Skocz do zawartości
Benjamin8888

Problem z montażem speakerów do standów

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły mi dziś takie oto standy

apollo-sat-1-pair.jpg

Wszystko mi pasowało do momentu przykręcenia blaszek do tyłu moich speakerów B&W 685. Kolumny są tak ciężkie że pomimo niezłej masy standów przewala się wszystko na jedna stronę.

I zrobił mi się problem bo druga możliwość zamontowania jest tak jak na zdjęciu powyżej, przez posadzenie kolumn na standach ale będę musiał ingerować w obudowę poprzez przykręcenie kilku wkrętów od spodu.... - przez co zniszczę obudowę swoich speakerów. Pytaniem jest to czy nie uszkodzę swoich surroundów przez to ?? - mam na myśli uszkodzenia wewnętrzne . A może mieliście podobne przygody - ciekaw jestem jak wybrnęliście z tego ?

Edytowane przez Benjamin8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z montażem speakerów do standów....

Nie obejdzie się niestety bez kompletu screwdriverów i jakiś hammer też się pewnie przyda, ale to tylko jeśli screwdrivery nie wystarczą ....

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie obejdzie się niestety bez kompletu screwdriverów i jakiś hammer też się pewnie przyda, ale to tylko jeśli screwdrivery nie wystarczą ....

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.

Właśnie jest to dla mnie teraz duży dylemat , a wiesz o tym że jak się będzie wiercić to gwarancje szlak trafia... ?? ;)

Tak mi przyszło do głowy - spróbuje jutro coś z dwustronnymi taśmami samoprzylepnymi , może ktoś ma na to jakiś patent... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje B&W DM 602 stoja na standach Atacama i nic sie nie przewraca, nie sa przykręcone, przyklejone itp. Jedynie przykleiłem 4 takie silikonowe odbojniki od drzwi meblowych o srednicy ok 5mm do podstawek, co by sie nie przesuwały głosniki.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławko - silicon to jest to !! Świetny pomysł ... Pamietam jak 2 lata temu w moim Vanie odpadło mi lusterko , przykleiłem kawałek wyciętego lustra na silikon ;) - trzyma do dzisiaj ;) A i łatwo to usunąć potem... :) Dzięki :(

Edytowane przez Benjamin8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadzę, lepsze wydają mi sie te odbojniki do szuflad i drzwi meblowych (do kupienia w castoramie).

dlaczego?

Dlatego, ze:

-maja mała średnicę

-są wypukłe(kolumna styka sie z nimi na bardzo małej powierzchni(kilka mm2))

-doskonale izoluja kolumnę od podstawki(nie przenoszą drgań z obudowy kolumny na podstawkę)

-bardzo mały koszt(ok 10zł za ok 30 podkładek)

-sa antyposlizgowe(przykleja sie płaska powierzchnia do podstawki a na wypukłą część stawia sie kolumne którą bardzo trudno przesynąć-trzeba unieść)

-sa przeźroczyste

-maja ok 2mm wysokości(daje to efekt jakby kolumna tworzyła z podstawka jedna całość)

-łatwe do usunięcia(szybko i bez sladu)

-nie niszczą ani podstawki, ani kolumny

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...