Skocz do zawartości
mirmip

Nie mam w n-ce Kino Polska i Universal Channel

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesiecy nie moge ogladac Kino Polska na n-boxie, poczatkowo sadzilem ze to jakies przejsciowe problemy z ta stacja bo czasem szwankowala ale z czasem zaczalem szukac przyczyn i niestety.

Z calego pakietu Hity Filmowe nie mam Uniwersal Channel (i szczerze mowiac nie zalezy mi) i Kino Polska a ten akurat lubie.

Mialem podlaczony do nki tylko sygnal z Hot Birda wiec zaczalem podejrzewac ze moze KP chodzi z Astry wiec pdlaczylem sie przez DiSEq, dekoder sygnal widzi, ale nic sie nie zmienilo, wszystkie kanaly chodza bez zarzutu oprocz tych.

Co wiecej jesli po wyborze Kino Polska wybiore nastepnie diagnostyke mam na paskach sile sygnau i jakosc 0 a znacznik anteny na czerwono, wiec to nie jest wina ani sygaly z HB ani z Astry. Bardzo prosze o pomoc jesli ktos wie o co w tym chodzi, mi juz skonczyly sie pomysly. Przegladanie netu tez nic nie dalo i nie znalazlem opisu podobnej sytuacji. BOK z N-ki nie odpowiada na maile a nie dzwonie do nich bo mieszkam za granica (Budapest) i ta informacja z oczywistych wzgledow konczy rozmowe i nikt sie wiecej nie przejmuje.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień konwerter (koszt około 20 zł). Ten, którym dysponujesz, jest prawdopodobnie uszkodzony. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy bez potrzeby, spróbuj od kogoś pożyczyć na "próbę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymień konwerter (koszt około 20 zł). Ten, którym dysponujesz, jest prawdopodobnie uszkodzony. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy bez potrzeby, spróbuj od kogoś pożyczyć na "próbę".

Dzieki, ale czy uszkodzony konwerter dawalby 100% jakosci z HB ?

Czy mowimy tu o konwerterze do Astry gdzie Jakosc jest ok 40% ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy z pakietu eNki nadawane są z Hotka. To, że masz dobry poziom sygnału, na niektórych programach, niekoniecznie oznacza, że wszystkie kanały będą miały taki sygnał (różne transpondery).

Z tego co piszesz, zorientowałem się, że masz dwa konwertery. Spróbuj je zamienić. Jeżeli nadal na wspomnianych kanałach nie uzyskasz sygnału, niestety będzie trzeba wymienić boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Programy z pakietu eNki nadawane są z Hotka. To, że masz dobry poziom sygnału, na niektórych programach, niekoniecznie oznacza, że wszystkie kanały będą miały taki sygnał (różne transpondery).

Z tego co piszesz, zorientowałem się, że masz dwa konwertery. Spróbuj je zamienić. Jeżeli nadal na wspomnianych kanałach nie uzyskasz sygnału, niestety będzie trzeba wymienić boxa.

wielkie dzieki, chyba nie mam innego wyjscia jak zmiana dekodera bo wszelkie logiczne rozwiazania mi sie wyczerpaly

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt pochopnie!

Masz albo: uszkodzony konwerter, albo walnięte kable (ale to wątpliwe), albo źle ustawiony konw.

Jak sprawdzisz boxa na innej instalacji, rób wymianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hr. susel ma rację. Decyzja zbyt pochopna.

Sprawdzając nadawanie z transponderów stwierdziłem, że Kino Polska i Universal nadają z tej samej pozycji. To kolejna przyczyna, aby dokładnie sprawdzić konwerter, który może mieć "dziurę" na tej częstotliwości (12188 V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobna sytuację (tyle że ja nie odbierałem więcej niż 2 kanałów - bałem się ze cały dekoder pójdzie do wymiany ale sie obeszło - tak jak radzą wyżej wymieniłem konwerter - wszystko wróciło do normy ;)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...