Skocz do zawartości
lipa_ml

HD mini player Nvidia Ion !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... no tak.. ale to wszystko Linux a ja sie na tym nie znam :P Za głupi jestem pewnie... Ja jestem M$owe dziecko ;-)

Nie no, nie przesadzaj...dystrybucje takie jak LIVE jest banalna w instalacji. W razie czego wszystko jest na forum a ja służę pomocą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... no tak.. ale to wszystko Linux a ja sie na tym nie znam :) Za głupi jestem pewnie... Ja jestem M$owe dziecko ;-)

Jak tylko (1) skończę sesję, (2) sprzedam Popcorna i (3) kupię dwurdzeniowego Zotaca (chociaż ostatnio coraz częściej chodzi mi po głowie Gigabyte GA-E7AUM-DS2H + jakiś chłodny procesor, czyli prawie jak Ion) to z dedykacją dla Ciebie napiszę posta na tym forum, w którym DOKŁADNIE przedstawię swoje zmagania z Ion'em, Linuksem i XBMC :-) Poza produktami MS są też inne rozwiązania, które działają (niejednokrotnie lepiej) i wbrew pozorom wcale nie są skomplikowane w instalacji i użytkowaniu (wszystko jest kwestią nabycia pewnych nawyków).

OK, ale żeby nie zaczynać kolejnej systemowej

;-) - powiedzcie mi proszę, jaki procesor dodać do tej mobo Gigabyte'a, o której wspomniałem wyżej? Żeby nie było, że to offtopic - ta płyta ma taki sam chpiset, jak ten stosowany w platformie Ion, praktycznie różni się od niej tylko tym, że można w nią wrzucić każdy procesor na Socket 775, więc dla ludzi, którzy chcieliby robić na swoim HTPC „coś więcej” byłoby to bardzo dobre rozwiązanie (i jest trochę tańsza od Zotacowej płyty 9300-itx).

Chodzi po głowie coś takiego: ta płyta główna, 4GB RAMu, jakiś dysk 2,5 calowy i 120W picoPSU. Tylko teraz jaki dodać do tego procesor, żeby nie zabić samej idei platformy Ion (i przy okazji małego zasilacza ;-)) czyli coś energooszczędnego i co wytrzyma chłodzenie CAŁEGO systemu jednym niskoobrotowym wiatrakiem 120mm (w zasilaczach picoPSU nie ma wentylatorów, a sam chipset na tej płytce się niestety trochę nagrzewa, więc bałbym się jednak całkowicie pasywnie chłodzić taki zestaw, nawet w dużej obudowie). Co o Tym sądzicie? Prawie jak Ion?

Mam nadzieję, że to wystarczy do podtrzymania dyskusji w tym temacie do czasu rzeczywistej dostępności właściwej platformy Ion w Polsce :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

e5200 imho.

Sama platforma ion (czyli atom sparowany z 9300/9400) do mnie nie przemawia. Flash na tym nie wyrabia, rozpakowanie jakiegoś rara to wieczność, zabawa na plikach video też tutaj nie ma sensu.

Jedyne 'wow' to pobór prądu 50-60 vs ~140(?).

Ja postawiłem na

9300 itx zotaca

2x2gb kingstona

e5200

boxowy cooler + thermalright bolt thru kit 775 (te stockowe pushpiny cholernie wyginają całą płytę, backplate jest lepszym rozwiązaniem)

zasilacz atx modularny ocz modxstream 400w

wsio w tej budzie http://www.caseking.de/shop/catalog/Cases/...ack::12508.html (sklep kozak, wysyłają zamówienie w ten sam dzień, buda 1kg a napchali tam zapychacza na dodatkowe 3,5kg i zapakowali w 5x większy karton niż sama obudowa)

Całość jest cichutka, boxowy cooler chodzi na 1100obrotów, a wentyl z zasilacza wyciąga gorąc z gpu i cpu.

Dysk 3,5 wchodzi w sanki na śrubach które mają grube podkładki z gumy i nie przenosi praktycznie żadnych wibracji na obudowę.

Dzisiaj odbiorę aparat i przyfoce zestaw.

edyta 19:

4j2nx5.jpg

10gz47a.jpg

2004rht.jpg

28gt5z6.jpg

2uqjcih.jpg

2a7ws2v.jpg

33dfuw1.jpg

Edytowane przez 69218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kolega ble ma doskonałą idee.

Ja na dniach kupuje też płytkę Gigabyte GA-E7AUM-DS2H. Zastanawiałem się także nad Zotac, ale ta MB Gigabyta ma więcej plusów: mozliwość wstawienia lepszego proca, chipset 9400 który bije na głowę 9300 a w frazie potrzeby gdy dzieciaki zechcą pograć w nową grę wstawiamy w PCI-E nowa grafę.

Ale z tego co wyczytałem 9400 powinien sobie poradzić z "normalnymi grami.

Tylko jedno mnie trapi: tak samo jak kolega ble - jaki procek tam wsadzić żeby nie zatracić idei HTCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tym biciem na głowę cie lekko poniosło.

Bo 9400 różni się jedynie taktowaniem.

http://hothardware.com/Articles/NVIDIA-GeF...therboard-GPUs/

Można te wartości dla 9300 zmienić w biosie, co potwierdzają posty na avs:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....48#post16442048

ofkoz lekki przewiew w budzie wymagany.

edit: ofkoz w cenę zotaca jest wliczona prowizja za mini itx niestety :) (gigabyte to micro atx, czyli ciut większa)

Choć płytką i tak już nieco staniała, na początku yalu oferował ją za 600zł, później kuppc za 545zł, a obecnie jest do wyrwania za 480 z groszami. Co jest dobrą ceną, biorąc pod uwagę jej format i ilość wyjść/wejść :unsure:

Edytowane przez 69218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

69218, dzięki za świetny post! ;) Myślałem swego czasu nad E5200. Wprawdzie wydaje mi się on za mocny jako zastępstwo za Atoma, ale z drugiej strony ma ponoć bardzo niską emisję ciepła (bo jest wykonany w technologii 45nm) i podobno można go nawet pasywnie chłodzić - prawda to? Mam do dyspozycji dużo miejsca, komputer nie będzie widoczny, więc microATX i wybór obudowy (tak na marginesie - Twoja wygląda świetnie) nie jest dla mnie żadnym kłopotem, dlatego z racji posiadania dużej ilości wolnej przestrzeni w obudowie i braku przeszkód w przepływie powietrza (myślę o jakimś zwykłym Cooler Masterze) chcę się skupić na eliminacji jak największej ilości wentylatorów, przede wszystkim z zasilaczu. Po to właśnie chcę użyć picoPSU 120W. Martwi mnie tylko fakt, że płyta Gigabyte'a, 2x2GB, dysk twardy 2,5 cala, karta Wi-Fi i E5200 może to być za dużo dla tego zasilacza (nie będzie tam napędu optycznego, a z Wi-Fi ostatecznie mogę zrezygnować). Poza tym czy jeden wentylator 120mm (oczywiście nie boxowy, ten jest dla mnie zdecydowanie za głośny, najchętniej widziałbym tam Noctua NF-S12B ULN - 700 z prędkością 500rpm) umieszczony na procesorze z jakimś dobrym heatsinkiem (polecacie coś poza Scythe Ninja II do wentylatora 120mm?) wystarczy do chłodzenia całego systemu? Przypominam, że zasilacz nie będzie wyciągał gorącego powierza, bo nie ma wentylatora.

Szczerze powiedziawszy jeśli chodzi o procesor to myślałem ostatnio nad dwurdzeniowym Celeronem E1400 (chyba 2GHz) lub jakimś innym z tej serii, ale one są wykonane w starszej technologii 65nm, więc teoretycznie mogą być cieplejsze i bardziej prądożerne. Słyszałem też o nowym Pentium D E2210 (dwa rdzenie, 45nm, 2,2GHz w podobno niskiej cenie), ale jeszcze nie ma żadnych testów tego procesora.

Komentarze? Pomysły?

edit: ofkoz w cenę zotaca jest wliczona prowizja za mini itx niestety :) (gigabyte to micro atx, czyli ciut większa)

Choć płytką i tak już nieco staniała, na początku yalu oferował ją za 600zł, później kuppc za 545zł, a obecnie jest do wyrwania za 480 z groszami. Co jest dobrą ceną, biorąc pod uwagę jej format i ilość wyjść/wejść :unsure:

W swoim poście wyżej podałem link do ceneo.pl - Gigabyte'a można już kupić za 420zł (a swego czasu widziałem nawet taniej).

Edytowane przez ble52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E5200 mi się w tej budzie grzeje w idle 46-47 stopni.

Podczas stresowania orthosami itp. dochodzi do 60stopni. To wszystko przy boxowym coolerze (tym niższym low profile i paście zalmana stg01)

Dla porównani jednojajcowy atom z którego teraz piszę na msi wind ma w tej chwili 48stopni.

Płyta zotaca niestety nie ma żadnej możliwości obniżenia napięcia na cpu :)

Znajomy ma identyczny config co ja, tylko wrzucił całość dokładnie do tego samego coolermastera co zalinkowałeś.

Ładne matxy chiefteca ma też angela na stanie.

Jako cpu cooler wybraliśmy coś takiego http://www.xigmatek.com/product/air-hdtsd964.php plus backplate thermalrighta (jak pisałem, pushpiny do mnie nie przemawiają)

On ma ok 45 idle i 56 podczas stresu cpu na maxa. Dodam fakt, że słońce wpada mu do pokoju i nagrzewa go przez cały dzień, więc z tego powodu różnica temperatur nie jest aż taka duża.

Co do pico, też się nad tym zastanawiałem czytając posty gościa o nicku Cov (udziela się na hardforum, silentpc itp.)

Dzięki niemu zaraziłem sie właśnie tą budą pc-q07, on ostatecznie z niej zrezygnował (nie pasował mu zasilacz full atx) i skierował się w kierunku pico. Tylko właśnie teraz też ma dylemat czy pico wytrzyma pracę nonstop na maxa ( w instrukcji piszą o tym, że przy max obciążeniu wymagany jest przepływ powietrza).

Kilka tematów które otworzył na ten temat:

http://www.silentpcreview.com/forums/viewtopic.php?t=53829

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1419131

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1418056

btw. Super prezentuje się np. ta buda:

http://forums.hexus.net/small-form-factor-...i-itx-case.html

Jedyne co, to właśnie ceny i wytrzymałość na dłuższy czas (pod prawie pełnym obciążeniem) tych pico psu to jedna wielka niewiadoma.

Z tego względu wybrałem budę z psu full atx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Computex zaliczony. Obejrzałem kilkanaście wdrożeń Ion, w tym również Zotaca (sampli nie mieli) ale wniosek jest jeden... Do HTPC to się średnio nadaje. 720p OK, ale widziałem z 5 mutlimedialnych komputerków "reklamujących" 1080p z IONa - każdy przycinał niezależnie od materiału (3 z nich prezentowały fajerwerki z Taipei 101 - bitrate ok 30MBps więc plotki o wąskim gardle dla 30MBps i wyżej są jak najbardziej potwierdzone.

Co do HTPC również zaczynam przyglądać się rozwiązaniom bardziej standardowym. Zwłaszcza, że na targach widziałem kilkanaście obudów. Thermaltake Luxa, Origen oraz Alutek to chyba najciekawsze propozycje (Luxa jest w wersji wysadzanej kryształkami swarowskiego dla totalnych "bling-erów" ;-) )

Ogólnie Computex niezbyt ciekawy z punktu widzenia HTPC - rozwiązań mało, promowanych jeszcze mniej... Hasłem przewodnim były netbooki na Atomie... ale dla nas HDmaniaków to małe pocieszenie ;-)

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie dobrze...że atom nie daje rady :( już myślałem żeby się pozbyć swojego cuda,a tak starczy jeszcze na długo :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Computex zaliczony.

A widziałeś coś na Tegrze? Bo sporo o platformie Tegra pisano przy okazji Computexu (netbooki, tablety, MID-y) i podobno nie dość, że pobiera 2-4 waty to jeszcze akceleruje 1080p. ION korzysta z mocy GeForce 9400M, Tegra ma GPU zintegrowany i coś mi się nie chce wierzyć w te 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa Tegra wpadła mi w oko, ale nie pokazywali na bank żadnych multimediów na tym, bo pewnikiem bym zwrócił uwagę.

Zwróciłem natomiast uwagę na telewizorek philipsa - 3D bez okularów... może i niezbyt wypasiona jakość obrazu ale efekt 3d zniewalający :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja ASRock ION 330-BD Nettop "The ASRock ION 330-BD nettop had no issues at all playing back 1080p HD content and it did it amazingly well for a system this size. Compared to the AMD HTPC, it actually showed better results in the CPU usage department, which means ION is doing its job very well here indeed."

Wyniki zaskakujące, obciążenie Atoma podczas odtwarzania BD: 13,9%. Co ciekawe, maszynka była testowana na Windows 7 beta, więc i system i sterowniki jeszcze nie są zoptymalizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atom spokojnie wytrzymuje podkrecanie - na Windzie MSI tez nie ma z tym problemu, tyle ze wiatrak jest juz ewidentnie slyszalny. Milo ze ASRock pomyslal o opcji OC! Jednak brak portow USB z przodu, pamieci Elixira i sam producent owego sprzetu (z ktorego plytami nie mam niestety dobrych doswiadczen) dyskredytuja produkt w moich oczach. Slowem - nadal czekam na Zotaca z N330 ;-)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... w takim razie skąd wziął się problem z HD 1080p na targach? Wszystkie "nettopy" miały płytki z dwurdzeniowym atomem, a robotę i tak wykonuje chipset Nvidii... A mimo to obraz ZDECYDOWANIE przycinały w dynamicznych scenach (zwłaszcza widać to przy fajerwerkach z Taipei 101). Chętnie zobaczę jak odtwarza kolonie ptaków z Planeta Ziemia cz.1...

No i ten brak formatów HD Audio po HDMI... przykre aż do bólu...

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za plik owe fajerwerki? Może za duży bitrate lub ref frames? Ten test na TweakTown tez taki se, jeden film o "lekkim" obciążeniu, aż tak dogłębnie nie czytałem, nie dopatrzyłem się opisu konfiguracji (software). Co do dźwięku, może wychodzi jako LPCM 7.1, ale to też zależy od softu...

Według wcześniej przytaczanego testu na FrazPC, ciężkie BD 1080p standardowo cięło, dopiero po kombinacjach ze sterownikami NV grało płynnie...

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyświetlali nawet parametry tego obrazu ale jedyne na co zwróciłem uwagę to bitrate w ok 29,5-31Mbps. Podejrzewam, że tego typu testy jak na TweekTown są sponsorowane... (co ja mówię... jakie podejrzewam, sam prowadziłem testy swoich produktów i płaciłem za pierwszą 10kę ;-) ). Ion na bank ma potencjał... dlatego z niecierpliwością wyczekuje info o ION2 ;-)

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce na tym odtwarzac BD czy ekstremalnej jakosci materialy to moze faktycznie powinien olac temat. Jesli jednak ktos chce zrobic HTPC do MKV 1080p ktorych bitrate'y na ogol oscyluja w granicach 8-12 MBPS to mysle ze ION wystarczy w zupelnosci...

@obcypl - lepiej sie nie przyznawaj na publicznym forum do dawania w lape, licho nie spi ;)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka laika, który dopiero co zaczyna słyszeć o nettopach ;)

Na takich sprzętach można instalować dowolny system i oprogramowanie?

I jak to wygląda ze zmianą bebechów? Będzie można wymieniać twardziela, procesor? Bo jak rozumiem, karta graf tylko zintegrowana wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wyświetlali nawet parametry tego obrazu ale jedyne na co zwróciłem uwagę to bitrate w ok 29,5-31Mbps. Podejrzewam, że tego typu testy jak na TweekTown są sponsorowane... (co ja mówię... jakie podejrzewam, sam prowadziłem testy swoich produktów i płaciłem za pierwszą 10kę ;-) ). Ion na bank ma potencjał... dlatego z niecierpliwością wyczekuje info o ION2 ;-)

Na zadnym forum nie znalazłem info o współpracy tego komputerka z urządzeniami do SAT HD S2. Teoretycznie bitrate bardziej podobne do filmów na dysku czyli max 10-20 Mbit. Z drugiej strony dochodzi obsługa urządzenia, transferu, rozkodowanie zabezpieczeń operatora. Czy ktoś próbował to spiąć np ze SKY Starem USB HD2?

Pozdr CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRocka kupie niebawem (Product manager Asrocka u nas już zamówił trochę sztuk - dostawa pod koniec lipca). Niestety będzie bez BR bo takowych nie ma aktualnie dostępnych... trudno. Później dokupię jakiegoś slima w miejsce obecnej nagrywarki DVD.

Faktycznie większość treści mam w MKV (ale wstyd ;-) i CUDA powinna się z nimi wyrobić.

Widzę 2 problemy:

1) Który system z XBMC. Windows znam a linux (nie rozumiem zupełnie) z kolei podobno dekoduje MKV przez CUDA

2) Pilot... no nie ma opcji. Jakiś trzeba mieć i tutaj zaczynają się schody... bo w tym temacie nie rozeznaje się w ogóle.

Aha. Poinformuje po zakupie i jeśli jakiś "Stoliczny", bądź "podstoliczny" HD maniak będzie chciał w jakiś weekend usiąść nad tym urządzeniem wraz ze mną (w ramach pomocy i artykułu na nasz forum) to zapraszam :)

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...