Skocz do zawartości
kazan

Sub - problem z wyborem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem,że to temat wielokrotnie poruszany , czytałem już chyba wszystko (mam teraz niezły mętlik w głowie) a musze coś w końcu kupić do mojego zestawu AV.

Pokój z aneksem 25 m , ampli Denona 1705 i 500 stówek do wydania ( +- 50 ) . Tylko do kina . Wybór z Allegro , może też być używka w dobrym stanie . Do tej pory znalazłem HECO Victa Sub 25A za ~ 500 , Jamo Sub 200 za 480 , ONKYO SKW-204 za 530 , Koda SW-850v2 za 400 , czy może TANNOY EFX za 500 ? Który z nich wybrać , ewentualnie co doradzacie kupić ?! Z góry wielkie dziekasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wysublimowaną (osobliwą = taką inną ) opinię o subach.

Oto ona:

Każde zastosowanie suba w systemie AUDIO radykalnie poprawia odsłuch.

Dlaczego:

Bo zdejmyje z frontów konieczność obsługi bardzo niskich częstotliwości.

Przez to fronty pracują niesamowicie lepiej ( nikt o tym nie pisze).

Warunki bezwładnościowe i in-te-referencyjne mas tekturowych membran stają się komfortowe po wyzwoleniu ich z obowiązku obsługi bartdzo niskich częstotliwości. Zdarza się często, że tanie bardzo kolumny bez dołu zachowują znakomite parametry w zakresie odsłuchu pasma średnicowego (głos ludzki, selektywność STEREO, inne instrumenty znaczące brzmienie).

Pozostaje sprawa [crossovera] czyli konta tłumienia podziału pasma i separacji przetworników od poszczególnych pasm dżwięku.

Sprawa jest nie prosta więc piszę bardzo mgliście.

TAK KUPUJ NAWET SaBa - TANIOCHĘ.

Bardzo Ci to poprawi brzmienie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod Dominikiem , po podłączeniu suba jesteśmy wniebowzięci ;) Nie wyobrażam sobie teraz jak mogłem wcześniej słuchać czegoś bez jego użycia , o wiele mniej dźwięków było słyszalnych. Nawet moja żona go polubiła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpisuje się pod Dominikiem , po podłączeniu suba jesteśmy wniebowzięci :P Nie wyobrażam sobie teraz jak mogłem wcześniej słuchać czegoś bez jego użycia , o wiele mniej dźwięków było słyszalnych. Nawet moja żona go polubiła ;)

Ale Benjamin kolega ma budżet 500zł. Wiec nie porównuj swego :D odsłuchiwałem subki do 1200zł, i grały super do momentu jak nie puścili mi filmu wojennego z dużą ilością wybuchów. Ten sub sobie po prostu nie dał rady. Zresztą czego się można spodziewać jeśli w środku jest głośnik za 100zł. w porywach ;)

Sub w kinie jest absolutnie NIEZBĘDNY.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się tylko ustosunkowałem do tego co napisał kolega Dominik , jeśli chodzi o budżet - wiadomo, czym więcej wydasz tym lepszego dokonasz zakupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat , ponieważ sam zastanawiam się nad kupnem Suba ...

Posiadam amplituner Yamaha rx-v361 ... Oraz głośniki Fronty to bodajże NS-50F a tył i Centralny to NS-60... Powiem szczerze że na mój malutki pokój to dają Całkiem Rade te Fronty ... Ale czasami Bas tłumi inne dźwięki bo na maksa ustawiłem niskie tony +10 :P Nie mam pojęcia Co by się nadawało do tego zestawu za podobny budżet czyli do 500 zł ;) Jestem w kwestii kina Laikiem i sam się dziwię jak to podłączyłem , hehe... ale gra :D Ale ta mała ilość opcji w amplitunerze i tak mnie przerasta więc całe szczęście że nie mam czegoś bardziej zaawansowanego ;) Ale nie odbiegając od tematu , jaki SUB od Yamahy by się nadawał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 polecają jamo sub 200 podobno dobry i do małego pokoju wystarczy.

Albo w podobnej kwocie jest coś z Magnata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wspomnianych powyżej dopisze WHARFEDALE VARDUS VR-10 gra naprawde bdobrze! w muzyce i kinie,kupiłem używanego na allegro (na gwarancji) za 600zł z kablem Profigold - 10,0 mb.W pokoju 20m zapodaje aż za dużo basu i trzeba go ściszyć Nie śpiesz i obserwuj allegro-warto.

Edytowane przez SławekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do wspomnianych powyżej dopisze WHARFEDALE VARDUS VR-10 gra naprawde bdobrze! w muzyce i kinie,kupiłem używanego na allegro (na gwarancji) za 600zł z kablem Profigold - 10,0 mb.W pokoju 20m zapodaje aż za dużo basu i trzeba go ściszyć Nie śpiesz i obserwuj allegro-warto.

no ten Vardus faktycznie gra całkiem przyjemnie ale jego nowa cena po podwyżce to 999zł wiec zostaje tylko allegro. ze swojej strony polecam jeszcze wharfedale 210 i magnata 301.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie zakupiłem suba :( ... padło na Heco . Cena 450 za nową sztukę ;) . Jest to naprawde ładny klocek ale na testy jeszcze musi troche poczekać . Wszystkim dziękuje za podpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wreszcie zakupiłem suba ;) ... padło na Heco . Cena 450 za nową sztukę :) . Jest to naprawde ładny klocek ale na testy jeszcze musi troche poczekać . Wszystkim dziękuje za podpowiedzi .

całkiem niezła cenka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wreszcie zakupiłem suba :angry: ... padło na Heco . Cena 450 za nową sztukę :angry: . Jest to naprawde ładny klocek ale na testy jeszcze musi troche poczekać . Wszystkim dziękuje za podpowiedzi .

witam , gdzie dostałeś tego suba za 450 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wreszcie zakupiłem suba :) ... padło na Heco . Cena 450 za nową sztukę :D . Jest to naprawde ładny klocek ale na testy jeszcze musi troche poczekać . Wszystkim dziękuje za podpowiedzi .

no i jak się ten klocek spisuje. Może i ja kupię???

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i jak się ten klocek spisuje. Może i ja kupię???

Pozdrawiam.

Jestem zadowolony , nie mam porównania do innych subów (poza moim starym sony którego kiedyś miałem) ale w kinie razem z moim Denkiem i resztą kolumn (wszystko inne) gra ładnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie doczytałem do końca - gratuluje zakupu, miłego słychania!!!

Edytowane przez Lenin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...