Skocz do zawartości
qbazag

HV30 problemy z przechwytywaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Powiem krótko kręcę -bo lubię. Nie robię tego dla pieniędzy , kręcę dla siebie. W związku z tym zakupiłem kamerkę Canon HV30. I tu zaczęły się schody.

Nakręciłem krótki filmik, żeby zobaczyć co i jak. zawiera on sceny w dość ciemnym pomieszczeniu,w pokoju w dzień, oraz na dworzu. Kamerkę podłączyłem do lapa (laptop HP Dv5 1199ew jeśli ktoś by chciał znać parametry).Pierwsze zdziwienie, że nie da się zrzucić filmów poprzez kabel HDMI!!! ???

Drugie zdziwienie po podłączeniu przez FireWire kamera wykryta przez Viste, Włączam Ulead Video Studio 11 plus i nie mogę przechwycić materiału. Program nie widzi kamery!!!! Przyciski do przechwytywania materiału są nie aktywne. Próbowałem to jakoś wszystko skonfigurować i lipa.

Za to Pinnacle Sudio 11 bez problemu przechwytuje materiał. Co prawda w oknie programu nie ma podglądu. Podgląd co jest teraz zgrywane mam tylko na kamerze!!!???

Plik zgrany na dysk to mpg2. czy to ok????

N i najwiekszy zonk. odpalam ten plik w media playerrze lub innym allplayer a jakość tego filmu -tragedia o ile statyczny obraz powiedzmy w miare -to obrazy, sceny bardziej dynamiczne np. jadący samochód powoduje rozmazywanie obrazu - jakieś pasy itp rozmazywanie!!!???

A przecież miał być HD??!!

A przecież to dopiero nie obrobiony materiał nie "skompresowany" np do formatu dvd czy HDDVD??

Wiem że ten post dotyka kilka tematów ale wkurzony jestem - bo człowiek wydaje dużą kaskę na sprzęt czyt Laptop+kamerka+ oryginalne programy i D...pa wszystko się krzaczy albo jakość tego jest wątpliwa

Pomożecie??? Znacie powody takiego stanu rzeczy??

Wcześniej kręciłem zwykłą kamerką JVC DV. Zgrywałem materiał- obróbka podłożenie muzy itp I wszytsko było OK. To zachciało mi sie HD:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne "jazdy" ze zgrywaniem HDV na peceta to norma

Swierzo postawiona winda - kamera trybie DV jest widziana przez system , w trybie HDV - juz nie

Za jakis czas udalo sie zmusic winde zeby rozpoznal kamere HDV - programy widzą kamerę /mozna sterować kamerą/ ale wizja nie idzie /probowałem 5 programów/

Generalnie są duzo problemy z HDV na PC. Z tego cos ie orientuje dziala to to tylko w wypadku pewnych okreslonych wersji sterowników i kilku innych plików. Jakich ? Nie wiem

Generlanie M$ olewa HDV /a nawet DV sądząc po datach sterowników/ wiec cudów sie nie spodziewaj. Uaktualniaj i kombinuj z plikami odpowiedzialnymi za DV i uzbroi się w cierpliwosć...Dużo cierpliwosci

na deser lekturka -> http://translate.google.com/translate?hl=p...microsoft:en-US

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobne "jazdy" ze zgrywaniem HDV na peceta to norma

Swierzo postawiona winda - kamera trybie DV jest widziana przez system , w trybie HDV - juz nie

Za jakis czas udalo sie zmusic winde zeby rozpoznal kamere HDV - programy widzą kamerę /mozna sterować kamerą/ ale wizja nie idzie /probowałem 5 programów/

Generalnie są duzo problemy z HDV na PC. Z tego cos ie orientuje dziala to to tylko w wypadku pewnych okreslonych wersji sterowników i kilku innych plików. Jakich ? Nie wiem

Generlanie M$ olewa HDV /a nawet DV sądząc po datach sterowników/ wiec cudów sie nie spodziewaj. Uaktualniaj i kombinuj z plikami odpowiedzialnymi za DV i uzbroi się w cierpliwosć...Dużo cierpliwosci

na deser lekturka -> http://translate.google.com/translate?hl=p...microsoft:en-US

MI winda widzi kamerke ale Ulead już nie. Do kitu z tym

A czy otrzymany plik MPEG2 to ok czy też jakis inny powinienem otrzymać jesli chce miec wysoką rozdzielczość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pliki HDV zrzucane na kompa powinny mieć rozszerzenie *.m2t.

2. Nagrywaj w trybie HDV (50i lub 25p).

3. Do ciemnych scen nie używaj trybu auto, bo obraz będzie bardzo zaszumiony.

4. Użyj tego darmowego programu do zrzucenia materiału na kompa http://strony.aster.pl/paviko/hdvsplit.htm

5. Po HDMI nie zrzucisz materiału, aczkolwiek możesz go przechwycić w czasie nagrywania przez HDMI i to w pełnej rozdz. 1080p, a nie HDV (1440x1080).

6. Kamerka jest w porzo, nigdy nie miałem żadnych problemów z wykrywaniem jej przez windowsa/NLE, więc nie psiocz tylko zrób porządek ze swoim kompem ;-)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 5

wrzuc sobie w googole HDV device+problem a zobaczysz czy to jest tylko kwestia "porzadku w kompie"

Masz fuksa ze ci poszło ?- to się ciesz rześ fuksiarz. Ja przez pol roku nie moglem dojsc co jest u kumpla nie tak na swierzo postawionym systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pliki HDV zrzucane na kompa powinny mieć rozszerzenie *.m2t.

Czyli mpeg-2 zależy jakim programem robie przechwytywanie mam albo rozszeżenie m2t albo mpeg-2 ale to chyba to samo???

2. Nagrywaj w trybie HDV (50i lub 25p).

Nagrywam w HDV 25P

3. Do ciemnych scen nie używaj trybu auto, bo obraz będzie bardzo zaszumiony.

W trybie kinowym obraz też jest bardzo zsmużony. Moim zdaniem braku światła żaden prgram w kamerze nie zastąpi. No ale tu nie spodziewałem się jakiś cudów.

5. Po HDMI nie zrzucisz materiału, aczkolwiek możesz go przechwycić w czasie nagrywania przez HDMI i to w pełnej rozdz. 1080p, a nie HDV (1440x1080).

MOŻESZ TO ROZWINĄĆ?? Czyli , że podczas nagrywania mam mieć podłączony komp przez hdmi?

6. Kamerka jest w porzo, nigdy nie miałem żadnych problemów z wykrywaniem jej przez windowsa/NLE, więc nie psiocz tylko zrób porządek ze swoim kompem ;-)

Myslę,że jako informatyk to kompa mam skonfigurowanego w porzo. A i tak ulead kamery nie wykrywa:(. Czytałem wiele postów na różnych forach i ztego co widzę z podobnymi problemami boryka się wielu użytkowników nie tylko oczywiście z kamerką Canona. Nie twierdze, że kamera jest do kitu. Twierdze natomiast ,że przechwycony materiał MPEG-2 Nie zachwycił mnie jakością a może powinienem go odtwarzać w jakiś innych programach niż allplayer?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpierw ustal czy materiał jest HD

cos mi sie wydaje ze ci soft /abo kamera/ w locie robi downkonwersje

SZCZERZE WSPÓŁCZUJE - czeka cie droga przez mękę

masz racje piszac ze nie jest to wina kamery. Ja się użerałem z SONY /FX1/ .... Gdzies w systemie nie ma przelotki dla sygnału /program NLE nie umie/nie może się dopiąć we włąsciwe rejestry/biblioteki lub ich nie ma lub.... mozliwosci tysiace/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wpierw ustal czy materiał jest HD

cos mi sie wydaje ze ci soft /abo kamera/ w locie robi downkonwersje

SZCZERZE WSPÓŁCZUJE - czeka cie droga przez mękę

masz racje piszac ze nie jest to wina kamery. Ja się użerałem z SONY /FX1/ .... Gdzies w systemie nie ma przelotki dla sygnału /program NLE nie umie/nie może się dopiąć we włąsciwe rejestry/biblioteki lub ich nie ma lub.... mozliwosci tysiace/

Powiem tak wypaliłem płytkę DVD i puściłem to na tv. Jakość nie powala , ale nie jest najgorzej.Rozumiem że format dvd to tez kompresja ale wyjścia nie miałem. ,Surowy materiał bezpośrednio z kamerki podłączonej do plazmy przez HDMI- Żyleta. Problem w tym że ja chcę ten materiał obrobić, a tu juz nie jest wesoło bo po złożeniu filmu jakość już tak nie zachwyca.

Jutro jeszcze spróbuje zapisać, nie wypalać płytke, film w formacie HD i puścić go z kompa przez HDMI na plazmę i zobaczę jak to będzie wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad 5

Ja przez pol roku nie moglem dojsc co jest u kumpla nie tak na swierzo postawionym systemie

Witaj.

Czy dobrze zrozumiałem z kontekstu wypowiedzi,że po tym pół roku problem rozwiązałeś pozytywnie?Sam zacząłem dopiero zabawę z HDV(nowy Canon HV20) i nie mogę zrobić przechwytu tak w Ulead Video Studio 11 jaki i Adobe Premiere CS4 Pro.A w szczegółach wygląda to następująco:.Kilkanaście próbnych ujęć jesiennych widoczków usiłowałem zmontować w programie Ulead Video Factory 11 plus zainstalowanym pod Windows Vistą na "mocnym"PC,specjalnie kupionym pod HD.Ustawienia menu kamery i programu zgodne z instrukcjami.Przechwytywanie kablem IEEE 1394.Problemy:brak podglądu na monitorze,po zakończeniu przechwytywania komunikat"Błąd przechwytywania.Utrwalony plik jest uszkodzony i bezużyteczny.Plik zostanie automatycznie usunięty"Próbowałem zgrać ujęcia z innej kasety,efekt identyczny.W końcu dotarłem do Adobe Premiere CS4 Pro.Tym razem zgrała się do pliku plansza z komunikatem wyświetlanym przez cały czas przechwytywania,że podgląd jest na sprzęcie i faktycznie tam był. Ogląd nagranego materiału przez HDMI na ekranie TV,bez zarzutu.Próbowałem różnych ustawień w menu i nic.Tak więc utknąłem w martwym punkcie już na początku nowej zabawy z HDV.Dotychczas pracowałem w niższych standardach i nigdy nie miałem takich problemów.

ifam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...