Skocz do zawartości
lipa_ml

HD mini player Nvidia Ion !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Aniol83 a mógłbyś sprawdzić materiał 1080p na dekoderze akcelerowanym DXVA?

tu znajdziesz najnowszy DXVA Checker (działa również pod Windows7 i Vistą) --> http://bluesky23.hp.infoseek.co.jp/en/index.html#DXVAChecker

tu znajdziesz najnowszy odtwarzacz MPC HC(Media Player Classic HomeCinema) który akceleruje DXVA --> http://www.xvidvideo.ru/content/category/1/1/2/

tu znajdziesz najnowsze kodeki ffdshow tryouts które akcelerują DXVA --> http://www.xvidvideo.ru/content/category/1/4/5/

filmy .mkv H.264 AVC 1080p znajdziesz... wiadomo :D

Gdybyś mógł sprawdzić płynność (lub jej brak) na konkretnych materiałach H.264 1080p z profilem High@L4.1 odtwarzanych za pomocą MPC HC z włączonym DXVA (ustawiony overlay mixer albo VMR9 w Windows XP, lub Enhanced Video Renderer w Windows 7/Vista), wszystko byłoby jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (ten sam teledysk) :

Zotac N330, 2 GB RAM Patriot 800 MHz 4-4-4-12, Win XP SP 3 oryginalny (nie ciety), wirtualizacja wlaczona, brak wentyaltora na procu (circa 80 stopni - strasznie dzis goraco :-P), Firefox 3.5.2. Obciazenie proca 70-80%, maksymalnie 84%. Sporadycznie zazabkuje, ale daleko mi do twierdzenia ze "przycina". Co nie zmiena faktu ze YouTube HD nie korzysta z CUDA :-(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghrom: Pewno mogę sprawdzić jednak ile wiem to to już sprawdziłem i napisałem. Napisałem, iż korzystam z DVD S2 i jako wspomaganie mam PowerDVD 8 on właśne alceleruje DXVA. Obraz jest płynny a procek około 20-30% przy materiale FullHD z transferem około 18 Mb.

Maxavelli: Widać RAM robi swoje ja za chwile sprawdzę ale mam chyba 800 MHz CL5. Co do temperatury to owe 80 stopni masz na obu rdzeniach procka czy na chipsecie i jakim programem sprawdzasz temperature?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników Zotac IONa.

W tej chwili używam XBOX + XBMC ale chce się przesiąść na coś co będzie wspierało HD. Zastanawiam się nad ZOTAC ION N330 ITX - INTEL ATOM 2x1.6 WiFi +2GB + obudowa zaleta tego zestawu to możliwość postawienia XBMC, tylko czy warto? tzn. czy jak to złoże i wrzucę XBMC będzie tak samo bezproblemowo jak w przypadku XBOX? czy na razie ten zestaw jest w fazie raczkowania? a może popcorn A110?

Ma to służyć tylko do oglądania filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam wyniki:

Po włączeniu wirtualizacji i wyłączeniu pliku stronicowania osiągnąłem wyniki na w/w materiale video:

Opera 9.64 w czasie wgrywania materiału: średnio 75% (brak klatkowania, czasami coś ucieknie sporadycznie). Po wgraniu materiału o jakieś 5% obciążenie spadnie. W IE8 wartości podobne pływa między 67-80%.

VLC w wersji 1.0.1: 26%

SubEdit-Player build 4072 z kodekami K-Lite Codec Pack 5.0.5 Full: 40%

DVB Viewer 4.2.1 (włączone DXVA, jednak pokazuje, że korzysta ze zwykłego kodeka bez DXVA): 34

Materiał FullHD przez DVB S2 z obsługą DXVA około 18Mb/s to 9% obciążenia systemu.

We wszystkich testach w tle pracowało WiFi ze standardowym programem do obsługi profili Atheros, Firewall Outpost, Menadżer zadań do sprawdzania % obciążenia itd. Postaram się wymienić RAM na cl4 i zobaczymy co się zmieni.

wojo2000: widziałem Twój temat odnośnie HTPC. Moim zdaniem Twój zestaw nie ma ciekawej konfiguracji jako HTPC. Co do zalet ION`a mimo jak stwierdziłeś podobnej ceny a wyjdzie taniej bo ładną obudowę można kupić za 250zł itd. no i ten pobór prądu. Twój wymieniony zestaw brałby około 120-150W i kaloryfer zimą a huczenie na noc :) Co do rozbudowy wszelkie urządzenia związane z HTPC można zakupić ze złączem USB. Czyli uzyskasz możliwość rozbudowy. Co do funkcji oglądania filmów i Media Center to pewno, że się sprawdzi ale ja nie wybrałbym standardowego Windows Media Center tylko jakieś konkurencyjne a wiele tego na rynku. Pozdrawiam

Edytowane przez Aniol83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmmm, czy testowal moze ktos z posiadaczy iona pod wzgledem odtwarzanego materialu fullhd (chodzi mi o proca atom 330 vs atom N280)

Planuje zakup netbooka, byc moze samsunga N510 i nie wiem czy te dwa rdzenie pomoga w 1080. Glownie bedze sluzyl jako komp podpiety do tv w celu odtwarzania filmow, w razie wycieczek jako komputer przenosny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, czy testowal moze ktos z posiadaczy iona pod wzgledem odtwarzanego materialu fullhd (chodzi mi o proca atom 330 vs atom N280)

Planuje zakup netbooka, byc moze samsunga N510 i nie wiem czy te dwa rdzenie pomoga w 1080. Glownie bedze sluzyl jako komp podpiety do tv w celu odtwarzania filmow, w razie wycieczek jako komputer przenosny.

Pozdro

gdzie i kiedy nabywacie netbooki?

10/09/2009 Francja pierwsze co znalazłem w 499 euro

http://www.pixmania.com/fr/fr/3260613/art/.../n510-noir.html

i coś było we Włoszech Lenovo S12 za ileś tam euro

desktop

Zotac ION nie ma większych problemów z dostępnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axolotl: Atom to na tyle wolny procesor, że jak widać nawet wirtualizacja wiele pomaga. Na jednym rdzeniu po pewnym czasie, gdzie Windows zostanie zawalony będziesz odczuwał spowolnienie w uruchamianiu itd. Sam materiał Video o ile przejmie go VXDA powinien działać. Jednak pamiętaj, że wszelkie inne instrukcje programów przejmie procesor centralny i przez bardziej rozbudowaną skórkę graficzną w większych odtwarzaczach możesz dostać szału zanim włączysz to swoje HD. Czyli klikając play będzie 5s opóźnienia zanim to zrobi a przesunięcie lub głośniej czy ciszej podobnie. Dlatego jestem zdania, że atom jak już dwa rdzenie bo to i tak mało na dzisiejsze czasy nie mówiąc już o systemie Vista. Miałem kiedyś płyte ze zwykłym 1,6 z jednym rdzeniem Atoma ale nie ION i wszystko niby działało jednak z czasem spowalniało go wszystko co się robiło. Atom to procesor wymyślony dla najniższego pułapu. Jako jedyny komputer i do codziennej pracy, nie chciałbym go. Ewentualnie jako komputer biurowy tylko pisanie i www. ION pokazał, że można dać wspomaganie grafiki jako GF9300/GF9400 i zyskaliśmy wspomaganie video ale nic poza tym. To świetna platforma dla zrobienia multimedialnego centrum słuchania muzyki, oglądania filmów. Można mieć tuner SAT S2, DVD, HD i mp3 w jednym małym cichym odtwarzaczu i tylko tak powinno się patrzeć na te platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maxavelli: Widać RAM robi swoje ja za chwile sprawdzę ale mam chyba 800 MHz CL5. Co do temperatury to owe 80 stopni masz na obu rdzeniach procka czy na chipsecie i jakim programem sprawdzasz temperature?

SpeedFan

Wyniki temperatury z dzisiaj (troche chlodniej niz wczoraj) :

GPU - 67 stopni

HDD - 42 stopnie

Core0 - 72 stopnie

Core1 - 72 stopnie

Core2 - 72 stopnie

Core3 - 71 stopni

Core - 67 stopni

Nie mam mozliwosci zalozenia wiatraka, bo nie zmiescilby mi sie naped optyczny w obudowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
gdzie i kiedy nabywacie netbooki?

10/09/2009 Francja pierwsze co znalazłem w 499 euro

http://www.pixmania.com/fr/fr/3260613/art/.../n510-noir.html

i coś było we Włoszech Lenovo S12 za ileś tam euro

desktop

Zotac ION nie ma większych problemów z dostępnością

Jeszcze nie ma tego szajsunga ... Byłem dzisiaj w media zobaczyc co oferuja, przyzam ze dla malowybrednych klientow byl niezly wybor lapkow jak i netbookow... niektore ceny sporo obnizone... Niezly mam mentlik w glowie, ale tak jak Aniol83 napisal chyba nie ma sensu ladowac sie w takiego malego cudaka skoro atom po pewnym czasie moze zaczac nie wyrabiac... przed chwilka znalazlem cos takiego ...http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4989

Jesli rzeczywiscie bedzie trzymal te 4h na zwyklej baterii i cene nie bedzie przekraczac 3000 zl (bo tyle moge max wydac) to bedize ciekawa propozycja... oczywiscie oparty na nvidii ....

Pozdro.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku ciekawi mnie jedno

netbook do 14'cali baterie o ograniczonej masie

notebook batierie 6 czy 9 komorowe o sporej pojemności i wadze

Można powiedzieć że czas trzymania baterii sa podobne przy zastosowaniu różnych baterii i innych procesorach

ale ciekawe jak wyglada sprawa z czasem ładowania i kosztami, chociaż koszty to zapewne sprawa drugorzędna.

aktualizacja wersji desktop

Asus AT3N7A-I

Płyta główna mini-ITX z platformą ION

http://www.chip.pl/news/sprzet/plyty-glown...z-platforma-ion

http://www.karen.pl/index.php/category/6804/ION.html

530zł 2xrdzenie,BT brak wifi i zasilacza za to 1xPCI

konkurencje mamy dla Zotac

który jest dostępny na allegro, a ze sklepów to narazie widziałem tylko w komputorniku

CIEKAWE CO U KONKURENCJI

http://www.chip.pl/news/sprzet/desktopy/20...adeonem-hd-4350

Edytowane przez RaTaJ_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na zakup IONITX + ATOM, ale mam jeszcze kilka pytan...

- czy warto inwestować w wersje 2 rdzeniową? jak do dekodowania video tak nie korzystamy z tego? śledze tematy na xbmc.org ale w sumie nie ma jednoznacznej odpowiedzi a różnica w cenie 200pln...

- gdzie w Polsce można najtaniej kupić ZOTAC IONITX N330 najlepiej wersje z zasilaczem A-E :(

- czy w Polsce jest jakiś sprzedawca oferujący obudowę M350? albo czy macie coś prostego i małego dostępnego w kraju?

pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w dwa rdzenine. Sluchaj 200zl wiecej ale dostajesz zasilacz pasywny, kara WiFi rowniez w komplecie. No i gratisowo drugi rdzeń. Integracja zasilacza jest o tyle fajna, że nie ma przewodów, które trzeba gdzieś upychać w ciasnych obudowach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem to zawsze można sobie kupić obudowę..., napisałem do KARENa czy ta płyta ASUSa jest już dostępna, bo była by to niezłą alternatywa.

ASUS+obudowa mITX+picoPSU = 760PLN

ZOTAC+obudowa=880 PLN

w ASUS mamy slot PCI i bluetooth więc wygląda to troszkę lepiej, jedyny problem że jeszcze nikt o niej nic nie pisał więc jest to trochę kupowanie kota w worku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole WiFi klasy N od bluetooth`a. Mikro Blue to 20zl. Co do Asusa to ich nowinki czesto laduja w serwisie na gwarancji i trwa to miesiacami. Asus ma PCI a Zotac MINIPCI. Co do zasilacza to chodzilo mi o okablowanie. Wtyczki i twarde przewody ATX nie pomagaja w malych obudowach a i wymiana powietrza gorsza. Wlasnie o tym myslalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie największy argument żeby kupić ZOTAC to NOWOŚĆ ze strony ASUS, ja nie przepadam za nowościami, bo zanim firmware się dopracuje i same podzespoły to potrwa... a chyba dziś sobie zamówiec ZOTACa, tylko szukam jakiegoś pewnego źródła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nawet jest z Warszawy za 719PLN ja w Łodzi w sklepie znalazłem za 730PLN tylko czas oczekiwania 3-4 dni więc może będę miał na weekend :lol: mam nadzieje że będzie to godny następca XBOXa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawil sie ktos w podmienianie OEM Logo w BIOSie w naszych IONach przy pomocy MMTool? Czy to bezpieczne? Kolega wykonal swietne logo w Photoshopie, ale boje sie troche modyfikowac ROM z BIOSem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta można pobrać program "afuwin". W nim masz opcje flashowania w BIOS`ie samego obrazka. W takiej sytuacji powinno to być bezpieczne. Nawet wykasowanie obrazka nie powinno przyczynić się do uszkodzenia BIOS`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy znacie w Polsce miejsce gdzie można kupić wersje ZOTAC IONITX-D-E bez zasilacza?

bo w tej chwili to muszę kupić płytę z zasilaczem i obudowę z zasilaczem... a po co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku link do wydanego wczoraj nowego BIOS`a

http://downloads.zotac.com/mediadrivers/mb/bios/pa108.zip

Dodano informacje o temp. CPU i wentylatorach. Parę rzeczy poprawiono a ciekawostka to dodano możliowść podkręcenia grafiki.

Co do obrazu wzgledem BIOS`a to czytając to już taki pewny nie jestem, że to chodzi o obraz w BIOS`ie czy o obraz jako firmware BIOS`a. Liczyłem, iż wystarczyło zaznaczyć "Main BIOS Image" i SAVE. Oczywiście foto i tak umieszczone w firmware tyle, iż liczyłem, że wgra wyznaczoną część. Na szybko wyedytowałem obrazek oryginalny i przypominam, iż rozdzielczość to 800x600x24BPP. Czyli wyższa niżstandardowy obrazek w BIOS`ach.

Sprawdziłem miernikiem pobór prądu dla zainteresowanych podaje wyniki

Wyłączony (1-2W)

Stan wstrzymania (2-4W)

Windows z Wifi itd. (21-23W)

po włączeniu DVBV z kanałem HD z DXVA (24-27W).

Czas uruchomienia systemu z całym autostartem w którym jest DVBViewer 31,036s

Edytowane przez Aniol83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aniol83: a co tym masz wrzucone do tego zotaca? normalnego windowsa? Ja w poniedzialek odbiore swojego i planowalem wgrac Linuxa + xbmc, najwyżej jako drugi system Viste lub W7...

Edytowane przez wojo2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...