Skocz do zawartości
TdK

Nagrywarka - jaką polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie zaznaczam, że to moja pierwsza wizyta na tym forum, jeśli bym coś przeskrobał, wybaczcie ;)

Poszukuję stacjonarnej nagrywarki DVD, (niekoniecznie musi nagrywać w HD). Interesują mnie modele z dyskiem twardym, przynajmniej 250 GB (od biedy 160 ujdzie, ale wolałbym więcej). Ważne, żeby nagrywarka odtwarzała VCD, .avi, mpegi i inne popularne formaty. Jeśli chodzi o nagrywanie, to wiadomo - im lepsza jakość przechwytywanego obrazu, tym lepiej. Nagrywarka będzie podpinana do standardowego telewizora SD, jednak zamierzam kupić telewizor Full HD, tak więc przydałaby się możliwość podpinania jej przez HDMI/DVI. Ważne także, żeby miała możliwość podpięcia do komputera, by móc zgrać dane zamiast wypalać ich na płytce. Cena, jaką mogę na to urządzenie przeznaczyć, to 800 zł i mniej, 800 to taka maksymalna granica, wolałbym jednak zmieścić się w 700. Co możecie mi polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgrywanie na PC, to chyba jedynie Pioneer 560 ma taką funkcję (gniazdo USB-Slave), niestety tylko w specyfikacji 1.1 (niska prędkość transferu). Ale kosztuje ponad tysiąc złotych.

Budżet masz zaporowy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zgrywanie na PC, to chyba jedynie Pioneer 560 ma taką funkcję (gniazdo USB-Slave), niestety tylko w specyfikacji 1.1 (niska prędkość transferu)

Poważnie tak mało nagrywarek oferuje taką, wydawałoby się podstawową funkcję? W takim razie pomińmy to, co polecacie najlepszego w tej cenie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnego modelu nie polecę, akurat taki sprzęt mnie nie interesuje,,, ;)

A co do komunikacji z kompem, ja pomyślałbym o urządzeniu typu hBox39 (Emtec R700, Q500, Q700, bez tunera) lub hBox HMC-49tv, Emtec Q800 (mają podwójny tuner - analogowy i DVB-T). Do sprzętu bez tunera możesz kupić używany magnetowid za grosze, ze sprawnym torem sygnałowym, posłuży jako tuner.

Zresztą można im wstawić na tyle pojemny dysk, iż komunikacja z kompem nie jest niezbędna, nagrania przechowasz na wewnętrznym dysku 500...1000 GB albo przegrasz na zewnętrzny HDD przez USB.

Oczywiście wymieniony sprzęt nie ma napędu DVD, ale jeśli zależy Ci na nagrywaniu bez wypalania płytek, to jest w sam raz.

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście wymieniony sprzęt nie ma napędu DVD, ale jeśli zależy Ci na nagrywaniu bez wypalania płytek, to jest w sam raz.

Właśnie po to kupuję nagrywarkę, żeby pozbyć się magnetowidu i odtwarzacza DVD z domu, szkoda mi miejsca ;) Wszystkie potrzeby opisałem w pierwszym poście, opcje zgrywania na PC możemy sobie darować, ale aż dziwne, że tak mało producentów wpadło na pomysł dodawania takiej funkcji do swoich produktów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DMR EH57 160GB - 600PLN

Panasonic DMR EH58 250GB - 850PLN

Ja kupiłem ten drugi dlatego, że lepiej współpracuje z 42PV80. Jak by nie to, to wybrałbym 57-kę. 160GB wydaje mi się więcej niż wystarczające, szczególnie, że na dysk można zgrać wszystko oprócz Divix'ów.

Jakość obrazu i działanie skalera w 58-ce jest genialne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiast magnetowidu polecam Philipsa DVDR 5570H/58 , moim zdaniem na głowe bije nagrywarki LG,Samsunga,Sony cz Panasonica.W skrócie - dysk 250 GB, wygodny przesył plików pomiędzy dyskiem, płytami DVD i szybkim złączem USB 2.0 ,odczyt plików MP3, WMA, MPEG2, DivX, DivX Ultra, Xvid, JPEG i HD JPEG z pamięci USB,funkcja pomijania reklam, możliwość zapisu dżwięku 5.1 z zewnętrznych źródeł ,tuner DVB-T (ale chyba tylko MPEG2),flex time,live pause tv .........tylko cena około 1200 zł. http://www.consumer.philips.com/consumer/p...SU_PL_CONSUMER/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko lubi się markę Philips :) i zamiast 800 można pozwolić sobie na 1200PLN to wybór pewnie jest dobry.

Może bardziej pomyśl jaki chciałbyś kupić w przyszłości telewizor i wtedy tej samej firmy kup nagrywarkę, zdecydowanie ułatwia to obsługę obu urządzeń.

Najlepiej kupić nagrywarkę Pioneera (nie pamiętam modelu) za 1400PLN z 250GB dyskiem i z możliwością podpięcia do PC, ale tak to można w nieskończoność, no i musiałbyś kupić TV Pioneera, a to już jest poważny wydatek.

Jedyne w czym Panasonic 58 ustępuje w/w modelowi Philipsa, to właśnie brak możliwości zgrania Divixów z USB, czy z płyty na dysk.

Ja kupiłem kieszeń z USB i wsadziłem do niej stary dysk 120GB i wyszło mnie dużo taniej niż 1200PLN

Pozdrawiam

Edytowane przez S.E.B.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JJa kupiłem kieszeń z USB i wsadziłem do niej stary dysk 120GB i wyszło mnie dużo taniej niż 1200PLN

Pozdrawiam

Czyli mam rozumieć, że do Panasonica 57 można podpiąć pendrive'a pod USB, albo właśnie zewnętrzny dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMR EH 58 posiada gniazdo USB i można podpiąć do niego maks 128GB dysk, a 57 chyba nie posiada USB, ale to trzeba by było sprawdzić

Edytowane przez S.E.B.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich na forum. ;)

Czasy się zmieniają, nagrywarki się zmieniają zatem proszę o pomoc - bo w temacie jestem kompletnie zielony. Przymierzam się do kupna DVD (z HD). Prosiłbym o porady co kupić.

Czego oczekuję?

-> nagrywanie;

-> dysk (fajnie by było, jakby był, ale jeśli nie to świat się nie zawali);

-> oprócz podłączenia DVD z TV za pomocą HDMI, również chciałbym podłączyć DVD z TV przez euro złączę;

-> odtwarzanie filmów DivX z napisami (fajnie by było jakby czcionka napisów dobrze wyglądała);

-> oglądanie zdjęć itp;

-> cena - nie za wysoka - przedział 200-500 zł

Z góry dzięki za wszelkie porady.

P.S. Z tego co znalazłem sam: SAMSUNG DVD-SR275M oraz PHILIPS DVDR3400. Jednak na temat tych modeli za wiele informacji nie znalazłem (jedynie na temat SAMSUNGA, że kiepsko z serwisem - Słowacja). Może ktoś wie coś więcej na temat tych nagrywarek, albo innych? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DMR EH 58 posiada gniazdo USB i można podpiąć do niego maks 128GB dysk, a 57 chyba nie posiada USB, ale to trzeba by było sprawdzić

Kupiłem EH57, jestem zadowolony - zaczyna nagrywanie po sekundzie od wciśnięcia przycisku, jakość nagranego obrazu z kablówki jest nie do odróżnienia gołym okiem od oryginału, edycja klipów wprawdzie pogarsza jakość, ale działa niesamowicie szybko, jeśli chodzi o odtwarzanie to dobrze sobie radzi z avi, wprawdzie trochę długo startuje, ale da się wytrzymać, jeszcze nie sprawdzałem funkcji wypalania na płytkach, ale myślę, że nie będę zawiedziony :)

Odpowiadając na moje własne pytanie - EH57 nie ma niestety USB, nagrywać w normalnej jakości można ~73 godziny, w najwyższej ok. 30, w najgorszej ~230.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączę tuner satelitarny przez euro do nagrywarki która ma wyjście HDMI to czy obraz z tunera "poleci" via nagrywarka/HDMI do tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli podłączę tuner satelitarny przez euro do nagrywarki która ma wyjście HDMI to czy obraz z tunera "poleci" via nagrywarka/HDMI do tv?

Tak, obraz będzie przekazywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...