Skocz do zawartości
Euchrid

przegladanie zdjec na dvico tvix 6500 oraz problem z napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. chciałbym się upewnić, czy naprawdę ten sprzęt za tyle kasy jest tak beznadziejny. Podłączyłem zasób z serwera samby z zdjęciami i ok zdjecia sie odpalaja, ale nie moge ich samodzielenie przewijać.

Przełączają się one same z określoną szybkością i to wszystko. Kiedy naciskam na pilocie next lub prev (na wyświetlaczu LCD pojawia sie next/prev), ale nic się nie dzieje, musze odczekać te 3 sekundy, aby zdjęcie się przełączyło samo. Do tego wszystkie zdjęcia są przeskalowane, aby zajmowały całą powierzchnie telewizora i nie mogę tego zmienić (Panasonic Viera Full HD, Plazma). Mam wgrany soft 1.3.95 F(z takim go kupiłem).

2. Czy jest jakiś sposób na napisy ? na 30 filmów 2 działają ok, reszta jest albo rozsynchronizowana, albo tak jak większość przelatuje w pierwszej minucie filmu.

za 1800 zł spodziewałem sie naprawdę czegoś dobrego.

K

Edytowane przez Euchrid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia to prawda kiepsko się ogląda za wolno się przewijają..... Co do skalowania.... Ustaw w dvixie 16:9 w tv również...

U mnie nie skaluje (najwyżej zmniejsza ale nie zniekształca) zdjęć są widoczne w całości...

Co do napisów.... Musisz przerobić z txt na str i wszystko jest ok....

Edytowane przez Pwiosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia to prawda kiepsko się ogląda za wolno się przewijają..... Co do skalowania.... Ustaw w dvixie 16:9 w tv również...

U mnie nie skaluje (najwyżej zmniejsza ale nie zniekształca) zdjęć są widoczne w całości...

Co do napisów.... Musisz przerobić z txt na str i wszystko jest ok....

jeśli chodzi o napisy to znalazłem skuteczny sposób (zresztą opisany na tym forum i jak na razie 100% działa poprawnie.

jeśli chodzi o zdjęcia, to ps3 bije na głowę dvico, udało mi się co prawda poprawić skalowanie, ale dalej się nie da ręcznie przewijać zdjęć

ale ok, nie do tego to kupiłem - podstawa to mp3 oraz divix/mkv,a to działa jak narazie dobrze

i to po sieci,

K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o zdjęcia, to ps3 bije na głowę dvico

Z tym, to ja się nie zgadzam. PS3 co prawda ma kilka sposobów wyświetlania zdjęć, ale TViX za to ma możliwość odtwarzania muzyki w czasie pokazu zdjęć, co jest naprawdę świetnym dodatkiem urozmaicającym pokaz zdjęć.

Edytowane przez kaktus.123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym, to ja się nie zgadzam. PS3 co prawda ma kilka sposobów wyświetlania zdjęć, ale TViX za to ma możliwość odtwarzania muzyki w czasie pokazu zdjęć, co jest naprawdę świetnym dodatkiem urozmaicającym pokaz zdjęć.

A możesz podpowiedzieć jak uzyskać ten "efekt"? Jakoś nigdzie opisu nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym, to ja się nie zgadzam. PS3 co prawda ma kilka sposobów wyświetlania zdjęć, ale TViX za to ma możliwość odtwarzania muzyki w czasie pokazu zdjęć, co jest naprawdę świetnym dodatkiem urozmaicającym pokaz zdjęć.

Zdaje się, że PS3 w najnowszym firmware 3.0, 3.01 też już ma taką możliwość.

A korzystając z tej całej galerii photo PS3 już dawno można było sobie włączyć mp3 w tle.

Pozdrawiam,

Edytowane przez Masta_J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz podpowiedzieć jak uzyskać ten "efekt"? Jakoś nigdzie opisu nie znalazłem...

Wystarczy tylko wkleić wybrane przez siebie utwory mp3 do folderu gdzie są zdjęcia, a podczas pokazu zdjęć muzyka w tle sama się włączy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to moze sie da, ale to troch e lipna opcja, nie wiem co stoi na przeszkodzie zeby wybrac najpierw utwor z AUDIo gdzie sie przeciez trzyma utwory a potem odpalic fotki.

a powie mi ktos czy jest jakis soft ktory jednoczesnie nie ma problemu ze zdjeciami i z obsługą txt?

bo mialem 2 nowe to sie fotki krzaczyly, wgralem starszy to fotki sa ok ale txt nie dziala, czy jest jakis gdzie dziala jedno i drugie?

bo duzo seriali ogladam a wiekszosc ma napisy w txt, a raz ze nie chce mi sie konwertowac a dwa ze nawet jak juz konwertuje to czesto sie cos wali przy konwersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o napisy to znalazłem skuteczny sposób (zresztą opisany na tym forum i jak na razie 100% działa poprawnie.

jeśli chodzi o zdjęcia, to ps3 bije na głowę dvico, udało mi się co prawda poprawić skalowanie, ale dalej się nie da ręcznie przewijać zdjęć

ale ok, nie do tego to kupiłem - podstawa to mp3 oraz divix/mkv,a to działa jak narazie dobrze

i to po sieci,

K

W ustawieniach masz opcje do przegladania zdjec.

Ustaw sobie zamiast 5sek, na 0sek i beda ci sie przalaczaly od razu (oczywiscie jesli sa duze to bedzie male opoznienie bo tvix musi je przeskalowac)

Mozesz tez wylaczyc efekt plynnego przjescia miedzy zdjeciami. Wybierasz zamaist Fade, None, i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... jeszcze jedno apropo napisow.

TVIX nie ma problemu z czytaniem napisow, tylko nasi polscy rodzimi tlumacze maja problem z trzymaniem standardu.

Zeby napisy w mDVD byly poprawnie odtwarzane w pierwszej linijce powinna byc informacja o tym w jakiej ilosci klatek na sek, sa zrobione. Czyli na przyklad:

{1}{1} 23.976

{2}{100} Pierwsza linia tekstu z napisami.

Po } powinien byc odstep (przynajmniej w pierwszej lini)

Jesli tak poprawisz napisy, beda dzialaly bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha... jeszcze jedno apropo napisow.

TVIX nie ma problemu z czytaniem napisow, tylko nasi polscy rodzimi tlumacze maja problem z trzymaniem standardu.

Zeby napisy w mDVD byly poprawnie odtwarzane w pierwszej linijce powinna byc informacja o tym w jakiej ilosci klatek na sek, sa zrobione. Czyli na przyklad:

{1}{1} 23.976

{2}{100} Pierwsza linia tekstu z napisami.

Po } powinien byc odstep (przynajmniej w pierwszej lini)

Jesli tak poprawisz napisy, beda dzialaly bez problemu.

Każdy, nawet najbardziej badziewna Manta może sobie odczytać FPS z filmu i dynamicznie dopasować napisy, tylko nie TVIX ?

Uważam to chwilowo za jego największą wadę - wszystkie napisy trzeba przerabiać dodając FPS lub format na czasowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy, nawet najbardziej badziewna Manta może sobie odczytać FPS z filmu i dynamicznie dopasować napisy, tylko nie TVIX ?

Uważam to chwilowo za jego największą wadę - wszystkie napisy trzeba przerabiać dodając FPS lub format na czasowy.

Nie chodzi o to czy potrafi odczytac ilosc klatek z pliku. Bo jesli nacisniesz przycisk info na pilocie to pokaze ci ilosc klatek wiec nie opowiadaj glupot.

Chodzi o to ze standard plikow mDVD przewiduje ze na poczatku w pierwszej lini BEDZIE WPISANA ilosc klatek. Tylko polscy tlumacze robia to niechlujnie i wola tam wpisywac pozdrownienia dla kasi i basi zamiast trzymac sie standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi o to czy potrafi odczytac ilosc klatek z pliku. Bo jesli nacisniesz przycisk info na pilocie to pokaze ci ilosc klatek wiec nie opowiadaj glupot.

Chodzi o to ze standard plikow mDVD przewiduje ze na poczatku w pierwszej lini BEDZIE WPISANA ilosc klatek. Tylko polscy tlumacze robia to niechlujnie i wola tam wpisywac pozdrownienia dla kasi i basi zamiast trzymac sie standardu.

Drobna poprawka - 'standard' mdvd określa jedynie start (index) rozpoczęcia wyświetlania oraz end (index) zakończenie wyświetlania ORAZ dodatkowe kody sterujące jak czcionka, kolor, podział linii itp.

Wszystkie znane mi playery (w tym najlepsze z najlepszych - XBMC) w przypadku braku KODU STERUJĄCEGO *bold mode off* określającego ilośc klatek same dobierały sobie ten parametr na podstawie FPS filmu.

I co ma 'info' do tego że soft Tvixa tego nie robi - tego chyba najtężsi filozofowie nie zgadną.

Pieprzenie o 'polskich' tłumaczach jest śmiechu warte - używam subtitli angielskich - i jeszcze nie spotkałem się z ani razu z potrzebą sztucznego dostawiania FPS filmu do napisów.

Rozwiązanie to po prostu lenistwo programistów TVIX'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja se wszystkie przerabiam na ssa lub ass i mam z głowy. Przerobienie z txt na ssa lub inny format zajmuje mi tyle co klikniecie otwórz i zapisz jako.

Jak chce dokładniej, to wyodrębniam napisy z kontenera np. angielskie, i dopasowuje początek i koniec napisów polskich z tymi po angielsku, dodatkowo sprawdzam losowo w kilku miejscach czy sie zgadza i po bólu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja se wszystkie przerabiam na ssa lub ass i mam z głowy. Przerobienie z txt na ssa lub inny format zajmuje mi tyle co klikniecie otwórz i zapisz jako.

Jak chce dokładniej, to wyodrębniam napisy z kontenera np. angielskie, i dopasowuje początek i koniec napisów polskich z tymi po angielsku, dodatkowo sprawdzam losowo w kilku miejscach czy sie zgadza i po bólu :)

Zupełnie niepotrzebna robota dla posiadacza 2-3-5-6-7 lub więcej sezonów ulubionego serialu.

Po kolejnym odcinku odechce Ci sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ogladam seriali z tvix'a, tylko to co leci w tv :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ogladam seriali z tvix'a, tylko to co leci w tv :)

Jeżeli w Polskiej TV - serdecznie współczuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwość poprawnego oglądania napisów zakodowanych w plikach .ts?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...