Skocz do zawartości
Rejter

Proszę o rade. Czy mając Denona AVR-4308A i ps3 kupować do tego dedykowany odtwarzacz Blu-ray?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w chwili obecnej ampluner Denona AVR-4308A i ps3. bardzo korci mnie dokupienie do amplitunera odtwarzacz Blu-ray. I tu stawiam pytanie. Czy jest w chwili obecnej sens wychylać sie poza ps3.

A jeśli tak to mam na uwadze transport Blu-ray denona DVD-2500BT (3500pln gwarancja własna) oraz PIONEER BDP-LX71 (2600pln gwarancja własna). Główny nacisk kłade na dźwięk szczególnie z płyt koncertowych. wiem wiem wiele tutaj piszacych osób uważa że dźwiek po hdmi to głównie amplituner i jego dekodery a denon w dodatku to tylko transport. Ale czy aby napewno dźwięk z bd z ps3 oraz z w/w odtwarzaczy bedzie jota w jote identyczny? Nie mam mozliwości sprawdzenia tego wiec proszę o wpisy zorientowanych :P . Teoretycy niech sobie darują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie posiadam Denona 4308 oraz Denona BT 2500, oraz PS3 i....jak dla mnie obraz porównywalny , natomiast jeśli chodzi o dzwięk to w HD bardziej podoba mi się Denon, bardziej dynamiczy . PS3(60) natomiast odtwarza SACD.....czego Denon nie potrafi. Jak dla mnie PS3 bardziej uniwersalna , ale duuużo głośniejsza ,od cichego Denona. Dzwięk ze zwykłych płyt CD to domena Denona gra.....och super .(jak dla mnie).Musisz dokładnie sam przeanalizować swoją decyzję. Komplet 4308 i 2500 wygląda poza tym bardzo , bardzo elegancko. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

THX za szybki wpis. Co do płyt CD i SACD to słucham ich na Yamaha CD-S1000 i jest to niebo a ziemia w porównaniu z ps3. Dlatego chodzi mi tylko i wyłacznie o dzwiek z płyt BD. W zwiazku że Masz 4308 to zapytam czy dokonałeś firmware upgrate 2008 /audyssey dynamic EQ oraz dynamic volume/ poprzez zakup vouchera. Ja to zrobiłem i teoretycznie mam teraz denona 4308A w specyfikacji najnowszej. Po tym upgrade z amplitunera płynie zupełnie zmieniony dźwiek. Do tego stopnia że możesz nie poznac szwojego ampi. Czy masz podobne odczucia jesli dokonałeś tego upgrade i czy uważasz je za korzystne.

Pozdrawiam

Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dzwięk z płyt BD, jak dla mnie dużo lepszy z Denona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiesz że narażasz się na stwierdzenie Efekt VooDoo :P . Dlatego bardzo mi zalezy na opini takich osób jak Ty , które posiadają takowy sprzęt i wie co pisze.

Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem upgrade, ale nie zmieniłem ustawień i nie korzystałem z audyssey(może kiedyś utawie, ale zawsze można to wyłączyć) . Zrobiłem też upgrade BT 2500 na nowy soft. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do auto-kalibracji i włączenia nowych możliwości audyssey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...