Skocz do zawartości
lipa_ml

HD mini player Nvidia Ion !!!

Rekomendowane odpowiedzi

podepne sie pod temat bo neci mnie Asrock Ion 330 mozna wyrwac na ebay tylko nikt nie podaje jak z jakoscia obrazu

obecnie mam Xtremera a mialem juz WD playera Azboxa HD i HTPC na GF 8500

korci mnie mozliwosc posiadania pod HD XBMC i tylko w tym kierunku bym szedl

czy obraz jest taki sam ja na kukurydzy czy Xtremerku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odkopie bo od niedawna mam htpc na plycie z ION i Atomem 330.

Ogólnie wielkie roczarowanie, mimo 2x1.6Ghz, karcie która wspiera sprzetowo HD komputer nie radzi sobie kompletnie z 1080p a i przy 720p zdarzają sie przycinki. Wszystko chozi na XBMC (ubuntu) i zamula kompletnie filmy 1080p (nawet poniżej 8GB). CO jest grane? Sprzetowe wsparcie włączyłem w ustawieniach. Powiem że Xtreamer którego dotąd miałem radził sobie bez problemu a kosztował 4 razy mniej a i sprzętowo brakuje mu bardzo dużo do tego HTPC. Czy ten atom jest aż tak słaby czy to może wina IONa ? A może te nowe filmy kodowane w 1080r są takie wymagające?

Chyba nie ma innych kodeków pod IONa w ubuntu niż te domyslne? Co jeszcze mogę pozmieniać ?

Próbować xbmc na W7 ?

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich informacji szukasz? Potwierdzenia,zaprzeczenia czy moze tego, ze ktos zgadnie gdzie lezy Twoj problem?

Sciagnij sobie OpenElec optymalizowany pod Twoja konfiguracje, zainstaluj na jakims pendraq I porownaj. Zanim za zaczniesz zadawac kolejne pytania zobacz na YouTube jak dialac moze Twoj komputer z XBMC.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to czego oczekuje? Odpowiedzi na pytanie czy na takim sprzęcie jest szansa na normalne odtwarzanie 1080p przy obecnych kodekach? Na YT tego nie sprawdze, każdy testuje inny film, inny kodek i na innym systemie. Szukam odpowiedzi co może być u mnie nie tak i czy na linuxie jest szansa na sprawdzenie innych kodeków dla IONa...

Co do OpenElec to sprobuje i dam znać. Jest wersja gotowiec (live cd) bez konieczności instalowania pierw linuxa?

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XBMC live na takiej samej konfiguracji sprzętowej http://www.amazon.co.uk/Acer-Integrated-Graphics-Wireless-Keyboard/dp/B002TI42YG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1334497330&sr=8-1 chodzi pięknie ,obraz super ,nigdy nie zdarzyło się przycięcie obrazu a orany jest do bólu na różnych plikach multimedialnych włącznie z BD. Acer przykręcony jest za pomocą specjalnego uchwytu dołączonego w zestawie do tylnej osłony telewizora a dołączona mysz z klawiaturą chodzą już rok na tych samych bateriach. Twój problem to pewnie wina konfiguracji a nie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki komputerek od 3 lat. Wszystko , tzn rippy mkv 720/1080p jakich w internecie znajdziesz tysiace, odtwarza jak nalezy. Moze troche zwolnic video na poczatku odtwarzania filmu (zwykle jest to czolowka wytworni filmowej, wiec taka strate moze chyba przezyc) ale szybko synchronizuje strumienie i w 2-3 sek jest juz ok. Nie wiem jak radzi sobie z materialami o wiekszym klatkazu np 50/60 fps, przy rozdzielczosci 1080p I strumienie 25+ mbps. Podejrzewam ze moze byc juz niefajnie. Sporadycznie sieje artefaktami jesli film byl schrzaniony przez enkodera. Przypominam sobie 2 takie sytuacje na przestrzeni roku.

Zapewniam Cie, ze wszystko to co tutaj przeczytales, a pewnie I wiecej, dowiedzialbys sie z YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co można skopać w konfiguracji? Sprzętowe HD włączone, sterowniki ok bo wszystko chodzi.

Spróbowałem openelec, jest lepiej chociaż jeden film 1080p tez mi niesamowicie przycina ale może to wina kodera. No i na tym openelec nie działa mi pilot i nie umiem sobie z tym poradzić. Niby dioda na odbiorniku usb miga przy naciskaniu ale nie reaguje system. Gdzie to można ustawić? W xbmc live działalo od razu po instalacji.

Pilot to jeden z popularniejszych na rynku maxter plus, domyslna współpraca z media center.

Chciałem zrobić tak jak w tym opisie http://xbmcstuff.bossanova808.net/2011/02/tweaking-harmony-remote-with-openelec.html

ale nie widze przez otoczenie sieciowe katalogu /usr/

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guzik

A jaka masz plyte glowna i jaki konkretnie film Ci przycina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej In.Time.2011.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR Do tego jest coś pokopane z kolorami. MKV ma tylko 8GB. Jest około 5klatek na sekunde, czasem może skacze do 10.

Ale praktycznie na każdy filmie 1080p widzę brak płynności mimo że system pokazuje około 25 klatek.

Płyty głownej nie znam dokładnie. Jest to chyba produkcja na zamowienie producenta a on sie nie chwali co to. Urządzenie nazywa sie giada cube n3.

http://www.itx.bg/en/giada-cube-n3-black-wifi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tej wersji, ale wydaje mi sie, ze jednym z tych klopotliwych filmow, o ktorych wczesniej wspomnialem byl Immortals chyba od ESiR wlasnie.

Jest kilka tropow ktore warto by spreawdzic np.:

Ilosc ramu. Optimum to 2GB i przydzielona maksymalna ilosc pamieci dla grafiki ( w BOSie)

Ustawienia audio. Najfajniej by bylo gdybys dzwiek bitstreamowal do zewnetrznego dekodera (amplitunera). Bez wzgledu na to jak wypuszczasz dzwiek, sprawdz ustawienia w zakladce ustawien Audio. Moze warto pobawic sie ustawieniami urzadzenie dekodujacym/wyjsciowe.

Pamiec masowa z ktorej odtwarzasz material. Przy takich streamach nie powinno miec wielkiego znaczenia czy bedzie to wewnetrzny dysk, USB, czy LAN, ale upewniec sie zawsze warto, dlatego pytam z czego odtwarzasz filmy, bo nie napisales ( a noz, to jakis zenetrzny dysk ze zwalonym kontrolerem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram 2GB, dzwiek mam po optyku do ampli. W biosiie przydzielony max pamieci dla GPU. Sprawdze jeszcze jutro inne filmy w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...