Skocz do zawartości
Alex81

Problem z BD-P1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zakupiłem mój kolejny film bluray.Z racji tego że film było rozfoliowany,od razu po rozpakowaniu płyty uważnie ją sprawdziłem i bardzo ucieszyłem się bo nie było nawet jednej małej ryski.Film oglądnąłem,potem jeszcze drugi raz urywkami.Dzisiaj wyciągam płyte i patrze pod światło a tam mnóstwo rys,idealnych jak od cyrkla są one blisko środka płyty.Rysy są głębokie i o długości 1,5 cm.Zdenerwowany wyciągnąłem szybko poprzednie płyty i widze że jest ta sama sytuacja !! Na tamtych płytach również są rysy a także po zakupie sprawdzałem i wiem że nie było żądnej ryski.Czy to możliwe aby odtwarzacz rysował płyty ?? Jak mam postąpić w takiej sytuacji ?Dodam że laser podczas oglądania filmu jest wyraznie słyszalny.

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Wczoraj zakupiłem mój kolejny film bluray.Z racji tego że film było rozfoliowany,od razu po rozpakowaniu płyty uważnie ją sprawdziłem i bardzo ucieszyłem się bo nie było nawet jednej małej ryski.Film oglądnąłem,potem jeszcze drugi raz urywkami.Dzisiaj wyciągam płyte i patrze pod światło a tam mnóstwo rys,idealnych jak od cyrkla są one blisko środka płyty.Rysy są głębokie i o długości 1,5 cm.Zdenerwowany wyciągnąłem szybko poprzednie płyty i widze że jest ta sama sytuacja !! Na tamtych płytach również są rysy a także po zakupie sprawdzałem i wiem że nie było żądnej ryski.Czy to możliwe aby odtwarzacz rysował płyty ?? Jak mam postąpić w takiej sytuacji ?Dodam że laser podczas oglądania filmu jest wyraznie słyszalny.

Maciek

Ciężko stwierdzic czy to laser czy też jakiś inny element jego mocowania porysował te płyty. Moja rada jest taka: jeśli odtwarzacz jest na gwarancji to czym prędzej łap go pod pachę i kierunek serwis. Mam nadzieję że nie będą ci próbowali wmówic że to usterka mechaniczna powstała z twojej winy :( . Pozdro

Napisz później jak ta sprawa się zakończyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans że to usterka mechaniczna,odtwarzacz mam niecały miesiąc i stoji sobie nietknięty.Jestem doslownie zdruzgotany, nie dość że nowy odtwarzacz szwankuje to jeszcze mam mocno porysowane trzy nowe płyty bluray...Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt nie chce udzielić się w tym temacie ... Wczoraj zgłosiłem usterkę do sklepu,i dzięki bardzo dobrej znajomości sprzedawca wymienił mi odtwarzacz na nowy,ten sam model.Tamten wysyła na przedsprzedaż,w serwisie przez telefon pan odpowiedział że pierwszy raz spotyka się z taką sytuacją...Przynosze nowy odtwarzacz do domu,podłączam,ściągam najnowsze oprogramowanie,upgrade wszystko ok.Sprawdzam czy czyta wcześniej porysowane płyty,wrzucam najbardziej porysowanego i zmasakrowanego przez poprzedni odtwarzacz Iron Mana,puszczam 60% filmu,wszystko idełał.Kolejno jeszcze dwie płyty,wszystko super.I nadchodzi moment że wkładam 300tu,płyte w najlepszym stanie z dwoma niedużymi ryskami i ... odtwarzacz mieli,buczy słychac ostrą prace lasera i komunikat: "this disc can not be played" po czym wysuwa mi płyte.Kolejna próba to samo,jeszcze jedna i powtórka,dopiero za czwartym razem poszło.Niezle wkurzony wyłączyłem na chwile odtwarzacz i sprawdzam od nowa.300tu startuje dosłownie jeden raz na 4-5 prób,dosłownie porażka,zupełnie nie wiem czemu.Ludzie co się dzieje z tym Samsungiem ??

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem okazuje się dużo większy,właściwie wydaje mi się że sprawa jest bardzo poważna.Puszczałem sobie 300tu aby sprawdzić jak często jej nie zaczyta i okazuje się że przez mielenie laserem również zrysowało płyte !! Jest to już drugi odtwarzacz !!! Bardzo prosze posiadaczy modelu BD-P1500 firmy samsung o sprawdzenie płyt bluray,jak to wygląda u Was,czy płyty nie są porysowane??U mnie wszystkie rysy znajdują się blisko środka płyty a więc na początku ścieżki.

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj najlepiej na innych płytach np. DVD-R, CD-R szkoda oryginalnych płyt BLU-RAY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...