGG

rm RealMedia audio and video

srt SRT text subtitles

ssa SSA/ASS text subtitles

tta TTA lossless audio

vc1 VC1 video elementary stream

wav WAVE (uncompressed PCM)

wv WAVPACK lossless audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ale nie widzę praktycznie żadnego zastosowania dla takiej kombinacji.

Czy eksperymentalnie wykonałeś choć jeden taki manewr ? Jeśli tak, to czy mógłbyś

podzielić się informmacją jakiego rzędu (%) są to "oszczędności" dla np. 30GB pliku ?

Sprawdzałem niedawno takie właśnie kombinacje,więc pozwolę sobie wtrącić przykład.

Plik m2ts zajmuje 22,1 GB a po przemuksowaniu(bez kompresji) do kontenera mkv, zajmuje już 21 GB.

Prosta matematyka.Przy 10 filmach tej wielkości na dysku twardym, kontener matroska zaoszczędzi 11 GB miejsca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mie dziwnie się zachowuje.

mkv+ srt - odtwarza poprawnie.

jak tylko zamontuję napisy w mkv za pomocą avimux_gui to wyświetla : nieznany format.

ma krtoś jakiś pomysł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem niedawno takie właśnie kombinacje,więc pozwolę sobie wtrącić przykład.

Plik m2ts zajmuje 22,1 GB a po przemuksowaniu(bez kompresji) do kontenera mkv, zajmuje już 21 GB.

Prosta matematyka.Przy 10 filmach tej wielkości na dysku twardym, kontener matroska zaoszczędzi 11 GB miejsca!

hmm czyli tylko 5%, zalezy to od materialu, u mnie bylo czasem nawet 10% roznicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś oglądał na LG-BD390 filmy zgrywane z aparatów cyfrowych w formacie AVCHD (ew. AVC HD lite), np. z SONY HX1, ew. z PANASONICA FZ38 ?

jak to wygląda ? czy widzi je i odtwarza poprawnie ?

a z CANONA SX1 (w formacie MOV), czy ktoś konwertował ? jakim programem? jakieś problemy przy konwersji ?

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z przesyłaniem mp3-jek lub formatów bezstratnych przez wi-fi? Czy BD390 sprawdza się w ogóle jako odtwarzacz CD/mp3?

Jak jest z jakością dźwięku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odtwarzacz od wczoraj :rolleyes:

Odtwarza (wg. instrukcji) mp3, wma, dts, ac3, aac więcej nie pamiętam, ale może jeszcze coś jest.

Testowałem mp3.

Audio CD oczywiście też (i odtwarza i testowałem :P ),

Nie próbowałem po sieci, ale dziś pewnie spróbuję :rolleyes:

Fajną opcję ma podczas odtwarzania zdjęć. Pozwala wybrać muzykę do pokazu slajdów.

Jak na razie jeszcze jedna informacja, z którą się nie spotkałem w tym temacie.

Może dla kogoś ważna - pliki divx/xvid nie są odtwarzane jeżeli zostały zakodowane kodekiem qpel.

Jest to (oraz GMC) zapisane w instrukcji.

Jak dla mnie nie ma to dużego znaczenia.

Nie poszła mi części ripów mkv - takich starszych (Stealth, Chronicles of Riddick, 300, X-Men: The Last Stand)

Część wyświetla ostrzeżenia (profil 5.1)

Ogólnie jestem zadowolony z jakości i szybkości działania.

Edytowane przez Szwajcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm...mam ripa z T2, więc mam luźne m2ts-y. Styknie do testów? Bo nic z nimi nie robiłem.

I jak , poleciało z zewnętrznego HDD ?

Można zmieniać ścieżki dźwiękowe i włączać napisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, też jestem nowym użytkownikiem BD-390.

Jestem ogólnie zadowolony z zakupu, aczkolwiek nie wykrywa mi zewnętrznego twardziela w kieszenie na USB. W dokumentacji jest napisane, że niektóre urządzenia mogą nie działać, czyżby mój twardziel akurat był w tej grupie? Twardziel to Samsung 250 GB, jedna partycja 230 GB, NTSF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTFS powinien czytać ... Dysk jest w stacji, czy to urządzenie w opakowaniu.

Podłączasz dysk na gorąco, czy z włączonym dyskiem odpalasz playerka ?

Pokombinuj, bo to dosyć ciekawy problem, pewnie winna stacja dokująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, też jestem nowym użytkownikiem BD-390.

Jestem ogólnie zadowolony z zakupu, aczkolwiek nie wykrywa mi zewnętrznego twardziela w kieszenie na USB. W dokumentacji jest napisane, że niektóre urządzenia mogą nie działać, czyżby mój twardziel akurat był w tej grupie? Twardziel to Samsung 250 GB, jedna partycja 230 GB, NTSF.

Witam,

Próbowałeś odłączyć i od razu podłączyć jeszcze raz? Masz możliwość sprawdzenia z zewnętrznym zasilaniem dysku?

Mój seagate czasem nie rusza od razu, dopiero po odłączeniu i ponownym podłączeniu (przy włączonym lg), ale do tego akurat jestem przyzwyczajony bo czasem podobnie się zachowuje z laptopem.

Pozdrawiam,

silver666

aha, powyższe z założeniem że to dysk 2.5" :)

Edytowane przez silver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NTFS powinien czytać ... Dysk jest w stacji, czy to urządzenie w opakowaniu.

Podłączasz dysk na gorąco, czy z włączonym dyskiem odpalasz playerka ?

Pokombinuj, bo to dosyć ciekawy problem, pewnie winna stacja dokująca.

Probowalem wlasnie roznych metod, bez rezultatu. Dysk po prostu nie zostaje zainicjalizowany (nie slychac charakterystycznego chrupania). Jest to klasyczny dysk do PC-ta 3,5 cala w specjalnej obudowie zasilanej zewnetrznie. Dysk dziala bezproblemowo gdy podlaczam go do PC-ta badz laptopa przez USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

może ktoś napisać czy:

film *.mkv na jednej płycie lub na dysku w jednym folderze wraz z osobnym plikiem audio *.ac3 będzie odtwarzany ?

czy będzie możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej innej niż jest w filmie ?

czy może trzeba będzie "wmuksować" do filmu i potem wybierać która ścieżka audio ma być odtwarzana podczas oglądania filmu..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Probowalem wlasnie roznych metod, bez rezultatu. Dysk po prostu nie zostaje zainicjalizowany (nie slychac charakterystycznego chrupania). Jest to klasyczny dysk do PC-ta 3,5 cala w specjalnej obudowie zasilanej zewnetrznie. Dysk dziala bezproblemowo gdy podlaczam go do PC-ta badz laptopa przez USB.

a probowales inny dysk mniejszy albo FAT? zrobili juz obsluge txt na mkv. w Lg370 niema ztym problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, odtworzy w HD.

jeśli tylko dany film będzie dostępny w HD na youtube to BD390 sam to zauważy i odtworzy film w HD, a nie w SD

potrzebne troszkę szybsze łącze, żeby się nie przycinało...

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić ten playerek gdy cena spadnie poniżej 1000 zł . Wiecie może czy będzie taki spadek ceny na grudzień ,, czy za wcześnie ?

I pytanie odnośnie filmów dvix , kodek xvid . Czy w miare ładnie wygladają filmy upskalowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem kupić HDI Dune Prime, a tu widzę że jest LG BD390 i to z gwarancją 2 lata (Dune rok).

W związku z tym mam pytanie o podstawową dla mnie funkcję: czy na BD390 da się oglądać po sieci przewodowej (LAN) to co udostępnię na komputerze pod Windows ? WiFi chciałbym uniknąć. Materiał z niewielkimi wyjątkami w niskiej rozdzielczości.

W ogóle wszystkie funkcje WiFi powinny działać też po LAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z tym mam pytanie o podstawową dla mnie funkcję: czy na BD390 da się oglądać po sieci przewodowej (LAN) to co udostępnię na komputerze pod Windows ? WiFi chciałbym uniknąć. Materiał z niewielkimi wyjątkami w niskiej rozdzielczości.

W ogóle wszystkie funkcje WiFi powinny działać też po LAN?

Odpowiem najkrócej - tak :-) Medium nie ma znaczenia - kabel, WiFi - wszystko ładnie działa włącznie z 1080p - pisałem już tutaj o tym.. Opcja przeglądania zasobów udostępnionych w sieci Windows (serwer Samby chyba się tym zajmuje) jest po aktualizacji softu odtwarzacza.

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak , poleciało z zewnętrznego HDD ?

Można zmieniać ścieżki dźwiękowe i włączać napisy ?

Nie mam kurcze czasu na testy :) Sprawdziłem za to na kompie, że używając MPC:HC nie mogę w samym m2ts wybrać napisów - player twierdzi, że nie ma napisów. Audio się przełącza a napisów brak. Jesteś pewien, że w czystym ripie z BD plik m2ts zawiera napisy??

Jak sobie radzi LG z tym sprawdzę może jutro z rana.

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupić ten playerek gdy cena spadnie poniżej 1000 zł . ...

Czyli teraz dzieli Cię od bycia fajnym 35 zł + przesyłka bo player jest do kupienia za 1034 zł.

I pytanie odnośnie filmów dvix , kodek xvid . Czy w miare ładnie wygladają filmy upskalowane ?

Jeden powie że tragicznie, drugi że ładnie. To zbyt subiektywne.

Najlepiej ocenić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy BD390 sprzedawany w PL ma funkcjonalność streamingu z Netflix? W instrukcji o tym nie ma ani słowa. A skoro nie ma, to tak naprawdę cena BD390 w PL wydaje się być poważnie zawyżona, dlatego, że streaming z Netflix jest wymieniany jako jedna z istotnych właściwości BD390. Wygląda na to, że chodzi o regiony, i widać brak w naszym obszarze biznesu, który mógłby realizować dla LG wypożyczanie filmów przez sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...