Skocz do zawartości
Bieniu

DVB-T MPEG4 na 46XL2E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakoś w połowie zeszłego roku czytałem tu na forum, że serwis Sharpa odpisał jednemu z użytkowników, że jak zostanie w Polsce ustalony standard nadawania DVB-T to przygotują dla użytkowników swoich TV jakąś propozycję odbioru kanałów. Czy coś drgnęło w tym temacie? Są już jakieś moduły dekodujące MPEG4 do MPEG2 dla serii XL2E? Czy w ogóle jest szansa, że coś takiego się pojawi na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja jest taka "kup se pan nowszy model z literką H w oznaczeniu"

Koncerny wiedziały od ponad roku jaki będzie standard DVB-T w Polsce i celowo sprzedawały sprzęt z MPEG-2 w Polsce mimo że miały w ofercie modele z MPEG-4 oferowane we Francji czy Słowenii.

Teraz jest dobra okazja aby wprowadzić linie z MPEG-4 (oczywiście w wyższych cenach bo pewnie dopłacają z 10 USD więcej do kosztów komponentów) i ponownie złapać jeleni.

Takie LG dwa lata ciszy i nagle patrz Pan mamy serię LH .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście Sharp przymierza się do wydawania kart do modłów CI do tv z mpeg-2, podobnie ma również uczynić Sony...

ale kiedy to zrobią to już inna historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście Sharp przymierza się do wydawania kart do modłów CI do tv z mpeg-2, podobnie ma również uczynić Sony...

ale kiedy to zrobią to już inna historia

Witam.Gdzie o tym poczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś w połowie zeszłego roku czytałem tu na forum, że serwis Sharpa odpisał jednemu z użytkowników, że jak zostanie w Polsce ustalony standard nadawania DVB-T to przygotują dla użytkowników swoich TV jakąś propozycję odbioru kanałów.
Sam napisałeś, że "jak zostanie ustalony...." . Informuje, ze standard nie został jeszcze ustalony!
rzeczywiście Sharp przymierza się do wydawania kart do modłów CI do tv z mpeg-2,
Nie wiem skąd masz takie bzdurne wiadomości? Sharp na razie nie przymierza sie do tego typu operacji ze wzgledu na to, ze nie ma jeszcze żadnej ustawy/rozporządzenia na temat standardów tv cyfrowej w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktso wie moze, jakie moduly CI conax dzialaja z tym modelem zeby dekodowaly poprawnie mpeg2-mpeg4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam napisałeś, że "jak zostanie ustalony...." . Informuje, ze standard nie został jeszcze ustalony!

Nie wiem skąd masz takie bzdurne wiadomości? Sharp na razie nie przymierza sie do tego typu operacji ze wzgledu na to, ze nie ma jeszcze żadnej ustawy/rozporządzenia na temat standardów tv cyfrowej w Polsce.

http://satkurier.pl/news/46123/dvb-t-w-pol...o-standard.html

Tylko plis nie rozdzielajmy włosa na czworo deliberując o terminie umieszczenia rozporządzenia w Monitorze Polskim.

I niech Sharp nie ściemnia że nie ma i nie wie bo to wygląda niepoważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko projekt który nie został jeszcze zatwierdzony.

Na dzień dzisiejszy NIE MA żadnego prawnie obowiazujacego dokumentu na ten temat.

Jeśli w ramach procedury notyfikacji, która trwa trzy miesiące, nie zostaną zgłoszone uwagi, Minister Infrastruktury będzie mógł podpisać rozporządzenie pod koniec czerwca 2009 roku.
Na razie wszystko opiera sie na "jesli", "bedzie mógł" a nie "jest", "podpisał". Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne Komisja Europejska będzie nam zmieniała zaproponowany standard :( Już widzę jak w Brukseli jakiś Johan krzyczy "Was ?? MPEG-4 fur Polen ??? Niemals !!!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DrOzda, czy nie rozumiesz, ze nikt nie bedzie zadawał sobie trudu na jakimś opracowaniem wbrew prawu, albo nie majac czarno na białym jak powinno być.

Ja nie twierdze, ze cos sie zmieni, ale dopóki nie bedzie to prawem obowiazujace, dopóty nikt nie kiwnie palcem.

Co do

Już widzę jak w Brukseli jakiś Johan krzyczy "Was ?? MPEG-4 fur Polen ??? Niemals !!!!"
to samo mpeg-4 ma kilkanaście odmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w tej sprawie do Sharpa. Oto odpowiedź:

W odpowiedzi na Pana e-mail, pragne Pana poinformowac, ze telewizory SHARP

wyposazone w tuner DVB-T dekoduja obraz w standardzie MPEG-2, co jest

zgodne z obowiazujacymi w Europie standardami nadawania DVB-T (nie jest to

zadna wada lub usterka LCD TV!!).

Modele serii HD1 oraz DH65, jak i DH77E (nowy LCD TV przystosowany na

rynki krajow z

MPEG4) odbieraja ten format.

Zgodnie z polską normą dotyczaca odbioru telewizji naziemnej i okreslonego

w Polsce standardu - transmisji analogowej, odbiornik telwizyjny jest

wyposażony w tuner analogowy i poprawnie odbiera ten typ sygnału.

W chwili obecnej prowadzimy prace nad rozwiązaniem umożliwiającym naszym

klientom odbiór sygnałow DVB-T MPEG-4 w TV LCD SHARP, o czym niezwłocznie

Pana poinformujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie już wiemy jaki konkretnie standard będzie obowiązywał w Polsce.

Wyszła ustawa, która to reguluje algorytm kompresji.

Jest to H.264/AVC, a zatem teraz Sharp może pracować nad dostosowaniem softu dekodera do ogłoszonego kodowania, albo stworzyć działający transkoder MPE2 - AVC. Poniżej zamieszczam także adres do Monitora.

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/270813.html

Monitor Polski: http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/a....spr?id=302549

Ktoś tu czekał aż pojawi się w MP, no to proszę.

Możesz teraz spytać firmę SHARP o karty transkodujące, ale opierając się na tych odnośnikach, tak aby firma nie mogła powiedzieć, że jeszcze nic nie jest ustalone, żadne regulacje nie obowiązują etc? Przecie wszystko jasne, a firma nadal zwleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1.

Ogłoszenie przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, które ukazało się w Monitorze w piątek, dotyczy uruchomienia pierwszego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej.

Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami KRRiT, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz nadawców usługa będzie uruchamiana etapami ? do końca września tego roku ruszy w Zielonej Górze, Żaganiu, Warszawie i Poznaniu oraz być może także w Rzeszowie i Wiśle.

dotyczy jak podkreslono i pogrubiono. Nie dotyczy standardu.

ad2. Ja na razie trzeba czekać, bo jeszcze nie ma aktu prawnego dotyczącego standardu

W Polsce w końcu ustalono wymagania techniczno-eksploatacyjne dla odbiorników DVB-T naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Uzgodnione rozporządzenie zostało skierowane do notyfikacji w Komisji Europejskiej. Jeśli w ramach procedury notyfikacji, która trwa trzy miesiące, nie zostaną zgłoszone uwagi, Minister Infrastruktury będzie mógł podpisać rozporządzenie pod koniec czerwca 2009 roku.
Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś takie info?

Tego nie ma w Monitorze Polskim ani Dzienniku Ustaw.

Popatrz tu: LINK 1 i tutaj: LINK 2.

KRRiTV jasno dała do zrozumienia jakiego standardu mają trzymać się nadawcy we wszystkich multipleksach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty umiesz czytac??? i to na dodatek ze zrozumieniem???

Przeczytaj dokładnie te monitory polskie i zastanów sie czego dotyczą.

Podaj mi rozporządzenie Ministra Infrastruktury które bedzie mógł podpisać dopiero pod koniec czerwca jesli KE nie wniesie zastrzeżeń.

Zastanów sie. Te ogłoszenia sa tylko ogłoszeniami na przyznanie koncesji.

Jesli KE wniesie zastrzeżenia, albi Minister Infrastruktury nie podpisze rozporządzenia to te ogłoszenia bedzie mozna sobie w kibelku powiesic do poczytania.

Ja wiem, ze minister podpisze i ze bedzie obowiazywał taki standard, ale

Na dzień dzisiejszy, nie ma żadnego obowiazującego aktu prawnego w tej sprawie!

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci to jeszcze raz i może do Ciebie dotrze:

Nie musisz się tak drzeć, jeśli masz problemy z nerwami to się lecz, a nie wyżywasz się na forum.

Wiem dobrze czego dotyczą ogłoszenia i jaką mają moc prawną, ale póki co nikt nie ma żadnych zastrzeżeń do tego standardu a w TV już przestrzegali przed kupnem TV z mpeg2. A faktem jest, że dużo ludzi kupiło TV z wbudowanym dekoderem mpeg2 i teraz zastanawia się co mają zrobić, bo po co kupowali TV skoro będą jeszcze musieli dokupić osobny dekoder, a pilot do TV będzie im służył jedynie do włączania i wyłączania odbiornika.

I proszę Cię, trzymaj nerwy na władzy.

Pamiętaj, że złość urodzie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wskazać mi miejsce w którym w/g Ciebie krzyczę ?

Chyba masz jakis problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy Ty umiesz czytac??? i to na dodatek ze zrozumieniem???

[...]

Na dzień dzisiejszy, nie ma żadnego obowiazującego aktu prawnego w tej sprawie![/quote

Patrząc na powyższe widać ewidentnie, że puściły Ci nerwy, bo po co aż użyłeś 3 wykrzykników? Zły nawyk z czatów czy może gg?

Patrząc dalej ewidentnie rzuca się w oczy wykrzyknik, który naturalnie wyraża krzyk.

Jak widać z ortografią, a w szczególności z interpunkcją, stoisz na bakier. Nie umiesz stosować znaków określających Twój stan emocjonalny, albo masz z nim kłopoty.

Nie będę się kłócił z Tobą, bo spadnę do Twojego poziomu, a wtedy mógłbyś pokonać mnie doświadczeniem.

Proponuję zakończyć topór wojenny, bo całkiem się skompromitujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napisałem dzisiaj do sharpa w sprawie mpeg 4 dla mojego telewizora (37XD1E)

owpowiedż w skrócie - kup se dekoder, nas to nie dotyczy.

jak ktoś liczył na SHARPA to się przeliczył - zostawili nas na lodzie !!!!!!

w kwietniu 2008 mi odpisali

W chwili obecnej standardem europejskim jest MPEG2. Nasze LCD odtwarzaja

MPEG2. Obecnie telewizja polska oraz francuska wprowadzily nadawanie

(tylko!) TESTOWE w formacie MPEG4. Jezeli format sie przyjmie, to nadal nie

wiadomo, jakie parametry zostana przyjete przez telewizje. Jesli sprawa sie

wyjasni, fabryka SHARP rozpocznie produkcje modulow MPEG4 do obecnych

telewizorow.

a dzisiaj mi odpisali

Dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.

Pojawiła się informacja o możliwym nadawaniu naziemnym kanałów z rozdzielczością HD.

Nie ma technicznej możliwości zdekodowania sygnału HD przez złącze CI.

Zrezygnowaliśmy więc z pomysłu proponowania klientom modułów CI,

ponieważ w krótkim czasia może się okazać, iż po wydaniu dodatkowych pieniędzy

klient nadal nie ma pełnej funkcjonalności standardu MPEG4,

Aby oglądać kanały HD będzie musiał kupić zewnęterzny dekoder,

co podważa sens wcześniejszego zakupu moduły CI.

http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/cyfr...-ogonie,1328692

http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/cyfr...alu-tvp,1373314

Edytowane przez rwt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...