Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowanie odtwarzacza Bluray i odtwarzanie na nim płyt VCD jest jak kupowanie wypasionego Lamborghini przerabianie go na gaz i jeżdżenie kostkowaną ulicą do kościoła w niedzielę.

A czy nie pomyślałeś, że ktoś może po prostu chcieć mieć odtwarzacz wieloformatowy żeby:

- oszczędzać prąd

- oszczędzać miejsce

itp.?

Zgodnie z Twoją rekomendacją, odtwarzanie innych formatów niz BD na odtwarzaczu Blu-Ray jest bez sensu.

A czy posiadanie osobnego odtwarzacza do każdego z formatów ma sens?

pzdr

mwisniewski

Edytowane przez mwisniewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mwisniewski kolega ma racje Ile masz tych VCD? Weź sobie je przekonwertuj do divx i wrzuc na płyty dvd... i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperMR czyli jak zblizenie rutka nie pomoze tzn ze cos lacznosc wifi w LG kuleje sprawdziłem w sieci filmy akcji ważące po 15GB mają chwilowy bitrate max 35Mb/s rutki po N przez sciane nie spadaja poniżej 40Mb/s wiec sprawa dziwna bo Ty pewnie puszcajeś cos ważącego standardowo koło 8GB w tak upakowanym filmie porywy moga siegac nie wiecej niz 20Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie duży przeskok bd a vcd. Ja juz mało co dvd oglądam. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SuperMR czyli jak zblizenie rutka nie pomoze tzn ze cos lacznosc wifi w LG kuleje sprawdziłem w sieci filmy akcji ważące po 15GB mają chwilowy bitrate max 35Mb/s rutki po N przez sciane nie spadaja poniżej 40Mb/s wiec sprawa dziwna bo Ty pewnie puszcajeś cos ważącego standardowo koło 8GB w tak upakowanym filmie porywy moga siegac nie wiecej niz 20Mb/s

WiFi w LG musi kuleć, bo n-draft (w sumie już nie draft) to 3 anteny. A jeśli nawet player ma 3 to pewnie w postaci ścieżek na laminacie zamkniętych w metalowej obudowie odtwarzacza. To i tak cud, że WiFi jakoś w tym działa :lol:

A film owszem - ma lekko ponad 8GB (1920x1040, AC3 640 kbit/s). Jako, że to była jedna próbka więc wynik mocno nie reprezentatywny. Skombinuję więcej materiału 1080p i dam znać. Na razie chyba w końcu wrzucę do niego jakąś płytę BD, bo jakoś tak głupio nie sprawdzić natywnego formatu :)

Pozdr.

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony wcześniejszymi postami udostępniłem w Windows XP katalog na komputerze i... LG BD390 bez problemu go zobaczył (połączenie WiFi). Odtwarzałem stamtąd zdjęcia i mam wrażenie, że ładowały się dużo szybciej niż przez serwer Nero czy z podłączonej pamięci USB. Ma ktoś pomysł dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mwisniewski kolega ma racje Ile masz tych VCD? Weź sobie je przekonwertuj do divx i wrzuc na płyty dvd... i po sprawie

No co ty !!! :o Konwersja to zawsze utrata jakości materiału !!! :)

A czy nie pomyślałeś, że ktoś może po prostu chcieć mieć odtwarzacz wieloformatowy żeby:

[...]

Wybacz żarty, ale to jest forum HDmaniaków (z naciskiem na maniak :) ). A HDmaniak będzie patrzył ze wstrętem na wszystko co nie jest w rozdzielczości HD.

Więc nie dziw się, że w format VCD rzuca się kamieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 stron nie przebrnę - zadam więc pytanie i poproszę praktyków o odpowiedź.

Czy BD390 potrafi poprawnie (zmiana napisów, dźwięków) odczytać z zew. HDD po USB plik m2ts zrobiony

TS muxerem z płyty Blu-ray ??? (około 20-25GB na dysku NTFS )

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 stron nie przebrnę - zadam więc pytanie i poproszę praktyków o odpowiedź.

Czy BD390 potrafi poprawnie (zmiana napisów, dźwięków) odczytać z zew. HDD po USB plik m2ts zrobiony

TS muxerem z płyty Blu-ray ??? (około 20-25GB na dysku NTFS )

Z góry dziękuję.

A masz gdzieś może taki plik do pobrania? Mogę sprawdzić tylko nie mam na czym...

A z ciekawości czemu M2ts a nie np. mkv? A skoro już m2ts to czemu go nie zautoringować i wypalić na BD-R? :)

Pozdr.

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@fatman, wprawdzie nie mam jeszcze bd390, ale tak przeglądam instrukcję z netu, masz w opcjach Audio menu ustawione Primary Pass-thru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki plik można wykonać samemu - wyciągając z płyty Blu-ray największy plik ( z reguły ).

Ściskanie tego do MKV to utrata jakości , wypalanie zaś na tą chwilę nie jest ekonomicznym rozwiązaniem (BD-DL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe bądzmy tacy ortodoksyjni ;)

ja nie mam nic do VCD ale brak wsparcia dla tego formatu chyba niewielu zasmuci.

Z tego co pamiętam materiał VCD był taki cwany że nawet przewijać go sie nie dało i przeskok do wybrakego miejsca był niemożliwy :) Konwersja VCD do każdego innego formatu bedzie z zyskiem dla użytkownika.

Zerknełem dzis na ceneo i 390 szeroko rozłyneły sie po Polsce :) wyników kilkanascie nawet mozna to cudno kupic za 1462,78 zł :o:)

Byłem wczoraj w Saturnie i miałem zaszczyt pieerwszy raz pomacac 390 u nich cena 1199.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 390 bez problemu przelacza ścieżki dzwiekowe w obrebie MKV? Ostatnio duzo jest materiału "ruskiego" na dziendobry w domyśle mamy ruskiego lektora... Ci ruscy videofile mogli by jeszcze sobie zrobic wersje VCD z takim lektorem :) Dla mnie zakłucanie oryginalnej sciezki dzwiekowej panem z mikrofonem z bazaru to profanacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki plik można wykonać samemu - wyciągając z płyty Blu-ray największy plik ( z reguły ).

Ściskanie tego do MKV to utrata jakości , wypalanie zaś na tą chwilę nie jest ekonomicznym rozwiązaniem (BD-DL)

Hmm...mam ripa z T2, więc mam luźne m2ts-y. Styknie do testów? Bo nic z nimi nie robiłem.

BD 50-tki to koło 85PLN - drogo-fakt. Pozostaje podział na 2x 25GB albo...kupno oryginału :)

Pozdr.

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki plik można wykonać samemu - wyciągając z płyty Blu-ray największy plik ( z reguły ).

Ściskanie tego do MKV to utrata jakości , wypalanie zaś na tą chwilę nie jest ekonomicznym rozwiązaniem (BD-DL)

MKV to tylko kontener, w ktorym siedza dokladnie te same ramki MPEG4, ktore masz w m2ts, z ta roznica, ze lepiej upakowane. Nie ma wiec mowy o ZADNEJ utracie jakosci! (to zwykly remux). Chyba, ze ktos uzyje programu, ktory wszystko bez sensu rekompresuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKV z założenia powstał do minimalizacji objętości pliku i to wszystko co mają ludzie w MKV, to oczywiście ściski z oryginalnego

materiału - nie powiesz chyba, że film w pliku m2ts o rozmiarze 28 GB jest porównywalny do takiego MKV na DVD-R 4.7 GB ?

A co z dźwiękiem HD ... ? Kastracja ?

@ superMR - wyciągnij więc jakiś większy pliczek i pochwal się co to BD390 potrafi. :) ( zmiany ścieżek )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika ze róznica pomiedzy obrazem tego samego filmu z pliku w kontenerze mkv i z płyty bd jest wrecz ogromna nawet gigantyczna wiec pomimo ze oba sa 1080, obrazu i szczegółow nie da sie porównac dlatego uwazam ze scisniecie np 47gb a po odrzuceniu tego co nie potrzebne powiedzmy jakis 22gb do 7 lub 8 gb powoduje ogromna róznice. To jest powód dlaczego przechadzam sie jednak po ok. 4 filmy na bd do wypozyczalni miesiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, obraz się rekompresuje.

I to często do 720p

Natomiast dźwięk kastruje do jednego lub 2 ścieżek.

I dobrze jak jest to DTS core z DTS HD MA bo o odgłosach HD można zapomnieć.

Ale...

Ale i tak jest lepiej niż z DVD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MKV z założenia powstał do minimalizacji objętości pliku i to wszystko co mają ludzie w MKV, to oczywiście ściski z oryginalnego

materiału - nie powiesz chyba, że film w pliku m2ts o rozmiarze 28 GB jest porównywalny do takiego MKV na DVD-R 4.7 GB ?

A co z dźwiękiem HD ... ? Kastracja ?

@ superMR - wyciągnij więc jakiś większy pliczek i pochwal się co to BD390 potrafi. :) ( zmiany ścieżek )

Nie przeczytales uwaznie tego, co napisalem. Plik MKV mozna utworzyc bez rekompresji i wtedy rowniez jest nieco mniejszy od m2ts. Ty piszesz o RIP'ach z rakompresja. Oczywiste jest, ze wtedy mozna z 25 GB zrobic na upartego nawet 1 GB i to kosztem ogromnej utraty jakosci (rownie dobrze moglbys z m2ts utworzyc m2ts z 10 razy mniejszym bitrate). Ja tylko napisalem, ze aby utworzyc MKV z M2TS nie potrzeba przeprowadzac rekompresji, co wiecej plik wynikowy pomimo braku rekompresji jest nieco mniejszy...

(...) Ściskanie tego do MKV to utrata jakości (...)

W tym wlasnie problem, ze niekoniecznie, powtarzam, zalezy to od tego czy wykonamy rekompresje czy jedynie remux do mkv

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy 390 bez problemu przelacza ścieżki dzwiekowe w obrebie MKV?

Jak najbardziej, przed chwilą sprawdziłem na pliku streamowanym przez Nero Media Home Essentials dołączone do lg. W pliku mam dwie ścieżki, włoską i angielską, można się przełączać.

Pozdrawiam,

Silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko napisalem, ze aby utworzyc MKV z M2TS nie potrzeba przeprowadzac rekompresji, co wiecej plik wynikowy pomimo braku rekompresji jest nieco mniejszy...

Rozumiem, ale nie widzę praktycznie żadnego zastosowania dla takiej kombinacji.

Czy eksperymentalnie wykonałeś choć jeden taki manewr ? Jeśli tak, to czy mógłbyś

podzielić się informmacją jakiego rzędu (%) są to "oszczędności" dla np. 30GB pliku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ale nie widzę praktycznie żadnego zastosowania dla takiej kombinacji.

Czy eksperymentalnie wykonałeś choć jeden taki manewr ? Jeśli tak, to czy mógłbyś

podzielić się informmacją jakiego rzędu (%) są to "oszczędności" dla np. 30GB pliku ?

zapraszam na forum doom9 watek o multiAVCHD - wykonalem dziesiatki tego typu eksperymentow, glownie do laczenia m2ts z kamer AVCHD i bezstratnego eksportu do mkv z zachowaniem audio sync. Redukcje oceniam na kilka - kilkanascie procent (zaleznie od pliku, a pamietajmy, ze ramki MPEG4 nie sa ruszane). Zreszta, gdyby nie bylo zysku, jaki jest cel istnienia MKV wedlug ciebie? rownie dobrze filmy HD w necie moglyby byc rozpowszechniane w kontenerze m2ts (oczywiscie po rekompresji)? jaka jest wedlug ciebie roznica rekompresonanego m2ts, a m2ts rekompresowanego i zmuxowanego do mkv? Dodatkowe strumienie typu napisy moga znajdowac sie i tu i tu...

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na szybko podasz sposób (progsy-ustawienia) do takiej bezstratnej zamiany m2ts do mkv z zachowaniem wszystkiego co jest w m2ts

(flagi, ścieżki) a eksperymentalnie pobawię się dużym plikiem - wówczas na 100% powinien taki MKV polecieć na BD390, co mam nadzieję ktoś podłapie i w praktyce sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może na szybko podasz sposób (progsy-ustawienia) do takiej bezstratnej zamiany m2ts do mkv z zachowaniem wszystkiego co jest w m2ts

(flagi, ścieżki) a eksperymentalnie pobawię się dużym plikiem - wówczas na 100% powinien taki MKV polecieć na BD390, co mam nadzieję ktoś podłapie i w praktyce sprawdzi.

prosze bardzo:

tsdemux.exe -l bdmv\playlist\00000.mpl -d bdmv\stream\ -o out -m

tsdemux.exe -m -d bdmv\stream

mkvmerge -o output.mkv --chapters .\chapters.xml --timecodes 0:.\channel_01_track_01_stream_e0.tmc .\channel_01_track_01_stream_e0.264 --timecodes 0:.\channel_01_track_02_stream_fd.tmc .\channel_01_track_02_stream_fd.ac3 --timecodes 0:.\channel_01_track_03_stream_bd.tmc .\channel_01_track_03_stream_bd.bin

tsdemux - demuxuje cala playliste np 10 plikow m2ts i tworzy plik chapters.xml oraz pliki tmc (timecodes) + oczywiscie wszystkie strumienie - video, audio i data. Oczywiscie zamiast playlist mozna wgrac pojedynczy plik mts (wtedy bez przelacznika -l)

mkvmerge - wiadomo, laczy je i muxuje do mkv z zachowaniem audio sync (zabawa z plikami tmc jest wazna wtedy, gdy mamy duzo malych plikow i je laczymy, w przeciwnym przypadku sprawa jest do pominiecia), komendy mozesz sobie wiec znacznie uproscic. W kazdym razie oba programy sa sprawdzone i w moich warunkach spisuja sie swietnie.

ps

wlasnie wykonalem maly test na pliku m2ts o dlugosci 42MB, plik mkv ze wszystkimi streamami otrzymalem 38MB, co daje zysk rzedu 9,5% (bez rekompresji oczywiscie)

Osobom, ktore maja problemy z odtwarzaniem jakiegos konkretnego pliku MKV jako ostatnia deske ratunku zawsze polecam demux takiego pliku i ponowny mux (oczywiscie bez rekompresji). Tego typu zabieg czasami pomaga...

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ze wszystkimi rodzajami materiałów BD i ścieżkami HD audio i napisami - ( AVC,VC-1) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...