Skocz do zawartości
autorus

tvix 6500/7000 dziwne zachowanie na sofcie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec czekam na nowy soft bo mam dziwne objawy dla avi.

- podczas filmu obraz zaczyna drżeć , ale tak dziwnie prawa strona rusza sie w poziomie. Po zresetowaniu działa normalnie.

- nie widzi niektórych filmów, a nawet katalogow. Dziwna sprawa komp widzi tvix nie.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może opentvixa - chyba lepiej sobie radzi z NTFS'em.

Warto też sprawdzić (w trybie USB) chkdsk'iem wskazane partycje - mogą być solidne błędy w MFT.

Edytowane przez docent14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzenia nie mialem ale katalogow rowniez nie widzial. niektore dodatkowo widział ale nie można było w nie wejść. Okazało się, że pewnie odłączyłem go "na gorąco" i coś mu się poprzestawiało. Pomogło zwykłe skanowanie pod windowsem )inna sprawa, że trwało chyba z 4h)...

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Wojciechu zostawiłes opcję 'sprawdzania błędnych sektorów'. Normalnie nie jest uzywana, sprawdzenie dysku około 400gb tra od 2 do 4 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem znów dziwne zachowanie :) Wchodzę na plik avi i tvix się restartuje :) Musiałem puścić film z lapka. Poszedł normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niestety ale cierpliwość mi sie kończy. Jak to jest z serwisem Tvix?

Wczoraj w ciągu godzinki dwa razy mi sie zrestartował. A potem grał juz do rana bo z tego wszystkiego zasnąłem.

Problem polega na tym ze jednego dnia działa o9k a drugiego nie. A e serwisie nie muszą mieć takiej cierpliwości jak ja :D

Czy do serwisu oddać z dyskiem? Myślałem ze to był problem ze się za bardzo nagrzewał od środka ale to wychodzi ze bardziej losowo.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj fw 99.3.126 lub 1.3.125 nigdy mi się na nich nie wykrzczył. Na najnowszym fw mam problem z poziomem czerni (podczas uruchamiania filmu jest tak wysoka że świeci jak żarówa) muszę zmniejszyć jasność o 20 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak z tvix'em ?

Ja zauważyłem takie zależności:

a. jesli plik ma w nazwie polskie znaki - reboot

b. ciągłe podłączanie i odłaczanie przez USB do kompa - błedne wpisy w $mft(pomaga pełne skanowanie pod windowsem)

c. wgrywanie softu bezposrednio z dysku - możliwe awarie, wieszania, rebooty i inne. Wgranie softu w trybie bezpiecznym(z pendriv'e) usuwa wiele problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak z tvix'em ?

Ja zauważyłem takie zależności:

a. jesli plik ma w nazwie polskie znaki - reboot

b. ciągłe podłączanie i odłaczanie przez USB do kompa - błedne wpisy w $mft(pomaga pełne skanowanie pod windowsem)

c. wgrywanie softu bezposrednio z dysku - możliwe awarie, wieszania, rebooty i inne. Wgranie softu w trybie bezpiecznym(z pendriv'e) usuwa wiele problemów.

Jeżeli masz na myśli soft 1.3.168, to potwierdzam wszystkie trzy zależności. Dodałbym jeszcze opisywany już przeze mnie zwiech przy starcie SLIDESHOW (restart funkcji i jest ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wszystkich wersjach softu to zauważyłem, z tym, ze na jednych szwankuje inaczej niz na innych.

Dodam jeszcze jedna zależność.

d. plik ma rozmiar 0B - tez nastepuje reboot albo inne problemy(juz nie pamietam jakie, bo unikam takich plików)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...