Skocz do zawartości
yoda

Różnica jakości między LCD a projektorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam płytę Gigabyte GA-MA78GM-S2H, procek x2 4850e, 4 GB, filmy mkv odtwarzają się dobrze ale zauważyłem problemy z czerwienią przy podłączonemy projektorowi po dvi( mam kabel przejściówkowy dvi-hdmi ), w nocnych scenach czerwony jest jakby z palety kolorowej, w ciemnych miejscach mam takie czerwonawe punkciki nawet fragmenty tła ( tylko te najciemniejsze), natomaist przy oglądaniu tego samego materiału na LCD po dvi wszystkie kolory są OK.

Skorygowałem ustawienia jasności i kontrastu w panelu catalyst aby zasymulować zmianę zakresu kolorów z PC 0-255 na filmową 16-235 i jest lepiej, ale jednak dalej te artefakty występują.

Wcześniej miałem kopa z grafą gforce 8800gts i tam nowmalnie w sterownikach miałem możliwość ustawiena zakresu tolnago PC lub filmowego, oczywiście na tamtym sprzęcie kolory były OK w obydwu pzrzypadkach.

To mógłby być winny kabel ( 7.5 m ) ale na nvidi było wszystko ok nawet 1080p24 - zresztą tu też jest ok, tylko ta czerwień...

Może to soft się nie wyrabia w tej rozdziałce ( kmplayer, mpc-hc x64) ?

Musę jeszcze sprawdzić nisze rozdziałki ale teraz jest za jasno :) to dopiero wieczorem.

[sOLVED]

Problem rozwiązany - przestawienie wyjścia video w biosie na vga/hdmi pomogło - banalne...

Teraz borykam się z wymuszeniem trybu 1080p/50 - na starym gforce 8800gts śmigał a teraz tylko raz mi załapał i to za pomocą powerstripa.

Na razie testuje tryb 24 - dokładnie 23,976 i jak na razie nie mam żadnych niepełnych klatek. Ale wolałem 1080p/50 :)

Edytowane przez yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...