Skocz do zawartości
lipa_ml

HD mini player Nvidia Ion !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ten ASROCK posiada dźwięk przez HDMI ( nigdzie nie mogę tego doczytać ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy składać same zamówienia na same budy może przy masókach np 3 wzorce bedzie tańsza produkcja i rabaty ;)

widać że fachowiec ma złotą żyłke do projektowania i majsterowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Mam ZOTAC MAG z W7 64x i mogę potwierdzić, że wszystko co mi w padło w ręce z 1080p działa bez zająknięcia :)

Mam problem z jednym kodekiem, bo nie jest to wina sprzętu.

Normalnie używam Media Player Classic HC (v1.3.1249.0) i na nim zacinają się pliki TS, np:

Samsung HD Demo.ts (Pliki MPEG Media)

Video: MPEG2 Video 1920x1080 29.97fps 19000Kbps [Video]

Audio: Dolby AC3 48000Hz stereo 384Kbps [Audio]

Pliki TS otwierane za pomocą Windows Media Playera działają płynnie.

Kodek więc w systemie jest, tylko dlaczego nie widzi go MPCHC?

Co radzicie zrobić aby płynnie było też w MPCHC? (bo zielony jestem :))

PS. Niektórzy narzekają na brak płynności przy YouTube. Ja czegoś takiego u siebie nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś za płytę? Naprawdę mkv 1080p działa bez problemów?

Edytowane przez Topmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Aniol, polecasz tę kartę TV, czy może można znaleźć lepszą na usb ? Mam Zotac'a i działa u mnie jako XBMC, chciałbym pod to podczepić jeszcze TV i szukam do tego karty.

Jakie TV mogą pod tym działać ? wszystkie, czy wybrane ? Cyfra, Nka i Polsat ?

Co trzeba dokupić by mieć np. Nkę ? jakiś moduł, czy tylko podpisać cyrograf i wsunąć kartę?

Działa na niej Ci nagrywanie ? jaka jakość ?

Może znasz jakiś link do testów tej karty ?

Malin

Technotrend TT-connect S2-3650 CI pod USB a Cyfra np. Phoenix lub Moduł i będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile zapłaciłeś za płytę? Naprawdę mkv 1080p działa bez problemów?

Nie mam płyty tylko cały komputerek LINK

Za sam komputerek ATOM 330 2GB RAM + HDD160GB dałem 999zł+VAT.

Filmy mkv 1080p te jakie posiadam, idą bez najmniejszego problemu (killa.sampla.x264.mkv też :()

Oczywiście po pierwszej instalascj wyszła wielka kicha, ale kilka godzin na "googlach", konfiguracja playera/kodeków i śmiga.

Jest tylko problem z plikami TS, ale nie jest to problem sprzętowy...

PS. A kupiłem go bo ma wyjście optyczne SPDIF, na czym mi zależało, aby dzwięk puścić do amplitunera.

PS2. Próbowałem też go podkręcić ION-a i procka, ale coś się w systemie kopie/gryzie i efekty są znacząco gorsze niż na fabrycznych ustawieniach.

Edytowane przez axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o zakupie Zotac'a. Lecz coraz poważniejsze są zapowiedzi ION 2.

Co sądzicie, warto czekać? Może wreszcie będzie obsługiwał stream>30Mbit, a nowsze atomy lepiej poradzą sobie ze stronami www?

Od Media PC oczekuję właśnie tych dwóch rzeczy - pełna obsługa full hd i wygodnego przeglądania Internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też myślałem o zakupie Zotac'a. Lecz coraz poważniejsze są zapowiedzi ION 2.

Co sądzicie, warto czekać? Może wreszcie będzie obsługiwał stream>30Mbit, a nowsze atomy lepiej poradzą sobie ze stronami www?

Od Media PC oczekuję właśnie tych dwóch rzeczy - pełna obsługa full hd i wygodnego przeglądania Internetu.

A co jest nie tak z obsługą www/internetu przez Atomy???

Ja u siebie (A330) nic niepokojącego nie zauważyłem, w końcu internet to nawet komórki obsługują....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie. Tu nie ma problemu sprzetowo-softowo... Chyba ze YouTube wprowadzi DXVA do swojego apletu. Po prostu trzeba szybszego procesora albo... definitywnego zrezygnowania z flasha jako technologii (YouTube juz testuje HTML5 i cale szczescie!)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry Wszystkim.

mam pytanie moze to nie ten dzial ale nie chce specjalnie zakladac nowego tematu.

Mam Ashrocka ion 330 i uzywam go w polaczeniu z XBMC jako media centrum mkv 720p odtwarza bez problemowo lecz mkv 1080p to juz problem stwarza dla procka B) ,przy urzyciu media player klasic smiga az milo do tej kombinacji procek 2 x 1.6 jednak to tycio za malo i tu mam do was prosbe chodzi mi o taktowanie procka na 2 x 2ghz to powinno wystarczyc a z tego jestem zielony jak trawa na wiosne, moglby ktos z was mi napisac lub jakäs stronke z takim materialem(ogolnie o taktowaniu) wstawic lub podeslac bylbym wdzieczny.

Jezeli ktos ma kablowke i pozrzebuje karte tv to polecam Cinergy HTC USB XS uzywam w polaczeniu z DVBVIEWER super sprawa jest do tego pilocik mozna ladie sobie programy nim sterowac.

A jezeli ktos sie przesiadl z xbox1 na iona zo mozna uzywac pada z xbox360 do sterowania wszystkim :unsure: troszke roboty jest z konfiguracja ale sie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Watpie. Tu nie ma problemu sprzetowo-softowo... Chyba ze YouTube wprowadzi DXVA do swojego apletu. Po prostu trzeba szybszego procesora albo... definitywnego zrezygnowania z flasha jako technologii (YouTube juz testuje HTML5 i cale szczescie!)...
Technologia Flash obecna jest wszędzie. Odwiedź strony galerii HD w swoich ulubionych serwisach WWW, by zobaczyć więcej materiałów wykorzystujących technologię Adobe Flash 10.1 z akceleracją GPU. Premiera finalnej wersji oprogramowania Adobe Flash Player 10.1 planowana jest na pierwszą połowę 2010 roku.

Materiały do poczytania: http://www.nvidia.pl/object/adobe_flashpla..._nvidia_pl.html

Na prawdę nie wiem w czym problem, żeby procesor karty graficznej liczył coś innego niż "przysłanianie i kolorowanie" trójkątów w przestrzeni :unsure:

Edytowane przez pablolite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtasan

Aktualnie (9.11), akceleracja sprzętowa filmów HD jest dostępna tylko dla XBMC pod Linuxem.

Oczywiście są testowe kompilacje pod Windows, które również powinny działać:

http://mirrors.xbmc.org/nightlies/win32/

Jeżeli chcesz bezproblemowej obsługi MKV 1080 to zainteresuj się Linuxem,

chyba, że nie straszne Ci wersje testowe... :unsure:

ps. Sam używam XBMC pod Linuxem (pilot, wyświetlacz 4x20, samba i nfs) i nie mam powodów do narzekań

Edytowane przez pablolite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..... ps. Sam używam XBMC pod Linuxem (pilot, wyświetlacz 4x20, samba i nfs) i nie mam powodów do narzekań
Jaki to pilot, jeśli można zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła "czujka" podczerwieni na COM i Logitech Harmony One (ustawiony jako MCE Remote).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie dostałeś żadnego na USB (w komplecie) to ten uniwersalny będzie pasował do każdego pilota:

http://www.swistak.pl/a3233422,Czujnik-podczerwieni-IR-.html

Oczywiście mowa o linuxie i programie LIRC. W windzie nie wiem czy to zadziała.

Zasada jest prosta:

- masz oryginalny czujnik na USB to pilot działa jak klawisze klawiatury i właściwie XBMC od razu działa

- kupujesz uniwersalną czujkę, musisz LIRCA ustawić/nauczyć poprzez pliki config, żeby potrafił się dogadać

z pilotem

Czujnik na USB będzie łatwiejszym rozwiązaniem, ale z mniejszymi możliwościami konfiguracji "pod siebie",

chociaż moim zdaniem zupełnie wystarczającym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykła "czujka" podczerwieni na COM i Logitech Harmony One (ustawiony jako MCE Remote).

hejka,

działa Ci ta czujka w KARMIC'u ?

bo mi cholewcia działała dobrze w Jaunty a w Karmicu jest problem ze sterami do Serial-Igor.

Bo Twoja jest też na Igorze, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie znalazłem opis jak "dodać" do Karmica obsługę IGOR'a, bo to standardowo nie jej nie ma.

PRzetestowałem i ...działa :) wreszcie mi pilot zaczyna funkcjonować. Teraz muszę zamapować przyciski, pozmieniać lircmap etc i będzie jak znalazł.... ;) dla innych poszukiwaczy link.

Pablo - dzięki za pliki rzucę na nie okiem. Jako jakie urządzenie ustawiłeś harmony1 ?

Edytowane przez nilam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Microsoft MCE czy coś w tym stylu :)

W międzyczasie przeinstalowałem Windows - o logitechowej aplikacji zapomniałem,

więc nie mam 100% pewności co do nazwy.

Edytowane przez pablolite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...