Skocz do zawartości
von_jack

Rozjeżdżanie się audio i video w .mkv, help.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem,

Podczas odtwarzania filmów HD w formacie .mkv rozjeżdża mi sie dzwięk z obrazem. Wyglada to w taki sposób ze na początku wszystko jest ok ale potem w miarę odtwarzania filmu różnica jest coraz wieksza (obraz nie nadąża za dźwiekiem). Jeśli zatrzymam odtwarzanie (stop a nie pausa) i przesunę przesunę za pomocą suwaka w inne miejsce filmu - jest synchronizacja ok - ale potem zowu się rozjeżdża.

Próbowałem zmienić bitrate odtwarzania ale to nic nie pomogło. Tak się dzieje przy wielu różnych filmach, które próbowałem odtwarzać, wiec nie zależy to od filmu.

Nadmienie że odtwarzałem za pomocą subEdit Playera lub Media Playera Classic - zawsze był ten sam efekt.

Czy może ktoś miał podobny problem?

Może komputer za wolny? Mam P4 3GHz, 4GB RAM, karta kraficzna Radeon HD4670 - grafika nawet nie ma 3 miesięcy.

pozdrawiam

von_Jack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zasugerowałeś. Masz za wolny komputer. Konkretnie procesor.

Spróbuj uruchomić wspomaganie dekodowanie filmu przez kartę graficzną.

To jedyne wyjście poza zmianą płyty głównej i procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam taki problem,

Podczas odtwarzania filmów HD w formacie .mkv rozjeżdża mi sie dzwięk z obrazem. Wyglada to w taki sposób ze na początku wszystko jest ok ale potem w miarę odtwarzania filmu różnica jest coraz wieksza (obraz nie nadąża za dźwiekiem). Jeśli zatrzymam odtwarzanie (stop a nie pausa) i przesunę przesunę za pomocą suwaka w inne miejsce filmu - jest synchronizacja ok - ale potem zowu się rozjeżdża.

Próbowałem zmienić bitrate odtwarzania ale to nic nie pomogło. Tak się dzieje przy wielu różnych filmach, które próbowałem odtwarzać, wiec nie zależy to od filmu.

Nadmienie że odtwarzałem za pomocą subEdit Playera lub Media Playera Classic - zawsze był ten sam efekt.

Czy może ktoś miał podobny problem?

Może komputer za wolny? Mam P4 3GHz, 4GB RAM, karta kraficzna Radeon HD4670 - grafika nawet nie ma 3 miesięcy.

pozdrawiam

von_Jack

Miałem to samo w 2 wypadkach, ale praktycznie tylko w wypadku 1080p z dużm bitarate.

Na początku winny był wolny procek - własnie P4 3GHz - wymieniłem na lepszy i wszystko śmigało ok.

Ostatnio po formacie problem się ponowił, ale wystarczyło tylko odpowiednio skonfigurować KMPlayera i wszystko jest OK.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...