Skocz do zawartości
figaro

IPBOX 91HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem 91HD, trochę poeksperymentowałem, straciłem backupy z mojego hd usb, straciłem mojąulubioną muzykę na mp3 plajerze :). Udało mi się zainstalować soft NLB i teraz kombinuję jak by tu odpalić E2. Problem jest taki, że 91HD nie ma rs232 ktoś ma może pomysł jak aktywować multiboot bez rs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba będzie trochę poczekać... Udało mi się skonfigurować multiboota za pomocą usb_config_250hd.img z dgstation ale niestety Enigma2_SifTeam 0.2.0mod_PKT_beta 3.0b nie chce się zainstalować. Ja wiem, że "cuberevo-250hd (ipbox 91hd) and 200hd are not yet ready" ale myślałem, że coś jednak zadziała. Na image nlb8873-250 w zasadzie działa wszystko - oprócz nagrywania kanałów HD ale to może wina zbyt małej przepustowości USB HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat. Udało się zdziałać coś w tej kwestii ? Mi niestety E2 nie chce ruszyć z pena (wisi na bootowaniu) faktycznie bez RS232 ciężko coś prorokować :-( Ale może komuś się udało i ma jakieś rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak tam z E2 jest już coś na nasz tunerek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza E2 działa na 91hd. Ale po uruchomieniu e2 z usb niestety nie da się już podłączyć dysku usb. Próbowałem odpalić e2 z flasha podłączonego do huba usb ale niestety nie startuje. Może odważę się zainstalować e2 na flashu, właśnie przy instalacji najnowszego nlb coś mi nie wyszło więc mam czysty tunerek i mogę poeksperymentować.

Czy ktoś ma może informacje czy do 91hd da się jakoś podłączyć dysk esata? Albo kabelek rs232? W środku jest jedno takie wielopinowe złącze, może coś tam jest wyprowadzone?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Udało mi się zainstalować E2 w wersji 0.4 flash na moim ipbox91. Do instalacji użyłem karty SD 1G na której założyłem partycję 512Mb i sformatowałem ją pod linuxem jako fat16 - pod windows pewnie też się da to zrobić. Wgrałem tam image, zmieniłem nazwę na usb_update.img, wyłączyłem ipboxa przyciskami 'power' + 'ok', wyjąłem wtyczkę z gniazdka, włożyłem kartę do czytnika kart usb i podłączyłem do ipboxa, wcisnąłem 'power' na ipboksie i trzymając go włączyłem wtyczkę, image się załadował, ipbox się przeflaszował, wyjąłem/włożyłem wtyczkę z gniazdka i już miałem e2 na moim ipboxsie.

No i wszystko dzaiałało pięknie, fajnie działa movie player - pięknie działają filmy w formacie .mkv i to zarówno w formacie 720 jak i 1080 ale niestety nie wszystkie - przy próbie odtwarzania niektórych tunerek się wiesza i restartuje.

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć driver do obsługi czytnika kart a po jeszcze dłuższych poszukiwaniach soft camd w wersji na ipbox pod e2. Driver i newcs działa, w /tmp pojawiają się pliki które świadczą o tym, że karta jest odczytywana poprawnie ale... kiedy camd komunikuje się z newcs newcs kończy działanie i niestety nie udało mi się uruchomić programów kodowanych z moją kartą C+. Po kilku godzinach walki zmęczony i głodny wgrałem najnowszy soft ze strony abcom i z e2 dałem sobie narazie spokój.

Teraz mam soft 0.0a (R9580) i jestem prawie zadowolony - wszystko ładnie działa, na zewnętrznym dysku USB ładnie nagrywają się kanały SD i to rozkodowane, czyli da się je potem obejrzeć na komputerze. HD nie testowałem bo chwilowo nie mam w pakiecie. Gdyby na oryginalnym sofcie dało się oglądać filmy w formacie .mkv to pewnie enigmy nie chciało by mi się wgrywać. Jeżeli ktoś miał jakieś sukcesy z E2 na ipbox91 to niech da znać.

Pozdrawiam

Edytowane przez figaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam mam problem z moim Ipboxem 91HD nie moge wgrac zadnego softu przez usb wyjmuje wtyczke przytrzymuje power pokazuje sie usb load i eror czy mogły ktos doradzic co mam zrobic z góry dzieki z softem sobie poradziłem ale jeszcze nie moge wgrac MGcamd soft mam abcom

Edytowane przez pawel25o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...