Skocz do zawartości
Salat

Odtwarzanie mkv na Samung 50PS756

Rekomendowane odpowiedzi

Przez przypadek odkryłem, że jest możliwość odtwarzania plików mkv na Samsungu PS50756 (pewnie też na innych), za pomocą PS3 Media Serwer.

Po odpaleniu Wiselinka na Samsungu, telewizor wykrywa PS3 Media Serwer zainstalowany na komputerze i można odtwarzać mkv za pomocą playera wbudowanego w TV.

Ustawienia Media Serwera takie same jak w przypadku, gdy odtwarzaczem jest PS3. Wyświetlane są również napisy srt, nie ma niestety polskich znaków.

Jakość obrazu zależy oczywiście od możliwość procesora w komputerze. U mnie na core2duo 2GHz, pliki mkv 720p odtwarzane są płynnie. Gorzej z 1080p, ale myślę, że lepszy procek by sobie poradził.

4ada9821f4514ff3med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki masz soft w telewizorze i czy chodzi ci konkretnie o model PS50A756.

Zaraz postaram się sprawdzić u siebie tylko muszę zainstalować PS3 Media Serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft mam najnowszy ze strony Samsunga. (ver.T-RBYDEUC-1012.2)

Tak chodzi o PS50A756.

Moja pomyłka, ale nie mogę edytować tytułu postu zeby to poprawić :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem PS3 Media Server v.1.10.51 i faktycznie czyta mkv z telewizora.

Dziwne jest to, że poprzez oryginalny soft Samsunga WiseLink Pro media server nie odtwarza mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne jest to, że poprzez oryginalny soft Samsunga WiseLink Pro media server nie odtwarza mkv.

Może w przyszłości Samsung uaktualni firmware i pliki mkv będą widziane przez telewizor. Tak jak to ma miejsce z najnowszymi modelami telewizorów LCD Samsunga. A na razie PS3 Media Serwer dokonuje w locie konwersji mkv do mpeg2.

Edytowane przez Salat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...