Skocz do zawartości
asdf12

PS 3 nie zapisuje gry

Rekomendowane odpowiedzi

Konsola została niespodziewanie odłączona od prądu w trakcie gry , zaginęły wszystkie zapisy , a także nie chce zapisać bieżącego stanu gry . co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymontował dysk z konsoli, podpiął go pod PC'ta za pomocą ramki do HDD 2,5" i zobaczył czy nie ma na dysku jakichś błędów, jeśli są to spróbować je naprawić lub odzyskać dane sprzed wypadku z brakiem prądu, jeśli to nie pomoże i masz konsolę na gwarancji to na serwis z nią :) nigdzie nie napisano, że plejka musi być pod UPS podpięta :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wymontował dysk z konsoli, podpiął go pod PC'ta za pomocą ramki do HDD 2,5" i zobaczył czy nie ma na dysku jakichś błędów, jeśli są to spróbować je naprawić lub odzyskać dane sprzed wypadku z brakiem prądu, jeśli to nie pomoże i masz konsolę na gwarancji to na serwis z nią :P nigdzie nie napisano, że plejka musi być pod UPS podpięta :)

Brawo. Spróbuj zrobić to co napisałeś, zobaczymy co wyjdzie :blink:

@asdf12

Wejdź do

i jedź po kolei opcje od 2 do 5. Być może uratujesz swoją PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo. Spróbuj zrobić to co napisałeś, zobaczymy co wyjdzie :D

@asdf12

Wejdź do

i jedź po kolei opcje od 2 do 5. Być może uratujesz swoją PS3.

A mógłbyś mnie oświecić czemu nie zalecasz takiego działania jakie ja zaproponowałem? może się czegoś nowego dowiem, z chęcią poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nikt nie wie jaka jest struktura plików na hdd ps3 i jak są szyfrowane i zapisywane. To znaczy jest to chyba (ale źródła nie mam), system IBM Power Partition System. I nie da się go podejrzeć pod Windowsem i Linuxem zresztą też. Po podłączeniu pod Windowsa ukaże się Twoim oczom czysta kartka :) Jakiekolwiek próby formatowania dysku ps3 pod Windowsem będą skutkowały tylko tym, że Ps3 później dysku nie rozpozna i wielce prawdopodobne, że nie uda się już go sformatować z poziomu konsoli. Znam takie przypadki. Dysk jest trwale niemy dla Ps3.

Jest to zresztą główna przyczyna dlaczego na ps3 nadal nie ma pirackiego oprogramowania. Złamią dysk, zacznie się odpalanie gier z hdd. Przynajmniej takie są nadzieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdecznie za wyjaśnienie, idąc dalej tym tropem czy da się wymienić HDD w PS3 na większy?

da się w jakiś sposób skopiować zawartość z oryginalnego dysku na nowy (większy)? jeśli to już podchodzi pod OT to proszę o wydzielenie tego postu do odrębnego tematu, z góry dzięki kill00 za poszerzenie mojej wiedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że się da. Instrukcja jak przeprowadzić tą operację jest nawet w instrukcji. W każdym razie to

Najważniejsze żeby dysk miał :

1. Producent - dowolny

2. Format szerokości - 2.5 cala

3. Pojemność - dowolna (podobno max. 250GB)

4. Prędkość obrotowa - 5 400 obr./min.(ewentualnie 7200 obr./min. przy czym należy pamiętać, że takie dyski wydzielają więcej ciepła i pobierają więcej energi)

5. Pamięć cache - dowolna (najlepiej 8MB lub więcej)

6. Interfejs - Serial ATA

7. Wersja interfejsu - Serial ATA/150 (Serial ATA/300 też będzie działać po przestawieniu zworki na opcję transferu 150)

8. Opcje takie jak: średni czas dostępu, maks. transfer wewnętrzny, maks. transfer zewnętrzny mają tylko wpływ na prędkość dysku, wartości tych opcji nie wpływają na obsługę (bądź nie) dysku przez PS3.

(za www.ps3site.pl)

Skopiować da się poprzez opcję Backup w menu konsoli :D

Edytowane przez kill00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzięki, było już kilka topików na forum na ten temat ale w sumie nikt nigdy nie określił czy można czy nie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jasne, że się da. Instrukcja jak przeprowadzić tą operację jest nawet w instrukcji. W każdym razie to

Najważniejsze żeby dysk miał :

3. Pojemność - dowolna (podobno max. 250GB)

(za www.ps3site.pl)

Skopiować da się poprzez opcję Backup w menu konsoli :hura:

według informacji z infolinii playstation, można nawet 1TB ino się wtedy konsola głośniejsza zrobi, bo jednak będzie musiała mocniej chłodzić, ale 500GB nie powinno powodować "zwiększenia głośności pracy" konsoli... :( gwarancji oczywiście się nie traci, aczkolwiek zalecają pozostawienie sobie starego dysku, aby w przypadku awarii odesłać im konsolę z oryginalnie zamontowanym HDD

Edytowane przez pmmazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jasne, że się da.

Dzięki za info!

Chyba zostałem zainspirowany do aktualizacji mojego blaszaka :(

Martwi mnie tylko nieco kwestia temperatury i w konsekwencji stabilności pracy konsoli podczas nocnych maratonów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info!

Chyba zostałem zainspirowany do aktualizacji mojego blaszaka :lol:

Martwi mnie tylko nieco kwestia temperatury i w konsekwencji stabilności pracy konsoli podczas nocnych maratonów...

wg infolinii przy dyskach do 500GB nie powinno być zmian w stosunku do 80GB

po zrobieniu małego rozeznania ten dysk:

WD WD5000BEVT 2.5" 500GB Scorpio Blue 5400 8MB SATA

będzie najrozsądniejszym wyborem, jedynie trzeba zworką zmienić ustawienia transferu z 300 na 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...