Skocz do zawartości
tomek2000

Problem z VMR9 w Media Player Classic - HC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem jest następujący, używam Playera MPC HC do oglądania filmów HD (format mkv) z wykorzystaniem DxVA na następującej konfiguracji

-system WinXP SP3

-CPU AMD Athlon XP2200 (chodzi z zegarem 2,2GHz)

-RAM 768 MB

-grafika ASUS AH3650 sterownik 8.452 (Catalyst 8.5)

-DirectX 9.0c (zainstalowane najnowsze poprawki)

-wersja playera 1.2.908.0

-Haali Media Spliter 1.9.42.1

Przy odtwarzaniu filmu 1920x816 (profil high@4.1 x264) nie występują żadne problemy, DxVa działa. Obciążenie CPU 20-40 %, obraz płynny, napisy synchronicznie z filmem.

Przy filmie 1280x532 lub 976x416 (profil high@4.1 x264) po kliku minutach obraz zacina się (pojawiają się duże bloki i zapętla się odtywarzanie na kilkanaście klatek) dźwięk idzie dalej, w rendererze klatki lecą normalnie fps nie spada i to jest stan ustalony. Zatrzymanie filmu i ponowne puszcze nie pomaga (pozostaje ten sam skaczący fragment filmu) pomaga przeładownie pliku ale po kilku minutach efekt się powtarza. Nie jest to zależne od pliku i miejsca w pliku.

Po przestawieniu na VMR7 lub Overlay Mixer działa dobrze tylko nie wykorzystuje DxVA i pliki 1080p nie są odtwarzane płynnie ze względu na słaby CPU :)

Co wykonałem:

-próbowałem zainstalować KMPlayer + kodek h264 Cyberlink'a zgodnie z poradnikiem z TEGO forum i efekt jest taki że pomimo zaptaszkowania "Use DxVA"

GPU nie jest wykorzystywane :)

-próbowałem wykorzystać kodek MPC w KMPlayerze - efekt brak obrazu

-próbowałem wykorzystać kodek Cyberlinka w MPC HC - brak użycia DxVA

-próbowałem korzystać z EVR'a (po instalacji .NET 3.5) - obraz ok tylko jw. nie ma akceleracji sprzętowej GPU

Po kliku wieczorach-nockach na rożnych forach nie rozwiązałem problemu z braku pomysłów na koniec walki wybrałem opcje "Pełny ekran Direct3D" i eureka wszystkie pliki mkv idą na VMR9 z DxVA!!!

Jednak ten sposób odtwarzania jest nieporęczny gdyż po wczytaniu filmu kończy się możliwość ustawienia czegokolwiek i w tym miejscu zwracam się do szanownych kolegów o pomoc z rozwianiu problemu.

Na zakończenie jeszcze jedna informacja w plikach poniżej 1920 x ... przy wykorzystaniu VMR9 rozjeżdżały mi się napisy (za wcześnie wyświetlane) co najśmieszniejsze przy pliku 1920x816 lub 1920x824 idzie poprawnie. Zaznaczenie "blokuj tylny bufor" bez efektu, natomiast przy VMR7 lub Overlay Mixer napisy idą właściwie. Problem ten rozwiązałem przez wmuxowanie napisów w kontener mkv przy użyciu MKVMerge ale problem zacinającego się obrazu pozostał...

Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że podłączę się pod wątek ale temat trochę podobny mianowicie notebook asmobile core 2 duo t7200 2ghz grafika geforce go 7700 512 mb, ram 2 gb,realtek hd alc882, system winxp pro, odtwarzacz mpc hc 1.5 ru, , przy odtwarzaniu plików vc-1 miami vice, predators dzwięk dts-hd (core 1500kb/s) tzw. nośników blue-ray dzwięk się spóźnia przy użyciu rendera mpc vmr7 i vmr9 renderless oraz vmr9 windowed, natomiast przy użyciu rendenra vmr7 windowed wszystko jest w porządku, obraz jakość podobna tylko napisów nie można włączyć, użycie procesora przy wszystkich renderach około 60% ( mierzone systemowym licznikiem ctr alt del)używam wewnętrznych kodeków mpc dodam, że nvidia pure video decoder ani direct9.0 nic nie pomaga ani evr z netframwork , w cyberlinku działa oki ale nie można włączyć napisów, które są wbudowane w nośnik, ffdshow nie dekoduję dts-hd więc nie sprawdzałem, kmplayer niestety też nie dekoduję dts-hd poza tym nie widzi napisów wbudowanych, czy to jest kwestia za słabego sprzętu ?

ps. na systemie operacyjnym windows vista wszystkie rendery działają jeszcze wolniej więc pozostałem przy xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie było dość proste - nowy komputer i5-2500k, xonar hdav13 i wszystko działa bez zarzutu a na amplitunerze pojawił się znaczek dts-hd master :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz porównuję dźwięk z integry realtek alc892 (spdif,hdmi) vs asus xonar hdav13 (hdmi) pierwsze wrażenie, że dźwięk z integry jest bardziej czysty, natomiast dźwięk z asus xonar jest bardziej mięsisty, trudno powiedzieć, który lepszy bo pełniejsza scena na pewno jest z asusa dźwięk bezstratny i bardziej zbliżony rzeczywitości, ale się przezwyczaiłem do metalicznego dźwięku z integry, dźwięk ten wydaję się bardziej ostry co mi się podoba, swoją drogą zastanawiam się czy taka integra jeśli płyta obsluguję hdmi 1.3a jak np. as-rock h67m-ge jest w stanie wypuśćić dts-hd i dd hd do amplitunera bo mój gigabite GA-H67A-UD3H-B3 wypuszcza tylko dts po hdmi ale tak mi się wydaję, że gigabyte nie ma hdmi 1.3 ( co z resztą wiedziałem przed zakupem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...