Skocz do zawartości
thom1992

Podział pliku mkv na dwie części

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mały problem mam :)

Wie ktoś jaki program użyć i jak podzielić taki plik , aby nadal te dwa pliki po konwersji byłu plikami mkv ?

Chodzi o to aby nagrać film około 7 GB na dwie płytki DVD 4.7 GB i aby np. LG Blu-ray BD370 czytał te pliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąłem i zainstalowałem . Angielska wersja :)

Mógłbyś napisać ogólnie jakie kroki aby , podzielić . Wiem że biorę Add i wybieram ten plik . A potem ?

Prosze o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W zakładce "Input" w sekcji "Input files" dajesz "add" i wybierasz film jaki chcesz podzielić

2. W zakładce "Global" w sekcji "Splitting" zaptaszasz "Enable splitting..."

3. W tej samej sekcji zaznaczasz opcję "after this size" (domyślnie powinna być zaznaczona) i wpisujesz po jakim rozmiarze ma nastąpić podział (można podać rozmiar np. w megabajtach, dodając M na końcu, albo gigabajtach, dodając G)

4. Na dole w sekcji "Output filename" ustawiasz jeszcze gdzie zapisać podzielony film

5. Klikasz "Start muxing"

6. Czekasz ;)

G'luck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko OK. Ale po podziale zaczynają się problemy z odtwarzaniem w KMPlayerze. Przy przesuwaniu filmu za pomocą paska robi się zwiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze AVI-Mux GUI

Pliki wejściowe mogą być w formacie [AVI, MKV, WAV, MP3 (CBR and VBR), AC3, DTS, AAC, OGG/Vorbis, SRT, SSA ].

instrukcja

- dodaj plik wideo przeciągając go na okno programu (drag&drop) albo z menu kontekstowego add,

- zaznacz plik i kliknij na generate data source from files,

- wejdź do ustawień - settings > Output > general,

-- pod split zaznacz maximum file size (MB) i wpisz rozmiar części - np. 4000,

-- zaznacz file names:

-- zaznacz max. nbr of files i wpisz ilość części - np. 2

- po zaakceptowaniu zmian (OK) kliknij na start i nadaj nazwę plikowi/plikom > Zapisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...