Skocz do zawartości
Marioosz

Który z 3 modeli najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jastem na kupnie LCD. Po przeszukaniu różnych forów i opini ze sklepów pozostały 3 modele: Sony 32W4000, Panasonic 32LZD85 i Sharp 32 XL8E. Proszę o opinie który z nich polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Hhehehehee ja mam dokładnie taki sam problem - też na placu boju zostały tylko te trzy LCD.Chyba ten SHARP to najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Hhehehehee ja mam dokładnie taki sam problem - też na placu boju zostały tylko te trzy LCD.Chyba ten SHARP to najlepszy wybór.

Witam

A co powiecie na jescze jeden TV do waszej trójki filipek 32PFL9613 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie klasyczny przykład pytania skonstruowanego tak, aby dalsza dyskusja była o niczym. Ale dobrze, odpowiem zgodnie z intencją pytania, czyli równie ogólnie.

Każdy z proponowanych telewizorów identycznie spisze się w wielu rolach. Na przykład położony na płasko, będzie stanowił bardzo nowoczesną podstawkę pod kwiatki. Każdy z nich do tej roli nada się znakomicie.

Możemy prosić, błagać, sam już nie wiem... grozić, do upadłego. Zadawajcie pytania w sposób konkretny, jeśli oczekujecie konkretnej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych TV będzie najlepiej sie sprawował ze zwykłym dekoderem Cyfrowego Polsatu (na razie taki posiadam). Sprzedawca w sklepie powiedział mi, że przy TV Full HD, żeby obraz był dobry powinienem zmienić dekoder na HD. Wiadomo, że kanały HD i TV Full HD to oczywiste, a jaki to ma związek z kanałami SD. Czy teraz mając zwykły dekoder i podłączając do niego TV LCD Full HD obraz będzie nie dobry, czego się spodziewać, czy 100Hz Sharpa pomoże? Czy kanały SD na TV Full HD mają inną jakość ze zwykłego dekodera, a inną z dekodera HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję Sharpa LC32xl8e - jednak po przeczytaniu porad SławkaR stawiam na 100hz w telewizorze.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który z tych TV będzie najlepiej sie sprawował ze zwykłym dekoderem Cyfrowego Polsatu (na razie taki posiadam). Sprzedawca w sklepie powiedział mi, że przy TV Full HD, żeby obraz był dobry powinienem zmienić dekoder na HD. Wiadomo, że kanały HD i TV Full HD to oczywiste, a jaki to ma związek z kanałami SD.

Przy dekoderze HD można zastosować połączenie HDMI z telewizorem. Taki typ połączenia powoduje, że pomijamy w torze podwójną, całkiem niepotrzebną, konwersję sygnałów. Raz po stronie dekodera, konwersja cyfrowo-analogowa, drugi raz po stronie telewizora, z powrotem konwersja sygnału analogowego na cyfrowy. Przy dekoderze SD i połączeniu analogowym, taka konwersja jest nieunikniona. Przy HD całkowicie zbędna. Brak dodatkowej konwersji -> mniejsze zakłócenia i uboczne skutki konwersji, szumy kwantyzacji i tym podobne rzeczy, przejawiające się artefaktami i ogólnym brakiem prawidłowej definicji konturów wyświetlanych obiektów.

Dodatkowym czynnikiem jest też możliwość upscalowania obrazu do rozdzielczości HD już na poziomie dekodera, a czasem znaczenie ma też kolejna istotna cecha - układ usuwający przeplot w dekoderze, jeśli wysyłamy do telewizora sygnał progresywny, na przykład w 720p. Bardzo często zdarza się (98% przypadków) że oba te układy są lepiej zaimplementowane na poziomie dekodera niż w telewizorze. W dekoderze SD jesteśmy skazani wyłącznie na obróbkę sygnału w telewizorze, co mu nie zawsze za dobrze wychodzi.

Czy teraz mając zwykły dekoder i podłączając do niego TV LCD Full HD obraz będzie nie dobry, czego się spodziewać,

Z przyczyn jak wyżej, może zdarzyć się że obraz będzie wysoce niesatysfakcjonujący. Wybór dekodera HD i połączenia HDMI daje nam po prostu większe pole manewru i zwiększa szanse na osiągnięcie rozsądnego kompromisu jakościowego, także przy sygnałach niskiej rozdzielczości.

czy 100Hz Sharpa pomoże?

Tak zwany układ 100Hz w telewizorze LCD, czyli po prostu układ kompensacji ruchu, ma za zadanie pomóc w wyświetlaniu scen z ruchem, nie ma on żadnego wpływu na zjawiska opisane wyżej. Chociaż z drugiej strony, zazwyczaj po telewizorze wyposażonym w taki układ można się spodziewać również szlachetniejszej pozostałej elektroniki towarzyszącej. W większości przypadków układy kompensacji ruchu nie występują samotnie, a towarzyszą innym zaawansowanym procesorom obrazowym. Reasumując, telewizor "100Hz" ma szansę lepiej wyświetlić obraz, ale nie wynika to wprost z tego układu, a z reszty "bebechów", która raczej też będzie lepsza niż przeciętna.

Czy kanały SD na TV Full HD mają inną jakość ze zwykłego dekodera, a inną z dekodera HD?

Tak, mają inną jakość, a dlaczego to już napisałem wcześniej. Czasem różnice są znaczne, czasem mniejsze. Wszystko zależy od samego odbiornika telewizyjnego i jego zdolności do radzenia sobie z różnorakim sygnałem. Przy dekoderze SD, jednego czego możemy być pewni, to fakt że jesteśmy skazani wyłącznie na elektronikę telewizora. Dostaje sygnał analogowy i musi sobie z nim poradzić. Przy dekoderze HD, telewizor zwalniany jest z części obowiązków, które akurat mogą mu wybitnie nie leżeć jeśli miałby się nimi zająć, co z kolei może wpłynąć pozytywnie na obraz. Telewizor HD, niezależnie czy "Full", czy tylko "Ready", i tak najbardziej lubi sygnały HD i przy takich sygnałach czuje się najlepiej. A mając dekoder HD, możemy mu przynajmniej dostarczyć namiastkę takiego sygnału w postaci upscalowanej z dekodera.

Wniosek ogólny: sprzedawca ze sklepu miał rację co do dekodera.... Szacunek :). Może zaglądał wcześniej na nasze forum :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...