Skocz do zawartości
Marioosz

Kanały SD na TV LCD Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na kupnie TV LCD Full HD, sprzedawca w sklepie,gdy powiedziałem mu, że mam Cyfrowy Polsat ze zwykłym dekoderem powiedział, że przy TV Full HD, żeby obraz był dobry powinienem zmienić dekoder na HD. Wiadomo, że kanały HD i TV Full HD to oczywiste, a jaki to ma związek z kanałami SD. Czy teraz mając zwykły dekoder i podłączając do niego TV LCD Full HD obraz będzie nie dobry, czego się spodziewać? Czy kanały SD na TV Full HD mają inną jakość ze zwykłego dekodera, a inną z dekodera HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem na kupnie TV LCD Full HD, sprzedawca w sklepie,gdy powiedziałem mu, że mam Cyfrowy Polsat ze zwykłym dekoderem powiedział, że przy TV Full HD, żeby obraz był dobry powinienem zmienić dekoder na HD. Wiadomo, że kanały HD i TV Full HD to oczywiste, a jaki to ma związek z kanałami SD. Czy teraz mając zwykły dekoder i podłączając do niego TV LCD Full HD obraz będzie nie dobry, czego się spodziewać? Czy kanały SD na TV Full HD mają inną jakość ze zwykłego dekodera, a inną z dekodera HD?

Chodzi nie tyle o dekoder co wyjścia video. Zwykły polsatowski ma rylko euro (RGB) i o ile na tv crt nie ma to większego znaczenia, to na lcd przez takie wyjście obraz będzie słaby (lcd jest dużo bardziej czuły). Dekodery HD posiadają wyjście HDMI oraz (niektóre) Component (3 x ekranowany chinch), co pozwala na przesłanie sygnału lepszej jakości i w rozdzielczości aż do 1080i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lcd jest dużo bardziej czuły

Ciekawe sformułowanie.

Generalnie w odpowiedzi na Twoje pytanie, są przypadki, w których to właśnie od dekodera (a dokładnie - właśnie podłączeń) zależy jakość kanałów SD na telewizorach HD. To już słynny temat dekodera Phillips PVR do Cyfry+, gdzie kanały SD po HDMI wyglądają słabo. Nie porównywałem dekoderów Cyfrowego Polsatu, ale moim zdaniem zawsze warto mieć dekoder HD do kanałów HD. Jeśli jakość nie będzie wystarczająco zadowalająca po HDMI lub Komponencie, to zawsze możesz podłączać kablem RGB Scart, jak podobno niektórzy to robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jakość nie będzie wystarczająco zadowalająca po HDMI lub Komponencie, to zawsze możesz podłączać kablem RGB Scart, jak podobno niektórzy to robią.

Jeżeli i tak wiele ludzi do oglądania kanałów SD na TV LCD Full HD używa kabla RGB scart, to jak nie mam na razie kanałów HD i dekoder też zwykły to zmieniać go na dekoder HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe sformułowanie.

Generalnie w odpowiedzi na Twoje pytanie, są przypadki, w których to właśnie od dekodera (a dokładnie - właśnie podłączeń) zależy jakość kanałów SD na telewizorach HD. To już słynny temat dekodera Phillips PVR do Cyfry+, gdzie kanały SD po HDMI wyglądają słabo. Nie porównywałem dekoderów Cyfrowego Polsatu, ale moim zdaniem zawsze warto mieć dekoder HD do kanałów HD. Jeśli jakość nie będzie wystarczająco zadowalająca po HDMI lub Komponencie, to zawsze możesz podłączać kablem RGB Scart, jak podobno niektórzy to robią.

akurta tu sie nie zgodze:

kanały sd z cyfry przez np. pace przez euro wygladają megasyfiarsko a na pvr przez hdmi tylko syfiarsko więc postęp jest :)

w ogóle ten ich pver to $#$#^^#^ :) czasami/często żyje własnym życiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to że jeszcze nie wiele jest kanałów w rozdzielczości HD, a kanały SD i tak chodzą najlepiej przez HDMI , jakość jest dużo lepsza niż przez SCART(euro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...