Skocz do zawartości
WojciechG

6500 a napisy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam TviX 6500 A i zauważyłem (a lektura forum to potwierdza), że są problemy z napisami w plikach txt (polskie znaki i brak synchronizacji). Czy dobrze zrozumiałem, że rozwiązanie jest następujące:

1. Zmiana języka - instrukcję jak to zrobić na Czeski EE lub Angielski EE znalazłem

2. Wgranie napisów txt do programu Subtitle WorkShop i teraz kolejno: wpisanie liczby klatek na sekundę (odczytanie z ALL PLAYER) / zmiana kodowania z ANSII na EE a następnie zapisz jako srt.

Czy ktoś może potwierdzić. Byłbym wdzięczny bo zielony jestem ... A może można jakoś łatwiej (mam sporo tych plików do przerobienia)...

Pozdrawiam,

Wojtek

Edytowane przez WojciechG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma ustawioną stronę kodową na polski. Programem srt.exe zmieniam txt na srt, sam program pobiera ustawienia z filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ma ustawioną stronę kodową na polski. Programem srt.exe zmieniam txt na srt, sam program pobiera ustawienia z filmu.

No to mam jesycye dwa pytania:

1. A możesz podać jakim kodem ustawia się Polski. Na necie najbliżej polskiego znalazłem czeski.

2. Program srt.exe. Co to takiego?

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wystarczy w pierwszej linii formatu klatkowego wstawić

{1}{1} 23.98 (gdzie 23.98 to właściwa ilość klatek/sek dla filmu)

2. Drugie rozwiązanie - format klatkowy napisów przekonwertować na format sekundowy.

Dokonać tego można najprostszym subeditem - http://subedit.prv.pl/.

Po wczytaniu filmu CTRL+T i wybieramy format: 00:00:00. 'Save' i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Wystarczy w pierwszej linii formatu klatkowego wstawić

{1}{1} 23.98 (gdzie 23.98 to właściwa ilość klatek/sek dla filmu)

2. Drugie rozwiązanie - format klatkowy napisów przekonwertować na format sekundowy.

Dokonać tego można najprostszym subeditem - http://subedit.prv.pl/.

Po wczytaniu filmu CTRL+T i wybieramy format: 00:00:00. 'Save' i gotowe.

Świetny sposób, tj ten pierwszy, wkleiłem do pliku txt i działa jak trzeba :unsure:

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny sposób, tj ten pierwszy, wkleiłem do pliku txt i działa jak trzeba ;)

Autorus

Niestety, popularny napiprojekt dostarcza napisy bez tego wtrętu. Edycja wszystkich napisów na dysku to dla mnie zbyt wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, popularny napiprojekt dostarcza napisy bez tego wtrętu. Edycja wszystkich napisów na dysku to dla mnie zbyt wiele ;)

Ja poradziłem sobie programem Subtitle Workshop szybko sprawnie na srt. Super programik obsługuje wiele formatów ,dopasowuje napisy do filmów,poprawia błędy i inne niedociągnięcia. Widziałem też opcję masowej zmiany napisów,jeszcze nie wiem jak to wygląda w praktyce ale sprawdzę na pewno bo czeka mnie konwersja około 1400 napisów,co najważniejsze program jest bardzo łatwy w obsłudze mimo ,iż ma opcji co nie miara. POLECAM.

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja poradziłem sobie programem Subtitle Workshop szybko sprawnie na srt. Super programik obsługuje wiele formatów ,dopasowuje napisy do filmów,poprawia błędy i inne niedociągnięcia. Widziałem też opcję masowej zmiany napisów,jeszcze nie wiem jak to wygląda w praktyce ale sprawdzę na pewno bo czeka mnie konwersja około 1400 napisów,co najważniejsze program jest bardzo łatwy w obsłudze mimo ,iż ma opcji co nie miara. POLECAM.

Jeżeli potrafi to robić rekurencyjnie to dobra wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy możesz konwertować na dowolny format tym programem, który posiadasz (Subtitle WorkShop ) i to bez ceregeli zapisuje save as i przy zapisie wybierasz interesujący Cie format. Tym programem możesz sobie też dostosować niepasujące napisy. Dla plików MKV najlepiej połączysz wideo z tekstem programem mkvmerge. Najlepiej używać tekst z rozszerzeniem srt . Tym niemniej dziwię się, że urządzenie nie czyta txt. U mnie czytał od początku także txt bez łączenia z video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tvix bez problemu czyta napisy w TXT. Problemem jest to iż bez wyraźnego zaznaczenia ilości ramek w pierwszym wierszu nie ma pojęcia jakie jest framerate - tak jak gbyby nie mógł tego odczytać z pliku z video. Totalny bezsens, ale cóż ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...