Skocz do zawartości
azizi

Podwieszenie suba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest sens i jaki to może mieć wpływ na sub jeśli bym go podwiesił do góry na równi z dolną linią szafek. Poniżej foto jak to wygląda obecnie:

img0340glh.jpg

img0356p.jpg

Sub ma głośnik od dołu. Plan jest taki aby go na dwóch wygiętych w L płaskownikach podwiesić na ścianę, co by lepiej się to komponowało z resztą wiszących elementów (że już nie wspomnę o odkurzaniu ;) )

Co o tym sądzicie i jakie są ewentualne przeciw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie bardzo można coś takiego robić moim zdaniem. Na tym polega efekt rozchodzenia się fali dźwiękowej żeby głośnik był jak najbliżej podłogi tak na zdrowy rozum, jeżeli chodzi o subwoofera takiego typu jak Ty masz. Poza tym ten sub jest schowany, jakby odizolowany, nie ma wolnej przestrzeni żeby prawidłowo rozchodziła się dźwięk z suba IMHO.

Poza tym nie wiesza się centralnego nad LCD tylko pod zazwyczaj a raczej na wysokości głowy jak się siedzi. Dialog ma docierać do Ciebie bezpośrednio mniej więcej na takiej samej wysokości na jakiej masz głowę siedząc w fotelu a nie gdzieś z góry. Tak na logikę, ale może się mylę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamień suba miejscami z koszami na gazety i będzie si... jeżeli chodzi o podwieszenie to nie slyszalem aby ktos podwieszał,ale np; w kinach głośniki niskich tonów są w suficie(multikino Gdańsk) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogłem sobie poradzić we wkomponowaniem basowego- to dałem go za kanapę z tyłu (jak w samochodzie). Gra bardzo ładnie i dochodzi jeszcze efekt szoku bo skrzynki wogóle nie widać.

Wydaje mi się, że uniesienie skrzyni popsuje efekt basu, chociaż wzrokowo będzie lepiej. Najlepiej zrobić próbę stawiając basowy np. na cegłach..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sub i podwieszanie to niestety kiepski pomysł. Choć wizualnie by wyglądało na pewno ok. Przenieś go gdzie indziej. Sam mam taki kłopocik ze sub jest taki ogromny ze mi harmonię burzy. Wiec go przenoszę i pewnie na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sub wcześniej stał tam gdzie są właśnie uchwyty na gazet i nie widzę różnicy po przestawieniu go w obecne miejsce w graniu, jest to róg pomieszczenia więc miejsce nawet niezłe chyba

sądziłem że podwieszenie (gdy głośnik jest u dołu) to nie będzie najlepsze rozwiązanie dla niego :/ i niestety widzę że też tak myślicie

być może zrobię coś tymczasowego na czym można go postawić (taka niby półka) i zobaczymy jak się wtedy zachowa, cegieł nie chce mi się na 4p wnosić ;) ale też o tym myślałem :))

dzięki wszystkim za wypowiedzi w temacie

emigrant widziałem wiele zestawów gdzie centralny wisiał nad tv, a ten mój przy tym oryginalnym zaczepie patrzy do dołu (może nie widać tego dobrze na foto bo głośniki są w dużej części pokryte siatką) także sądzę, że konstruktorzy H/K właśnie nad tv go projektowali, co o ile się nie mylę nawet w instrukcji od zestawu głośnikowego też jest opisane, tak czy siak patrzy on w dół i przy oglądaniu tak jak pisałeś odnosi się wrażenie że dźwięk z niego dobiega właśnie z tv

Edytowane przez azizi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...