Skocz do zawartości
crash515

Pomoc w wyborze projektora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co tu dużo mówić jestem laikiem w sprawie projektorów ale pod koniec miesiąca zamierzam zakupić sobie jeden i nie do końca mogę podjąć wybór i tu sie zwracam do szanownych użytkowników projektorow. Ano mam na oku ten model:

Epson EH-TW420

Epson EH-TW420 Link 2

Ponoć bardzo chwalona firma na tym forum, i zainteresowałem sie tym modelem ponieważ jest tani ma HD i dosc duzo jasność jak podaja strony az 2000 ANSI Lumens a to slyszalam ze dosc wazny aspekt projektoru przy nie w pelni zaciemnionych pokojach ( mój rzadko ale czasami właśnie nie bedzie w pelni zaciemniony)

no i tu sie pojawia pytanie. Czy ten model czy moze inny w podobnej cenie? Jesli inny to jaki? A moze poczekac 1 miesiac wiecej i kupic cos droższego? Ale czy jest sens? bo np takie modele:

Epson EMP-TW680

albo

BenQ W500

prawie 2 razy droższe a maja mniej ANSI lumens ale wiekszy kontrast wiec tutaj kolejne pytanie czy jest sens, czy rzeczywiscie jest mi potrzeby az taki projektor do popcorna i ps3? czy wystarczy ten tanszy? No i co jest wazniejsze ANSI czy kontrast? a moze ma ktos informacje o innym dobrym projektorze?

Troszke poczytalem i jestem sklonny do tego BneQ W500 ale czy te 1100 ANSI lumens wystarczy czy to nie za malo?

Szukam projektora z minimum pelnym 720p i 16:9.

Za wszelaka pomoc jestem bardzo wdzięczny

Edytowane przez crash515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epson 420 to maszynka bardziej do gier i TV, niż do kina. Ma słabszy kontrast i czerń od W500 i TW680. 1100 lumenów z Benq'a nie musi być za mało, zależy od wielkości ekranu (odległości projektor-ekran). Ja osobiście 420 bym nie kupował.

Inne tanie modele: Acer H5350, Infocus X9 oraz Optoma HD700X (do kupienia w PL chyba jedynie w Projektor-AG, jeszcze mają na stanie). Musisz zwrócić uwagę, iż wymienione maszynki to DLP, czyli słabsze możliwości instalacyjne od W500 i Epsona 680 oraz występowanie efektu tęczy, na który jakiś procent populacji jest wrażliwy. Ja osobiście (RBE) nie zauważam.

http://www.skapiec.pl/site/cat/19/filtr/_0..._4173_0_0_0_0_0

A jeśli budżet nie jest zbyt ograniczony, to można jeszcze pomyśleć o Optomie HD65, Mitsubishi HC1500 i Panasonic AX200.

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor bedzie zawieszony na 3 metry od ekranu wiec czy te 1100 lumenow wystarczy? no a poza tym rozumiem Acer Epson Panasonic Mitsubishi ale OPTOMA i INFOCUS co to jest? czy to zaufane firmy bo o nich pierwszy raz słyszę.

Edytowane przez crash515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trzech metrów W500 wyświetli obraz o przekątnej w zakresie 76...91 cali. Jego jasność w zupełności wystarczy, oczywiście przy częściowym zaciemnieniu (przynajmniej zasłony).

OPTOMA i INFOCUS to całkiem zasłużone firmy w branży...

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za tak szybka odpowiedz no wiec teraz dzięki tym radom waham sie pomiędzy OPTOMA HD700X a INFOCUS X9 tylko co w moi wypadku będzie lepsze ciut wiekszy kontrast czy ciut wieksza jasnosc?

A poza tym jeszcze myślałem nad droższym modelem OPTOMA HD65 ale wydaje mi się ze do moich domowych potrzeb spokojnie wystarczy mi któryś z tych tańszych modeli, czy może jednak jest AZ TAKA różnica ze jak kupie ten tańszy to po tygodniu będę się podcinał ze nie wziąłem tego droższego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest, ale raczej nie w jakości a w "charakterze". Z trzech wymienionych wyżej najlepsza jest HD65. Myślę że jak na pierwszy raz spokojnie może być HD700X, to nieco uproszczona wersja HD65.

Co ważniejsze, kontrast czy jasność? To zależy od Ciebie (Twoich potrzeb). Większa jasność do TV/gier/sportu jeśli oglądasz w dzień bez rolet (zasłon) "blackout"; zwykłe zasłony są jak najbardziej wskazane. Jeśli chodzi o kino, kontrast (i nieco z nim powiązany poziom czerni) jest ważniejszy, ale jasność jest też jak najbardziej pożądana, dla uzyskania dużej dynamiki obrazu.

Ale najpierw przyjrzyj się możliwościom instalacyjnym, jakie masz. Wymienione DLP nie mają lens-shiftu, i muszą być zamontowane dokładnie na wprost ekranu, jeśli w pozycji "sufitowej" to około 20...30 cm nad górną krawędzią ekranu. Mały jest także zakres zoom'u. Jeśli montaż pod sufitem odpada, to dla DLP zostaje praktycznie jedynie stolik.

Tu znajdziesz pewną pomoc w doborze wielkości ekranu i odległości od projektora:

http://www.projectorcentral.com/projection...culator-pro.cfm

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba bede zadowolony z tego projektorka bo mam możliwość zamontowania go na wprost na suficie a właściwie to jest tylko jedyna opcja, ale mam tylko jeszcze jedno pytanko jaki typ ekranu wybrać by absolutnie nie było widać odpicia lampy w ekranie? A z godnie z kalkulatorem z 3 metrów dostane obraz o przekątnej 84" co w zupełności mi wystarczy no wiec czy taki ekran tez tej firmy OPTOMA będzie sie nadawał? jeśli tak to jaki? i jak juz wcześniej mówiłem by na pewno nie bylo odbicia lampy/swiatla z projektora/(mam z tym zle wspomnienia) to jaki typ materiału kupić?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczesne ekrany nie mają z tym (odbiciem światła) żadnego problemu. Brak tego odbicia to podstawowa cecha jakiegokolwiek ekranu. Chyba że ten ekran to jakaś absolutna podróbka z prześcieradła lub tektury... ;)

Rok temu popularna (i/bo tania) była Optoma (Panoview) DS9092, ale obecnie cena jest chora i z tego względu raczej trudno ją kupić. Pytając o typ materiału masz na myśli biały/szary? Bo to nie ma nic wspólnego z odbiciem.

Jeszcze kwestia czy chcesz ekran rolowany, czy może być stały (ramowy)?

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz na pewno chcialbym kupic taki zwijany automatycznie z pilotem no i tez jakiś dobrej klasy bo jak wiem na tym tez nie mozna oszczędzać ale jakiejś astronomicznej sumy tez nie chce placic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optoma HD65 - tani i dobry. Tylko Czy nie będzie Ci przeszkadzal "efekt tęczy". Niektórzy ją widzą i im przeszkadza, ja nie więc kupiłem i jestem super zadowolony. NSport i LM miodzio. Pokój z odsłoniętą zasłoną i z 3 metrów jak rzucam to nie muszę go właściwie zaciemniać, nawet w trybie normal. Dla pełnego konfortu zasłonięte rolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec dajmy na to ze do pokoju na 3m kupilem Optoma HD65 wiec zgodnie z kalkulatorem Kalkulator wychodzi ze bede mial okolo 84 cale wiec czy moge sobie kupic ten ekran? Ekran 1 czy moze jakis inny? Oczywiscie ekran musi byc na pilota bo to fajnie wpływa na gosci jak z sufitu wysuwa sie płachta :)

Edytowane przez crash515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokręcisz zoom'em to z 3 metrów uzyskasz zakres przekątnych od 80 do 87 cali. Czyli pod tym kątem, może być.

Ale "Hign gain glass beaded surface" plus Optoma HD65 to nieco ryzykowne połączenie. Z jednej strony da to o co Tobie chodziło, czyli projekcja w dzień, ale z drugiej bez naprawdę zaciemnionego pomieszczenia (czarne lub chociaż ciemne ściany i sufit) z ekranu będzie waliło tyle światła, iż jego odbicie od ścian i sufitu znacznie pogorszy kontrast i poziom czerni. Może też wystąpić "wypalenie" bieli lub jasnych elementów obrazu. Ja osobiście wolałbym tę kombinację przetestować przed zakupem, może moje obawy są przesadzone? Pytanie jeszcze ile wynosi ów "high gain"? Glass beaded może oznaczać ponad 1,5. To będzie od brzydkiego wyrazu światła... Według kalkulatora 107 foot lambertów, wydaje mi się że to za dużo, musiałbym pogooglać...

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec dajmy na to ze do pokoju na 3m kupilem Optoma HD65 wiec zgodnie z kalkulatorem Kalkulator wychodzi ze bede mial okolo 84 cale wiec czy moge sobie kupic ten ekran? Ekran 1 czy moze jakis inny? Oczywiscie ekran musi byc na pilota bo to fajnie wpływa na gosci jak z sufitu wysuwa sie płachta :)

Fajnie wygląda, ale jednak zdecydowałem się na pomalowanie na ścienie białą farbą i dałem czarną ramkę szerokości ok 5 cm i jest super. Co do wielkości to wyszło mi na zoomie na max ok 90 cali z odległości 3,2 (od soczewki) czyli jak zmniejszysz zoom i masz 3 metry to by się zgadzało i powinno być około 80 cali. Ekran elektryczny to bajer, ale kosztowny (dobry zaczyna od 2k PLN), tanszego lepiej nie kupować. Dlatego pomalowałem białą farbą i git :-)

Edytowane przez robert71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie to co mowisz to dla mnie czarna magia, z tego co zrozumialem mowisz ze ten nie, bo moze byc ZA JASNY obraz? to ja sie balem ze bedzie za ciemny..........

No a w pokoju sa niebiesko-jasno sciany wiec mowisz ze ten bedzie lepszy? Ekran 2

I dzieki ze zwrociles na to uwage bo o tym nie mialem pojecia

A poza tym milo ze o tym mowisz robert71 ale u mnie to nie możliwe bo bym musiał zamurować okno a to raczej nie wchodzi w opcje dlatego to musi byc zawijany ekran a najlepiej elektryczny.

Edytowane przez crash515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chlopie to co mowisz to dla mnie czarna magia, z tego co zrozumialem mowisz ze ten nie, bo moze byc ZA JASNY obraz? to ja sie balem ze bedzie za ciemny..........

No a w pokoju sa niebiesko-jasno sciany wiec mowisz ze ten bedzie lepszy? Ekran 2

I dzieki ze zwrociles na to uwage bo o tym nie mialem pojecia

Kolega dobrze pisze. Raczej okna będziesz musiał zasłonić żeby po bokach słońce nie waliło, ale tylko w słoneczne dni. Niesądzę żeby przy zwykłej średniio zachmurzonej pogodzie zbytnio pogorszyło i był dyskomfort. Sam ekran nie przepuszcza światła - doskonała roleta :-)

Co do odległości i jasności:

Taka odległość dla tego projektora jest przeznaczona do jasnych pomieszczeń co masz napisane nawet na stronie z kalkulatorem.

Napisałem Ci że nawet jak jest jasno w pokoju to jest dobrze widać czyt. jest jasno i jest dobry kontrast. Natomiast jak świeci słońce to trzeba okna zasłonić.

Nie przejmuj się tym, lepiej żeby sobie radził w jasnym. Nie wiem jak Ty ale mnie oczy bolą jak oglądam w zupełnie ciemnym pokoju.

Jak byś nie zrobił będzie dobrze. Obraz z tego projektorka z dekodera N i kompa jest naprawde miodzio :-) Powodzenia

Edytowane przez robert71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robert71 tu masz obsolutna racje nawet ja mam delikatna lampke w rogu zawsze zapalona. Napisalem ci tylko ze u mnie opcja z farba odpada wiec musze zostac przy ekranie i do tego zawijanym bo za nim bedzie pol okna wiec jesli kupie Optome HD65 a pokoj bede mial zawsze czesciowo zaciemniony (w dzien mniej w nocy bardziej) to ktory lepiej ekran kupic? Mi osobiscie wydaje sie ze ten drugi bo sam nie lubie jak jest za jasno a wole kiedy czern jest czernią a nie szarym kolorem. A dzieki trafnej uwadze windmill zauwazylem ten szczegol o pokryciu glass wiec teraz ten drugi jest juz matowy co wydaje mi sie lepszy. Co o tym sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi ekran to bezpieczniejszy wybór. IMHO. Ja nie oglądam TV, tylko filmy z odtwarzacza, po zmroku przy zasłoniętych zasłonach... :)

Poszukaj jeszcze, czy ten sprzedawca ma ekran z szarą powierzchnią. Taki ogranicza wpływ odbitego od jasnych ścian i sufitu światła, co polepsza kontrast i poziom czerni.

edit:

BTW. Kupujesz i używasz w UK? Bo tam HD65 jest jeszcze tańsza niż w PL. Sprowadzać sprzęta z zagramanicy to bym się bał, ekran jeszcze ujdzie w tłoku... :blink:

Cena nieco ponad 100 GBP za zmotoryzowany ekran jest całkiem przyjemna, w kraju to od 1000 PLN...

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wyjasnienia:

Ja nie ogladam telewizji w ogole . Moje seriale (Heroes i Lost) sciagam w HD a wszystko ogladam w popkornie w HD no i gram na PS3, a co do telewizji w glownym salonie stoi Cyfrowy polsat to zerkne na wiadomosci przy jedzeniu i tyle wiec ten zestaw ZAWSZE bedzie do filmow i PS3 przy zasłoniętych czarnych zaslonach.

Panowie ja od 3 lat jestem za granica w angli i nigdzie sie nie ruszam, wiec dla mnie nie zebym sie chwalil bo kokosow nie mam ale ta cena za ekran to cena ktora jestem w stanie zaplacic no a pozatym zapraszam na moja aukcje Xbox360 do konca 2 godziny

Edytowane przez crash515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robert71 tu masz obsolutna racje nawet ja mam delikatna lampke w rogu zawsze zapalona. Napisalem ci tylko ze u mnie opcja z farba odpada wiec musze zostac przy ekranie i do tego zawijanym bo za nim bedzie pol okna wiec jesli kupie Optome HD65 a pokoj bede mial zawsze czesciowo zaciemniony (w dzien mniej w nocy bardziej) to ktory lepiej ekran kupic? Mi osobiscie wydaje sie ze ten drugi bo sam nie lubie jak jest za jasno a wole kiedy czern jest czernią a nie szarym kolorem. A dzieki trafnej uwadze windmill zauwazylem ten szczegol o pokryciu glass wiec teraz ten drugi jest juz matowy co wydaje mi sie lepszy. Co o tym sadzisz?

Nie mam doświadczenia, ale z kilku źródeł wiem że do kina domowego teoretycznie nie powinien być idealnie biały tylko lekko popielaty (czytaj szary). Tylko czy oglądanie Tv w SD to kino ? :-) Dlatego zdecydowałem się na biały. Zadzwoń może do sklepu np tam gdzie go kupiłem, ludzie mili i myślę że coś Ci doradzą (http://www.allegro.pl/item600706189_projektor_optoma_hd65_hdtv_720p_hdmi_salon_wroclaw.html).

Ja mam pomalowane na mat i jest super, ale to farba.

Słyszałem opinie że jak masz kupić kiepski ekran to lepiej nawet najgorszą emulsją namalować na ścianie, ale Ty nie możesz :-)

Jeszcze jedno - najważniejsze:

projektory DLP MUSZĄ !!! wisieć centralnie na środku i dokładnie tyle ile na kalkulatorze powyżej ekranu, więc najpierw pomierz czy Ci tak wychodzi.

Żadne puszczanie lekko z boku czy przechylanie góra dół, musi być idealnie poziomo i na środku. Nie da sie tego wyregulować w DLP, ale coś za coś - obraz jest super. Jeśli nie powiesisz go idealnie to będą trapezy jeśli nie będzie poziomo lub idealnie na środku. We wtorek trzeci raz będę zmieniał położenie bo nadel nie mam idealnie :-). Jest prawie dobrze, ale prawie jak wiesz robi różnicę.

Edytowane przez robert71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor bedzie wisial na srodku z tym nie mam problemu.

Gdzie jest napisane w tym kalkulatorze ile nad ekranem go powiesic?

to te dwie niebieskie kreski z szczałkami gdzie jest 20 cm napisane?

Edytowane przez crash515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Projektor bedzie wisial na srodku z tym nie mam problemu.

Gdzie jest napisane w tym kalkulatorze ile nad ekranem go powiesic?

to te dwie niebieskie kreski z szczałkami gdzie jest 20 cm napisane?

Tak. Moje gg to 63864 - pytaj tam :-)

Edytowane przez robert71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem tego optome HD 65 oraz ekran elektryczny skladany 90 cali!!

Wiec jak wszystko dojdzie i podlacze to czy ktos jest zainteresowany malym review/testem? No bo jest PS3 Jest Popcorn wiec do testu materialow HD mam pod dostatkiem........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi. :rolleyes:

Chociaż i tak najmilej widziane jest porównanie, ale o tym to se można pomarzyć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...