Skocz do zawartości
Jupijaj

USB w otwarzaczach DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak rozpoznać co odtwarzacz będzie w stanie odtworzyć przez złącze USB. tylko JPG czy może Divix'a z przenośnego HDD? zakładając oczywiście, że takowe odtwarza...

z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem jeszcze odtwarzacza, który by przez USB odtwarzał mniej formatów niż może odtworzyć z płyty. Często problemem jest zastosowanie USB1.1, które przy większych divx-ach może mieć za małą przepustowość, żeby płynnie cały czas wyświetlać film. W USB 2.0 tego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak że z USB nie czytają tego wszystkiego co z płyty to mają chyba wszystkie... :)

Mowa oczywiście o strukturze płyty DVD (katalog VIDEO_TS), albo chociaż o samych plikach .VOB.

Na niektórych odtwarzaczach da się podobno odtworzyć te pliki, po zmianie rozszerzenia pliku na .MPEG.

O ile wiem, Oppo 983 czyta pliki .VOB, ale bez możliwości przełączania ścieżek dźwiękowych i napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. z *.vob może być problem.

Ale nie wpadłem na to, żeby DVD kopiować na pena. Jednak czysta płytka, to lepszy w tym wypadku nośnik na kopię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie spotkałem jeszcze odtwarzacza, który by przez USB odtwarzał mniej formatów niż może odtworzyć z płyty. ...

Nie wiem, jak jest z odtwarzaczami DVD z wbudowanym USB ale zobaczcie ile jest Telewizorów z wbudowanym takim łączem i mimo to łącza te służą tylko do MP3 i zdjęć.

Uważam, że trzeba czytać dobrze instrukcję i najlepiej sprawdzić jak jest taka możliwość żeby się nie naciąć.

Co do podłączania HDD to nie mam pewności ale na obecną chwilę żaden TV ani DVD w pełni go nie obsłuży.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Jak rozpoznać co odtwarzacz będzie w stanie odtworzyć przez złącze USB. tylko JPG czy może Divix'a z przenośnego HDD? zakładając oczywiście, że takowe odtwarza...

z góry dziękuję za odpowiedzi

Ja tam mam może dziwną metodę "jak rozpoznać", ale dość skuteczną. Zauważyłem że odtwarzacze posiadające HMDI, czyli takie na nowszych chipsetach, z definicji mają bardziej funkcjonalne USB, od starszych modeli. Ot taka dziwna zależność ;). Lepiej "rozmawiają" z dziwnymi nośnikami USB, mają większą wydajność prądową na tym porcie itp. Posiadanie /nie posiadanie HDMI i skalera jest takim dość wyraźnym rozgranicznikiem. A i potrafią HDD obsłużyć, zresztą czasem mają wprost zapisaną deklarację "HDD Ready".

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...