Skocz do zawartości
lewson_pablo

LC-46XL2E Xbox360 100hz 1080p i komponent kabel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od tygodnia ten TV LC-46XL2E - super... N-ka chodzi idealnie na HDMI, DVD na Euro/Scart i Konsola XBOX360 na kablu komponent (oryginalnym dołączonym do konsoli). I teraz pytania:

1. Max rozdzielczość jaką udało ni się ustawić TV z konsolą to 1080i, jak wchodzę w ustawienia xboxa i zmieniam na 1080p to ekran dzieli się na dwa i jest bardzo niewyraźny - nie do zaakceptowania.

Nie wiem czemu nie mogę osiągnąć sygnału progresive tylko interlace.

Obraz 1080i wydaje się być lekko postrzębiony, jakby nie wygładzany.

Wcześniej konsola była podłączona do Monitora 22'' Samsung i podłączona kablem z wyjściem VGA-DSUB - monitor max rozdzielczość jaką osiągnął to 720p, bo przecież więcej nie mógł, jego max to 1680x1050 ale jak zmieniłem rozdzielczość na 1080p to przyjął ją ale obraz był mniejszy, tak jakby nie mieścił się na ekranie - to chyba normalne i logiczne (można było grać, tylko jakby ktoś obciął widok dookoła).

Acha w prawym górnym rogu ekranu pojawia się informacja w ramce 1080i - 60hz.

Czy tu 100hz telewizor coś poprawia? Jak to włączyć?

Czy 100hz pojawia się?

Czy być może TV generuje 100hz tylko nie wyświetla info?

Jak osiągnąć 1080p z Xboxa360 na TV na komponencie? Gdzieś czytałem, że powinien być specjany kabel komponent HQ, szukałem ale nigdzie nie znalałem.

Czy komponent jest w stanie wyświetlić obraz 1080p?

Dodam, że ta konsola nie ma wyjścia HDMI.

Mam jeszcze kabel VGA-DSUB.

2. Pytanie następne dotyczny telewizji N. Podłączona drogim kablem (jakieś końcówki ferrytowe itp) HDMI do TV, obraz super a na kanałach HD poprostu bajka.

W rogu wyświetla się informacja 1080i - 50hz.

Jak osiągnąć 1080progresive, czy N-ka generuje taki sygnał?

Czy 100hz w TV coś daje na kanałach HD?

prośba o pomoc

i dzięki z góry

moje gg:8382659

pzdr

pablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha w prawym górnym rogu ekranu pojawia się informacja w ramce 1080i - 60hz.

Czy tu 100hz telewizor coś poprawia? Jak to włączyć?

Czy 100hz pojawia się?

Czy być może TV generuje 100hz tylko nie wyświetla info?

Informacja w prawym górnym rogu dotyczy sygnału na wejściu czyli to co TV otrzymuje od konsoli. Co do 100 Hz to jeśli włączysz tą opcję w ustawieniach to działa, wyłączysz nie działa :)

Jak osiągnąć 1080p z Xboxa360 na TV na komponencie? Gdzieś czytałem, że powinien być specjany kabel komponent HQ, szukałem ale nigdzie nie znalałem.

Czy komponent jest w stanie wyświetlić obraz 1080p?

Nie mam XBoxa to nie pomogę ale wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu. Pytanie tylko czy konsola generuje obraz w 1080 czy skaluje do tej rozdzielczości. Wydaje mi się, ze skaluje więc chyba lepszym rozwiązaniem jest puszczenie sygnału 720p i niech TV zajmie się skalowaniem. Oczywiście mogę się mylić, może jakiś posiadacz Xboxa się wypowie.

2. Pytanie następne dotyczny telewizji N. Podłączona drogim kablem (jakieś końcówki ferrytowe itp) HDMI do TV, obraz super a na kanałach HD poprostu bajka.

W rogu wyświetla się informacja 1080i - 50hz.

Jak osiągnąć 1080progresive, czy N-ka generuje taki sygnał?

Czy 100hz w TV coś daje na kanałach HD?

Rozdzielczość 1080p wymaga zbyt dużego bitrate aby to dało się przepchnąć przez satelitę (znaczy się jest taka możliwość ale chyba nikt tego nie realizuje). Także na wyjściu z nBoxa najwyżej uzyskasz 1080i. Jak na moje oko technologia 100 Hz daje bardzo duża poprawę płynności na każdym materiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej zrobisz podłączając Xa przez VGA. Potem ustaw sobie rodzaj wyświetlania, kwestia skali kolorów, zwłaszcza czerni - inaczej kalibrowane są telewizory, inaczej monitory komputerowe. Polecam tryb "rozszerzony".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę powiedzieć, że też nie dało u mnie rady na componencie uzyskać 1080p, a mam 42 cal. plazme panasonika. 1080p udało mi się tylko przez hdmi, ale i tak mam w tej chwili podłączone componentem i 720p. Dla mnie nie ma aż takiej różnicy aby specjalnie dokupywać dla xboxa kabel hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu Warszawy.

Xbox 360 wyświetla obraz jedynie na 1080i

1080p jest generowane sztuczne

Mówiac po polsku X360 obsługuje jedynie HD a nie FullHD !!!

Nka także z resztą.

Reasumując FULL HD uzyskasz jedynie na PS3 i odtwarzaczach BlueRay !!

Pozdrawiam

Edytowane przez till66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W życiu Warszawy.

Xbox 360 wyświetla obraz jedynie na 1080i

1080p jest generowane sztuczne

Mówiac po polsku X360 obsługuje jedynie HD a nie FullHD !!!

Nka także z resztą.

Reasumując FULL HD uzyskasz jedynie na PS3 i odtwarzaczach BlueRay !!

Pozdrawiam

Widać jak się znasz w momencie wporwadzenia przez MS złacza hdmi w xboxie 360 doszła rozdziałka 1080p i takze tylko i wyłacznie poprzez hdmi uzyskasz 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...