Skocz do zawartości
tomekfff

Ustawienie głośników podłogowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o drogę pytam :)

zastanawiam się nad zmianą głośników, chciałbym kupić jakieś floorstandy. I teraz mam pytanie - czy muszą stać one symetrcznie względem tv czy nie ma to żadnego znaczenia? Nie mam takiej możliwości wiec pytanie czy poza względami estetycznymi ma to jakiś wpływ na jakość dźwięku?

Tak na zdrowy rozum wiadomo, że przy kalibracji amp dobierze sobie sam odległości i ustawi wszystko tak jak powinno być ale wolę się podpytać ekspertów.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowany rozstaw przednich zawiera sie pomiedzy 1,5 - 3 metrow. Wiadomo że wszelkie ingerencje w ich symetryczne ustawienie będą miały wpływ na jakość dźwięku , to czy kolumny stoją przy jakiś przedmiotach , meblach czy ścianie również będzie wpływało na nierównomierne odbijanie się dźwięków i całą akustykę pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i o drogę pytam :)

zastanawiam się nad zmianą głośników, chciałbym kupić jakieś floorstandy. I teraz mam pytanie - czy muszą stać one symetrcznie względem tv czy nie ma to żadnego znaczenia? Nie mam takiej możliwości wiec pytanie czy poza względami estetycznymi ma to jakiś wpływ na jakość dźwięku?

Tak na zdrowy rozum wiadomo, że przy kalibracji amp dobierze sobie sam odległości i ustawi wszystko tak jak powinno być ale wolę się podpytać ekspertów.

Pozdrawiam

Tomek

Przy niesymetrycznym ustawieniu kolumn na pewno pomoże ci autokalibracja ampa, ale to dopiero początek. Musisz potem sam poprzestawiac w manualu parametry tak aby dźwięk rozchodził się równomiernie w pomieszczeniu. Czeka cię trochę pracy , ale to sama przyjemnośc. wiem coś ma ten temat. Życzę owocnej pracy. Napisz jeszcze jakiego masz ampa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy niesymetrycznym ustawieniu kolumn na pewno pomoże ci autokalibracja ampa, ale to dopiero początek. Musisz potem sam poprzestawiac w manualu parametry tak aby dźwięk rozchodził się równomiernie w pomieszczeniu. Czeka cię trochę pracy , ale to sama przyjemnośc. wiem coś ma ten temat. Życzę owocnej pracy. Napisz jeszcze jakiego masz ampa :rolleyes:

Mam Onkyo TXSR606 ale do zakupu głośników jeszcze dłuuuuga droga. Ale jako że lubię sobie pokombinować i poplanować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...