Skocz do zawartości
yami

zamiennik magnetowidu

Rekomendowane odpowiedzi

szukam rejestratora z możliwością podłączenia do kablówki, w tej chwili mam analogową UPC lecz być może niedługo przesiądę się na cyfrową (nie znalazłem info w jakim standardzie nadają cyfrową, przesiadka nie jest konieczna ani nie jest pewna).

odtwarzanie płyt mnie nie interesuje, większość danych zalega na dyskach lapków, miłe by było zgranie ich na dysk takiej maszynki.

Priorytetem zostaje pewne zgrywanie programów emitowanych w TV kablowej oraz dostęp do tego po lanie

dodatki przechowywanie muzyki, materiałów wideo, zdjęć.

jestem informatykiem więc jakiś otwarty system łatwy do przegrzebania był by mile widziany, fajnie by było móc transmitować sygnał z tej maszynki do komputera (np oglądać to co leci w kablówce w danej chwili na którymś z lapków). Mile widziana opcja sterowania maszynką z komputera w zakresie zbliżonym do tego jaki oferuje menu ekranowe i pilot, lub możliwość dodania takich bajerków.

nie mam problemów z interakcją PHP i linuxa wiec jeżeli istnieje coś z linukso-podobnym systemem na którym można wywoływać polecenia - odpowiedniki poleceń z menu ekranowego - oraz da się postawić serwerek PHP to obsługę z kompa sam sobie dorobię.

istotna jest cena. czym taniej tym lepiej. maszynkę kupił bym bez dysku.

nie ukrywam, naczytałem się troszkę, ale za dużo tego jak na dwa dni rozkminy.

Co byście mi polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tyle laptoków, to jeden możesz poświęcić na ten cel - karta TV typu AverMedia ( PCMCIA , USB ) rozwiązuje Twój problem z nawiązką.

Radiowo telewizyjna z funkcją TimeShift i programowalnym nagrywaniem , pilot . I masz wszystko w jednym zgodnie z wymaganiami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, dwa lapki, jeden mój drugi żony.

ale uwaga dow[beeep]na:) udała ci się:) faktycznie, jak sie drugi raz czytam to nie wiadomo ile ich jest i równie dobrze mógł bym hurtownie mieć w domu:P

nie jestem przekonany co do kart TV, z paroma miałem już doczynienia i zawsze było jakieś ale, a to numeryczne przełączanie kanałów działało niezależnie od góra dół (chyba właśnie AverMedia jakaś), a to śnieżyły niektóre kanały itd itp.

przyznaje, zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, ale postanowiłem poznać wady i zalety innych rozwiązań.

jedynie proszę o podpowiedź na jakich urządzeniach powinienem się skupić, potrzebne mi parę modeli, nie jestem w stanie dowiedzieć się wszystkiego o wszystkim więc chcę dowiedzieć się jak najwięcej o wybranych produktach, a sam nie mam wiedzy do ich wyboru. Z pośród trzech, czterech czy pięciu rozwiązań będę w stanie samodzielnie wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem karty AverMedia i Leadteka - mimo tego samego chipa nie ma nawet porównania. Leadtek ZDECYDOWANIE lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a pomijając karty TV i skupiając się na maszynkach tu opisywanych co byście polecali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, a pomijając karty TV i skupiając się na maszynkach tu opisywanych co byście polecali?

Tutaj nikt nie opisywał żadnych maszynek , tylko Ty swoje wymagania .... :huh:

Sprecyzuj może je ponownie, w podpunktach. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

Multimedialna nagrywarka Woxter I-cube 35 REC HIGH

LUB

Domowe Centrum Multimedialne Movie Cube Q800 1TB

LUB

Hantech Markus 750 HD + 500 GB HDD (Media Player/Recorder DVB-T Tuner)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...