Skocz do zawartości
neo_polska

Skystar HD2 przycinanie się obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem SkyStar HD2 i odkąd tylko go zainstalowałem mam same problemy

mianowicie chodzi o przycinanie się obrazu co jakiś czas (ok 10 s), wyskakują jakieś kwadraciki i przycina się dźwięk,

próbowałem już chyba wszystkiego począwszy od zmiany kodeków aż po postawienie systemu i nic dalej to samo

Skystar Hd2

Gibabyte GA-EX38-DS5

Intel E8500

GF 260 GTX

4GB RAM

X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional

DVB Dream

Pomóżcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może najprostsze rozwiązanie ..... źle ustawiona antena?

Różne tunery (a takim jest SkyStar) mają różne czułości.

Może gdy lepiej ustawisz antenę to problem zniknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś na jakich kanałach to występuje - HD czy SD czy też zawsze. Konfigurację sprzętu masz przyzwoitą, bez problemu powinna uciągnąć wszystko.

Na mój gust obstawiam żle skonfigurowane kodeki. Jest tutaj cały temat-poradnik jak to zrobić. Poszukaj. :D

Poza tym przetestowałem kiedyś wszystkie darmowe playery i zdecydowałem się na płatny (15 EUR) DVB Viewer - moim zdaniem jest najlepszy. Od momentu konfiguracji minął ponad rok i przez ten czas nic przy tym nie grzebałem.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Fantom'a - jezeli problem wystepuje na kanalach HD to moze to byc problem ze zle ustawiona (badz za mala...) antena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodow moze byc wiele m.in.moze cos nie tak z konerterem albo z kablem laczacym konwerter z kart SAT.

Sprawdz jeszcze raz cala instalacje i koniecznie sprawdz ustawienie anteny, na innych kanalach FTA na danym satelicie.

Jesli to nie pomoze, to moze cos w kodekach, a dopiero na sam koniec byc moze cos z glowica w karcie SAT.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem występuje na kanałach HD to na dzień dobry może to być kwestia DVBviewera... niestety ten typ tak czasem ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli problem występuje na kanałach HD to na dzień dobry może to być kwestia DVBviewera... niestety ten typ tak czasem ma.

Ale @neo_polska ma zainstalowany DVB Dream a nie DVB Viewer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pomyłka :). Przyznaję się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja pomyłka ;). Przyznaję się.

Antena 90 nowa, nowe kable, konwerter stary ale na dekoderze n wszystko śmiga aż miło, kodeki milion razy zmieniane, po wyciągnięciu creativa drobna poprawa nie ma już sieczki na ekranie za to obraz w dalszym ciągu się przycina

jeśli chodzi o to czy na kanałach hd czy sd to i tu i tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antena 90 nowa, nowe kable, konwerter stary ale na dekoderze n wszystko śmiga aż miło, kodeki milion razy zmieniane, po wyciągnięciu creativa drobna poprawa nie ma już sieczki na ekranie za to obraz w dalszym ciągu się przycina

jeśli chodzi o to czy na kanałach hd czy sd to i tu i tu.

Spróbuj zmienić program. Odinstaluj całkowicie DVB Dream. W kodekach też należałoby zrobić porządek. Jak za dużo to też niezdrowo. Najlepiej ściągnij darmowy K-lite Codec Pack v.4.70 - podczas instalacji sam zasugeruje Ci odinstalowanie wszystkiego co zbędne. Do tego PowerDVD Ultra od wersji 7.3 w górę.

Ja mam TechnoTrenda s2-3200 i u mnie wszystko chodzi dobrze na kodekach cyberlinka i ffdshow.

Mimo złych doświadczeń co poniektórych na tym forum ;) używam DVB Viewera i nadal uważam, że jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram marcus64.

Ja tez jade na DVBViewer i nie zamierzam sie przesiadac. Sprawdzalem inne ale ten jest najbardziej uniwersalny pod HTPC.

Polecam tez programik AltDVB, ktorego autorzy niestety troszke obwarowali i nie dopuszczaja innych zapalencow do unowoczesnien i podrasowan.

A musze powiedziec, ze program ma potezny potencjal :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie nie chodzi tu jednak o program tylko o coś innego, tylko o co ???

Po włożeniu skystar 2 ver 2.6 wszystko jest ok. :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie nie chodzi tu jednak o program tylko o coś innego, tylko o co ???

Po włożeniu skystar 2 ver 2.6 wszystko jest ok. :lol::lol::lol:

Kup TechnoTrenda S2-3200. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę ale dopiero co wydałem kilka setek, szkoda wyrzucić zamiast znaleźć rozwiązanie

:lol:

Dobra, żartowałem. To w sumie głupia rada. Chociaż mogłeś wcześniej poczytać - było i u nas porównywanie i, niestety dla Ciebie, Technotrend ma zdecydowanie lepsze opinie a różnica cenowa niewielka.

Zapytam jutro kolegi, który ma podobną konfigurację do Twojej (tylko słabsza grafika) i ten Technisat u niego chodzi bardzo dobrze (na DVB Viewer). Mało tego - sam sobie postawił sharing na C+ i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kupiłem TechnoTrenda S2-3200 szkoda było wydawać 400 ale co zrobić

Szkoda, że dopiero teraz. Akurat w piątek sprzedałem na Allegro swój (miałem dwa) za 280 zł (wersja ze slotem na moduły CI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że dopiero teraz. Akurat w piątek sprzedałem na Allegro swój (miałem dwa) za 280 zł (wersja ze slotem na moduły CI).

Szkoda faktycznie, wcześniej miałem SkyStar 2 2.6 i naprawdę ładnie chodził, myślałem że tak będzie i z SS HD2, niestety zobaczymy jak będzie tym razem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś pierwszy. Też miałem SS HD2 i wymieniłem na TT-3200. SS nie wykrywał mi kanałów HD. Może dlatego, że SS HD2 to klon Twinhana i nie ma do tej karty dobrych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...