Skocz do zawartości
Sakhar

Kilka pytań odnośnie HD z PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kilka pytań o puszczanie HD (blu-ray) z komputera. Niedawno zakupiłem nowy TV (KDL-52W4000) i w końcu chciałem zrobić porządek z moją strefą do oglądania :] Na razie mam to tak zbudowane:

Wideo: Komputer -> K. Graf -> DVI -> DVI-HDMI -> TV

Dekoder PVR (syf od C+ na razie) HDMI -> TV

Audio: (tu jest trochę gorzej bo mam głośniki Creative GigaWorks 7.1 S750 THX retail, nie było by problemu, ale dochodzi dekoder i ;/. Z komputera jest to podłączone normalnie przez k. dźwiękową Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition przez przełącznik od Creative Decoder DDTS-100. Z dekodera dźwięk leci po HDMI do TV a potem optycznym do Creative Decoder DDTS-100 i z dekodera do przełącznika na głośniki (przełącznik służy do przełączania sygnału wejścia PC/Dekoder niestety ręcznie), chciałbym się pozbyć tego dekoder i przełącznika puszczają sygnał z dekodera c+ przez PC. Niestety ta karta dźwiękowa nie obsługuje wejścia optycznego, wykrywa sygnał 2.0 tylko.) Rys:

teraztx5.th.jpg

Do tego dochodzi pilocik Logitech Harmony 1000, więc teoretycznie: click i jest TV, clicki jest PC. Ale tylko teoretycznie bo trzeba niestety wstać i przełączyć ten przełącznik xD. Zastanawiałem się nad zmianą karty dźwiękowej na Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro (PCI Express) które teoretycznie ma wejście optycznie, lecz ten wcześniejszy model też ma na panelu a działa jak działa. Więc pierwsze pytanie :] Będzie działało?? Jak ktoś ma tą k. dzwiękową, albo wie że działa jak należy prosze o odpowiedź. Chciałbym coś takiego uzyskać:

77377890ed0.th.jpg

Tyle na temat dźwięku :]

Jeszcze coś na temat podłączenia wideo PC - TV. Narazie mam to podpięte prze przejściówkę DVI - HDMI, i nie ma większych problemów, HDCP przechodzi ładnie. Ale na komp który tryb ustawić ?? Z góry zakładam że "i" odpada, więc zostaje 1080p, 1080p24 oraz 1080p50. Na razie nie wiedziałem czy 24 czy 50 więc zostawiłem na 1080p. I ostatnie pytanie, po pierwszym podłaczeniu PC obraz był trochę obcięty o jakieś 2cm, musiałem ustawić ręcznie "brzegi" i teraz nic nie wychodzi poza ekran, ale czy jest jakiś program/film żeby sprawdzić czy wszystko jest okej ?? (kolory, geometria itd)

Z góry dzięki za pomoc :]

Ps. co do tunera do C+ to w najbliższym czasie też będę go wymieniał tylko się zastanawiam na co. żeby nie zaśmiecać forum to tu napisz co bym chciał: 2 sloty na karty (C+/Polsat), PVR (z jakimś dostępem do dysku żeby film zgrać na komputer LAN/USB), szybki, no i oczywiście HD xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej wiedzy TV nie wywali Ci po optyku więcej niż 2.0 - tu masz gardło !!

Jak już chcesz zostać na "popierdułkach" komputerowych, to przejdź na model LOGITECH 5500 - jego centralka

przyjmuje 2 x cyfrowo + 3 x stereo ( zamienne na 5.1 ) , porządeczek , pilocik i wszystko gra .

Programy do testów ( pliki ISO płyt demo/test ) znajdziesz na www.burosch.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiego obrazka wynika że chcesz przepuścić dźwięk z tunera przez peceta , który będzie robił za przełącznik, nie dość że będziesz teraz w nim musiał przełączać źródło dźwięku (chyba że zrezygnujesz z wypuszczania dźwięku cyfrowego z peceta jako player) to teraz pc będzie robić za przełącznik, jeśli się nie mylę pecet musi cały czas działać by aktywnie przepuszczać sygnał optyczny z tunera.

Prostszym ale oczywiście droższym rozwiązaniem będzie zakup prostego amplitunera którym zastąpisz dekoder DTS i swój przełącznik.

BTW.

Chcąc nie chcąc , mówię to wszystkim którzy brną w ten temat i tak prędzej czy później skończysz na jego zakupie. :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...