Skocz do zawartości
cisek00

32 czy 37 cali??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!

Trochę się boje zakładać temat, bo na wiele z podobnych nikt za bardzo nie odpisał, ale spróbuję.

Jestem na kupnie telewizorka LCD Full HD. Pierwsze moje pytanie dotyczy przekątnej. Odległość do telewizorka będzie ok 3metrow + małe dziecko w domciu chodzi mi o Jej oczka:) czy większy to gorzej czy nie? (będę się starał trzymać Ją na odległość ale może to być trudne:)). Priorytetem jest dla mnie podłączenie go z PC w celu oglądania filmów HD, i może coś tam pograć na większym ekranie. Właśnie zakończyłem konfigurować dźwięk do kina domowego, DTS już śmiga, wiec brakuje mi telewizorka. Mam na oku 3 telewizorki jednej marki. Z tego co słyszałem ładnie pracują z kompem.Chodzi mi o Samsunga, te trzy modele to: Samsung LE37A615 , LE 37 A 656 , LE 32 A 756. Chyba że macie jakieś inne sprawdzone telewizorki tak do 2,7k. I ostatnie pytanie czy do moich potrzeb nie lepiej byłoby zakupić plazmy, również tej samej marki ? Z góry dziękuje za podpowiedzi i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD - plazma źle wyświetla obraz z kompa. Z odległości 3 m - zdecydowanie 37 cali. Ja mam w tej chwili 32 cale i to zdecydowanie za mało (wzdlędy lokalowe - bardzo małe mieszkanie).

O oczy dziecka nie obawiaj się - ekrany LCD nie są szkodliwe nawet z bardzo bliskiej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przy 2,5m 42" to trochę mało :). Im większy TV, tym większa szansa, że dziecko usiądzie dalej, a wielkość ekranu raczej nie wpływa na szkodliwość oglądania...

Dlaczego plazma źle wyświetla obraz z kompa???!!! Jedyny powód dla którego bym polecał LCD do kompa to burn-in. Nic więcej.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego plazma źle wyświetla obraz z kompa???!!! Jedyny powód dla którego bym polecał LCD do kompa to burn-in. Nic więcej.

Podłącz plazmę mniejszą niż 42 cale do kompa to zobaczysz. Przede wszystkim dopiero od 42 cali w plaźmie zaczyna się rozdzielczość 1920 x 1080. Do tego dochodzi odświeżanie - w LCD ustawisz 24 Hz, 50 Hz, 60 Hz a nawet 75 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...