Skocz do zawartości
lipa_ml

HD mini player Nvidia Ion !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, mam XP. Tyle, ze modyfikowalem sobie go pod HTPC czyli wywalilem wedle mnie zbedne paczki i dodalem sterowniki AHCI. Ile pamietam cala instalka ma chyba 300 MB. Fajne to, ze jest szybki i maly. Przy ladowaniu nie ma znaczkow Win lub tablic zapraszamy lub zamykanie itd. Co do Visty nigdy jej nie lubilem i nie wie, czy ION nie jest za slaby na nia. W linuxie nie dziala program DVB a 7 nie testowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowa wersja:

NVIDIA Ion LE czyli wersja z dx9, reszta bez zmian.

jaka cena tego w Polsce bo jako biurowy +proste gry na xp z tylko dx9 i hd ready to ciekawa opcja tylko cos zastepczego do tego atoma

jakis via nano 1.6Ghz lub 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko propozycja od NVIDIA, chyba żaden producent jeszcze nie korzysta z tego ukłądu. Bardzo możliwe że obsługa DX10 będzie tylko zablokowana... ale nie wiadomo czy który kolwiek producent zdecyduje się na korzystanie z tego rozwiązania... dopóki ludzie płacą za pełną wersję ION to poco mają sprzedawać okrojoną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojo2000 i jak maszynka dziala?

RaTaJ87 obecnie nie ma programow poprawnie pokazujacych temp procka (tak sadze) bios pokazuje zbyt duze roznice do zew programow w windowsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze nie śmiga... od tygodnia czekam na płyte... podobno ma być w poniedziałek!! zamiast kupić w Wawie przez internet to chciałem lokalnie w Łodzi... no i teraz czekam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

po włączeniu DVBV z kanałem HD z DXVA (24-27W).

Czas uruchomienia systemu z całym autostartem w którym jest DVBViewer 31,036s

Jaki tuner? Pod USB? Mam c+ będzie śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technotrend TT-connect S2-3650 CI pod USB a Cyfra np. Phoenix lub Moduł i będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tylko propozycja od NVIDIA, chyba żaden producent jeszcze nie korzysta z tego ukłądu. Bardzo możliwe że obsługa DX10 będzie tylko zablokowana... ale nie wiadomo czy który kolwiek producent zdecyduje się na korzystanie z tego rozwiązania... dopóki ludzie płacą za pełną wersję ION to poco mają sprzedawać okrojoną :)

Pojawił się sprzęt na ION LE (DX9 zamiast 10) - Acer AspireRevo AR1600-U910H (Intel Atom 230 (1.6GHz) 1GB DDR2 160GB NVIDIA ION LE graphics Windows XP Home)

Kosztuje tylko 199,99 dolców czyli 580 zł w tym Windows XP Home. W Polsce sam Windows XP Home OEM PL kosztuje 349 zł. Eh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac zapowiedział płytę ION ITX-F z gniazdem PCI-E x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Udało mi się w zeszłym tygodniu nabyć rzutem na taśmę płytkę ASUSA AT3N7A-I w sklepie Kombo za 470 zł brutto. Cena nad wyraz atrakcyjna, nawet instrukcja jest po polsku:)

Oto parę słów na ciepło.

To prawdopodobnie najlepsza i najtańsza oferta na rynku z ION i dual core atomem. Jest tańszy od Zotaca, ma 8 kanałowe audio analog, wbudowany BT.

Atom 330 podkręca się spokojnie do 2GHZ , przy 2100 miałem problemy. Gpu ion też się podkręca, na razie jadę na 500/1200 (shadery). Całość pomyka dość szybko bo wsadziłem 2x1gb goodram ddr2 800mhz a ustawiłem je na 850 mhz i pomykają tak spokojnie. W ogóle podkręcanie pamięci to bajka na tej płycie, jest to niezależne zupełnie od szyny, kupując ją warto od razu kupić ramki ddr2 1066 mhz i takie zapakować. Należy pamiętać że z szybszej pamięci większy pożytek dla grafy niż z przetaktowania igp.

PLUSY:

- cena

- atom 330 ! (może jakiś lepszy batch bo programy wykrywają go jako wersja ES - Engineering Sample, a poprzendio na atomie 330 d945gclf2 tego nie było)

- jakość ASUS, fajnie wykonana płytka

- możliwości OC CPU/GPU od ręki

- wbudowany bluetooth (mi to akurat zwisa..)

- złącze PCI standard (pod tunery)

- analog i digital audio 8 channel fajny codec VIA bliska pochodna ENVY HT na pewno o klasę lepszy niż realteki w intelu i zotacach, oczywiście jest druga karta audio "nvidia hd audio" do hdmi zapewne

- Express Gate i różne bajery ASUSA (bios,flasher itd)

- 8 portów USB z tyłu + 2 na płycie

- złącze esata na zewnątrz do podpięcia lepsiejszego dysku przenośnego SATA

- spokojnie obsługuje akcelerację filmów HD H264 w core avc poprzez CUDA, na dniach pojawi się akceleracja flasha przez GPU nvidii, obsługuje szybkie kodowanie przez GPU w programie mediacoder.

MINUSY:

- brak złącza IDE !!! (stary intel D945GCLF to ma!, na alibabie mają chinole iony z IDE i SATA a asus i zotac skąpią ide. Szlag mnie trafia bo mam slot loading dvdrw na ide i nie podłączę tego do tej płyty, a w feel202 nie ma miejsca na żadne przejściówki ide sata.... WIELKI MINUS)

- brak wbudowanego wifi (ale można na usb sticku)

- głośny wentyl 40mm na chipsecie (ale można zmienić) (gpu ion na wspólnym heatsinku grzeje atoma, na stocku max 76 stopni cpu, uwaga do Polski trafiła 1 rewizja tych asusów z głośniejszym stockowym wentylem 6400 obr. ) dziś zamontowałem na HS duży wentyl 60x60x10 , cóż brak miejsca w feel202 i chłodzi wyśmienicie do 44 stopni w stresie ale niestety za głośny przy 3800 obr nie wiem jak to w speedfanie ustawić lub w czymkolwiek innym)

- brak DVI (jest VGA i HDMI)

- brak PS2 na normalną myszkę, trzeba się w badziewie USB bawić

- piny usb na płycie są daleko oddalone i kabelek z panelu w feel202 musi się naciągać baaaardzo mocno)

ogólnie sprzęt rewelacja , ten post piszę z atoma:) Pomyka Burnout Paradise w 1280x720, Medal of Honor Pacific, uruchomiłem medievala 2 ale go proc przycina no i uruchomiłem nowego wolfensteina tu od biedy da się grać. Ale moje ukochane EnemyTerritory, BF1942 oraz HOMM5 chodzą wyśmienicie.

polecam to mobo wszystkim jako tanią i dobrą alternatywę dla zotaca

Edytowane przez messiah22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Udało mi się w zeszłym tygodniu nabyć rzutem na taśmę płytkę ASUSA AT3N7A-I w sklepie Kombo za 470 zł brutto. Cena nad wyraz atrakcyjna, nawet instrukcja jest po polsku:)

Oto parę słów na ciepło....

...polecam to mobo wszystkim jako tanią i dobrą alternatywę dla zotaca

Przepraszam że się czepiam ale ta płyta ma chyba jeszcze jedną wadę - pobór energi a przy okazji też problem z chłodzeniem.

Dla mnie i pewnie jeszcze paru innych osób to dosyć ważna sprawa aby był niski pobór przez co też i cichsze chłodzenie.

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3630&p=8 tutaj można zobaczyć, prawie 20W różnicy na niekorzyść asusa. Tym bardziej że sprzęt u mnie będzie chodził włączony 24/7.

Osobiście wacham się między rozwiązaniem z 1/2 cpu oraz czy wersja z zasilaczem czy nie. Tzn jak wersja z A330 to wiadomo ze juz zasilacz w standardzie (bardzo sprawny), a boje się też jaka będzie sprawność zasilacza z obudową np takiego z allegro za 200-300 zł. Ciężko mi się zdecydować bo ciężko o rzetelne informacje na ten temat (chyba że ktoś ma jakiegoś fajnego linka). :rolleyes:

Podsumowując można polecać te płytę ale pod warunkiem że nie zwraca się uwagi na ilość pobieranej energii oraz wydzielanego ciepła. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawił się sprzęt na ION LE (DX9 zamiast 10) - Acer AspireRevo AR1600-U910H (Intel Atom 230 (1.6GHz) 1GB DDR2 160GB NVIDIA ION LE graphics Windows XP Home)

Kosztuje tylko 199,99 dolców czyli 580 zł w tym Windows XP Home. W Polsce sam Windows XP Home OEM PL kosztuje 349 zł. Eh...

Czy ten Acer ma europejski zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że ma zasilacz impulsowy uniwersalny 110-230V, taki jak do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że się czepiam ale ta płyta ma chyba jeszcze jedną wadę - pobór energi a przy okazji też problem z chłodzeniem.

Dla mnie i pewnie jeszcze paru innych osób to dosyć ważna sprawa aby był niski pobór przez co też i cichsze chłodzenie.

nie do końca masz rację - znam ten test, i tam wyraźnie pisze:

"Comparing power between these systems is a difficult task since none of them use the same power supply. The ASRock and Zotac systems use their own external DC power supplies, while the ASUS relies on our standard testbed ATX PSU.

Since we’re stuck using a traditional desktop PSU, the ASUS board draws significantly more power. Even when we went down to a 300W unit we still saw power consumption above 40W. Without any specific low wattage mini-ITX PSUs on hand, this was the best we could muster."

Oni badali nettopa, zotaca i asusa pod względem poboru mocy. dwa pierwsze miały swoje zintegrowane zasilacze i na nich biegały. Z kolei asus, ponieważ nei miał - poszedł na normalnym zasilaczu który jak wszyscy wiemy ma straty dużo większe ergo większy pobór energii. Stąd taki a nie inny wynik.

uważam, że realny pobór jest podobny i oscyluje około 30 W. Tam po prostu nie ma co brać więcej energii...

AHA - ważna uwaga - płyty ASUS ION nie mają problemu z wake up on USB, który trawił pierwsze partie zotaców.

co do zakupów gorąco polecam kupować z zasilaczem pasywnym - cisza i efektywność. możesz kupić zestaw zotaca lub tą płytkę asusa i obudowę feel202. Tam jest zasilacz oficjalnie 96W nieoficjalnie jest słabszy ale 65-70 wydusi. U mnie hula to bez problemów. Imho warto pójść w dwa rdzenie. zotac i asus umożliwiają podgonienei atoma - u mnie 2x2.0 Ghz całkiem fajnie pomyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam ZOTAC IONITX-A czyli ta najbardziej wypasiona - moge z czystym sumieniem polecic , sprzecik podkreca sie spokojnie do 2x2 ghz , jest cicho , wieje 12 cm wentylator z predk. 800 obr/min ., filmy chodza cudownie na TV przez HDMI

Mam zainstalowany Windows 7 x64 i system nadał temu sprzetowi indeks wydajnosci 3,8 gdzie najsłabszym ogniwem jest tu procesor bo reszta jest na 4,8 , 4,9

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie się wypowiedzieć więcej na temat zasilacza

atx->microPSU-> AC DC adapter

jak to wyglada w rzeczywistości 40 wat w stanie idle na pełnym obciążeniu 60 lub 90 w zależności od konfiguracji

liczyłem że będzie mniej niż na przyzwoitym laptopie o podobnej konfiguracji

ale jednak napędy 3,5 cala robią swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna recenzja IONa która mnie zawiodła. Tym razem na PCLabie. Goscie testują komputerek jak gracze, jak by ktos mógł nawet tak pomysleć o tym sprzecie.. Jest tylko jedna strona o dekodowaniu filmów i to tylko o h264 (nawet 1080p lol). Nic o jakości obrazu. Nie widza róznicy między h264 i x264. Reszta to jakies cinebenche i testy kompresji. Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak myślicie jest sens składania nettopa z płyty ZOTAC ION N330 +obudowa, pamięć itd? Czy może lepiej kupić gotowy zestaw? podoba mi się to rozwiązanie http://www.asrock.com/nettop/overview.asp?Model=ION%20330HT

Chcę go zastosować do podłączenia pod TV LCD i oglądania filmów HD, programów DVB-T HD (jak będą). Tylko że nie lubię czarnego koloru, a puki co nie ma u nas dostępnych Asrock'ów w kolorze białym.

Może mi ktoś rozpisać (najlepiej linki) co dokładnie potrzebuję żeby to złożyć samemu? Jaką masz obudowę? Aniol83 Możesz fotkę zrobić jak u Cienie to wygląda?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez michalb77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak te już widziałem, ale chodzi mi dokładnie o ten nowszy z końcówką HT, który ma już dodatkowo WIFI, eSATA, pilot i DD7.1 (na tym mi najmniej zależy bo mam Dekoder HiFI 5.1)

W Polsce jest chyba dostępny tylko czarny, pytałem w paru sklepach minn. tu (chyba najtaniej) i nigdzie nie mają białego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...