Skocz do zawartości
  • 0
Daner0

HDMI-HDMI + przejściówka

Pytanie

Witam. Mam w domu bardzo dobry praktycznie nowy komputer (własność innego członka rodziny i nie pamiętam nawet jaki model czego). Wszystko puki co na nim działa z najwyższą wydajnością. JEdnak kupiłem teraz kabel HDMI-HDMI o długości 10m na allegro za 39zl bodajże. Wiem że nie opłaca się kupować droższego bo tak czy owak będzie tak samow(sygnał cyfrowy). Chodzi o to że jak mam ustawine klonowanie obrazu to obraz na obu ekranach(TV i monitor) jest albo panoramiczny albo nie. Jako że monitor mam 4:3 a tv 16:9 obraz na tv jest rozciągnięty bo nie moge zmienić rozdzielczośći z 4:3 na 16:^ na 2 oddzielnych ekranach.... tzn na obu musi być albo 16:9 albo 4:3. Zmieniam ustawienie na "ekran dodatkowy". OBraz nie jest klonowany tylko tak jakbym miał drugi pulpit. I tu rodzielczość dowolna ale jest inny problem. Tzn przy bardziej ruchliwych scenach w filmie obraz tak jakby przeskakuje. Tzn. górna częśćtak jakby nie nadążała nad dolną itp. Na środku powstaje tak jakby pas który dzieli ekran a jedna z częsci ekranu jest przesunięta. Mniej więcej powstajją takie artefekty.

Co może być nie tak?

kabel hdmi-hdmi połaczoy przejścówką dvi hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Klonowanie nigdy nie sprawdza się gdy masz dwa ekrany o różnych rozdzielczościach. Spróbuj przestawić tylko na jeden, np. lcd 16:9 i do niego ustaw odpowiednią rozdzielczość (1920x1080 lub 1280x720) oraz odświeżanie (50 lub 60 Hz).

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...