Skocz do zawartości
  • 0
batagis

Kalibracja Samsunga 40A656

Pytanie

Witam!Od miesiąca jestem szczęśliwym? posiadaczem Lcd Samsunga A656,wcześniej miałem Philipsa 32(ustawiłem w nim obraz dla mnie ideał w 2 godz.)Zauroczony zostałem Samem z powodu zwycięskiego testu w Audio-Video oraz z dużych możliwości ustawień i regulacji.I niestety jak dotąd nie jestem zadowolony z obrazu.Korzystam c Cyfry+ oraz Polsatu.Proszę o pomoc!! Może ktoś ma w miarę optymalne ustawienia lub ma dostęp do płyty kalibracyjnej DVE.We Wrocławiu jest profesjonalna firma zajmująca się kalibracją ale za usługę życzy sobie 1000 zł+dojazd(tj.1/3 LCD) tyle to im nie dam.Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.Batagis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam!Od miesiąca jestem szczęśliwym? posiadaczem Lcd Samsunga A656,wcześniej miałem Philipsa 32(ustawiłem w nim obraz dla mnie ideał w 2 godz.)Zauroczony zostałem Samem z powodu zwycięskiego testu w Audio-Video oraz z dużych możliwości ustawień i regulacji.I niestety jak dotąd nie jestem zadowolony z obrazu.Korzystam c Cyfry+ oraz Polsatu.Proszę o pomoc!! Może ktoś ma w miarę optymalne ustawienia lub ma dostęp do płyty kalibracyjnej DVE.We Wrocławiu jest profesjonalna firma zajmująca się kalibracją ale za usługę życzy sobie 1000 zł+dojazd(tj.1/3 LCD) tyle to im nie dam.Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.Batagis.

witam

mam takie ustawiania oglądając cyferke plus:

tryb film

podświetlenie - 8

kontrast - 88

jasnosć - 50

ostrośc - 16

kolor- 32

odcień 50-50

ustawienia szczegółowe

reg czerni wył.

kontrast dynamiczny wył.

gamma minus 2

przestrzeń kolorów auto

balans bieli ustawienie fabryczne

odcień skóry minus 2

poprawa krawędzi wył

opcje obrazu

ton kolorów ciepły 1

rozmiar 16;9

cyf redukcja szumu wył

czerń HDMI niski

100Hz Motion Plus niski

dla mnie jest ok...

na takich samych ustawieniach oglądam filmy Blu Ray i jest bosko,jak dla mnie oczywiście...

daj znać,proszę czy jest ok czy nie

pozdrawiam,Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
witam

mam takie ustawiania oglądając cyferke plus:

tryb film

podświetlenie - 8

kontrast - 88

jasnosć - 50

ostrośc - 16

kolor- 32

odcień 50-50

ustawienia szczegółowe

reg czerni wył.

kontrast dynamiczny wył.

gamma minus 2

przestrzeń kolorów auto

balans bieli ustawienie fabryczne

odcień skóry minus 2

poprawa krawędzi wył

opcje obrazu

ton kolorów ciepły 1

rozmiar 16;9

cyf redukcja szumu wył

czerń HDMI niski

100Hz Motion Plus niski

dla mnie jest ok...

na takich samych ustawieniach oglądam filmy Blu Ray i jest bosko,jak dla mnie oczywiście...

daj znać,proszę czy jest ok czy nie

pozdrawiam,Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za szybki odzew Michał,ale Twoje nastawy sprawdzę jutro na spokojnie,bo dziś już trochę póżno.Pozdrawiam.Batagis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dzięki za szybki odzew Michał,ale Twoje nastawy sprawdzę jutro na spokojnie,bo dziś już trochę póżno.Pozdrawiam.Batagis

ok,odezwij się jutro w takim razie,powodzenia

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ponownie.wrzuciłem Twoje ustawienia Michał,jest o wiele lepiej(jeszcze nie idealnie dla mnie),ale może za bardzo sobie wyidealizowałem poprzedni obraz w Philipsie.Zresztą każdy użytkownik ma swoje preferencje jeżeli chodzi np.o większy kontrast,jasność,zimne lub ciepłe kolory.Ważne jest też oświetlenie pomieszczenia w którym TV się znajduje.Z Twoich ustawień zjechałem-

podświetlenie-7

jasność-43

kontrast-85

kolor-38

kontrast dyn.-niski(przy włączeniu rozjaśnia obraz)

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam ponownie.wrzuciłem Twoje ustawienia Michał,jest o wiele lepiej(jeszcze nie idealnie dla mnie),ale może za bardzo sobie wyidealizowałem poprzedni obraz w Philipsie.Zresztą każdy użytkownik ma swoje preferencje jeżeli chodzi np.o większy kontrast,jasność,zimne lub ciepłe kolory.Ważne jest też oświetlenie pomieszczenia w którym TV się znajduje.Z Twoich ustawień zjechałem-

podświetlenie-7

jasność-43

kontrast-85

kolor-38

kontrast dyn.-niski(przy włączeniu rozjaśnia obraz)

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.Pozdrawiam

proszę bardzo,tak naprawdę to można przy tym ustawianiu stracić mega wiele godzin bo zawsze coś jest nie tak np : teraz ja sprawdze Twoje poprawki :) i tak w kółko...

rozmawiałem z gościem z serwisu kalibracja tak jak u Ciebie 1000 pln ale podobno osiągi lcd poprawią o 50% lepiej,gdyby to 200 pln to czlowiek by się skusił a tak pozostaje własne oko

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...