Skocz do zawartości
lipa_ml

HD mini player Nvidia Ion !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam wątek, bo na poniedziałek zapowiedziano dostawę 8 szt http://www.asrock.com/nettop/overview.asp?Model=ION%20330 . Jeden już zarezerwowałem.

Teraz moje pytanie. Jak postawić XBMC żeby wykorzystywał akcelerację HD przez CUDA w platformie ION? Artykuł o 3 sposobach instalacji jakoś nie wydaje mi się intuicyjny :rolleyes:

Jeśli to faktycznie ma być Linux ( OMFG jak to ugryźć ;-) ) to czy możecie polecić jakiś pilot żeby działał z XBMC pod tym systemem?

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja na ION jest dokładnie taka sama jak na innych PC. Najlepiej postaw na początek Ubuntu MINI a dalej według licznych opisów.

Więcej przeczytasz na xbmc.org

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lenovo IdeaPad S12 - debiut w wakacje - $449

Mnie również interesuje ten notebook, natomiast nic nie wiadomo o jego dostępności na polskim rynku. Jest to naprawdę ciekawa propozycja dla osób chcących zakupić małego lapka ze sporymi możliwościami. No właśnie, tu nasuwa mi się pytanie. Jak bardzo jest wydajna platforma ION, czy mogę liczyć na w miarę płynne granie w nowe produkcję?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Ps. Gdzie mogę go kupić w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie wypowiedziec bo juz prawie miesiac chodzi u mnie HTPC na Zotac IONie.

Przez VDPAU w XBMC - przy 1080p sporadycznie zgubi klatke-dwie, pod CoreAVC @ CUDA (Windows) - bez zajakniecia. Wersja N330 - chodzi bez chlodzenia aktywnego, bo gdybym zalozyl wiatrak nie zmiescilby sie naped optyczny. W idlu na pulpicie 50 stopni - przy dekodowaniu 1080p w granicach 75, nigdy nie wychylil sie powyzej 80, a lato mamy upalne. Jestem zadowolony, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam wątek, bo na poniedziałek zapowiedziano dostawę 8 szt http://www.asrock.com/nettop/overview.asp?Model=ION%20330 . Jeden już zarezerwowałem.

Teraz moje pytanie. Jak postawić XBMC żeby wykorzystywał akcelerację HD przez CUDA w platformie ION? Artykuł o 3 sposobach instalacji jakoś nie wydaje mi się intuicyjny :D

Jeśli to faktycznie ma być Linux ( OMFG jak to ugryźć ;-) ) to czy możecie polecić jakiś pilot żeby działał z XBMC pod tym systemem?

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Jaka jest cena tego cacka?

A co do Linux'a, to jeśli nie miałeś wcześniej z nim styczności to kilka "dłuższych dni" będziesz musiał poświęcić na jego konfigurację, ale w internecie jest mnóstwo poradników, więc z pewnością sobie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 12h spedzonych nad próbami zrozumienia jak dziala Linux (tak reklamowana jako przyjazna rzekomo wersja Ubuntu) wiem już dlaczego chce płacić M$ za jego Windowsy. Ignorance is Bless. Klikam, instaluje, działa... zero konsol, pisania setek lini magicznych zwrotów, problemów z jedna literka nie tak... brakiem TOTALNYM wsparcia.

Linux to system dla braci serwerowej i niech w serwerowniach pozostanie. Dla normalności i braku siwych włosów wróciłem na Windę... niestety zabrakło mi czasu na pełna konfiguracje - mam nadzieje, że dziś skończę i ION spelni moje oczekiwania.

Co do ceny - dalem 1000pln ale bezpośrednio u dystrybutora i po znajomosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 12h spedzonych nad próbami zrozumienia jak dziala Linux (tak reklamowana jako przyjazna rzekomo wersja Ubuntu) wiem już dlaczego chce płacić M$ za jego Windowsy. Ignorance is Bless. Klikam, instaluje, działa... zero konsol, pisania setek lini magicznych zwrotów, problemów z jedna literka nie tak... brakiem TOTALNYM wsparcia.

Linux to system dla braci serwerowej i niech w serwerowniach pozostanie. Dla normalności i braku siwych włosów wróciłem na Windę... niestety zabrakło mi czasu na pełna konfiguracje - mam nadzieje, że dziś skończę i ION spelni moje oczekiwania.

Co do ceny - dalem 1000pln ale bezpośrednio u dystrybutora i po znajomosci.

Ważne że jest ktoś kto przetestuje to w realu. Mnie interesuje jak śmiga w 1080p przy bitrate powyżej 30 i jakies action.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie smigac nie bedzie - przy 15 MBPS raz na jakis czas zgubi pare klatek, wiec przy dwukrotnie wyzszym bitrate watpie by bylo to plynne. Podlinkuj sampla najwyzej to przetestuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Asrocka można podkręcić do 2,1 Ghz i z tego co czytałem może tak pracować

Start systemu w 4 sekundy też robi wrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego Asrocka można podkręcić do 2,1 Ghz i z tego co czytałem może tak pracować

Start systemu w 4 sekundy też robi wrażenie :)

jaki start ? w stan hibernacji pewnie ustawiony to każdy system tak odpali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A o tym co sadzicie? http://twojepc.pl/news19411.html

Ciekawa aternatywa dla htpc , podpiete do tv jako odtwarzacz filmow a zarazem mozna zabrac takie cosik ze soba w podroz :)

Ciekawy jestem Waszych opinii. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny laptopik, tylko za 600U$ (+ cło i vat = 3.000zł) po co? Sensem Ion'a jest integracja podzespołów czyli miniaturowa obudowa, energooszczędność czyli ciche chłodzenie i cena czyli sprzęt za 1000zł który uciągnie HD. Za 2.000 można mieć "zwykłego" notebooka z nieporównywalnie mocniejszymi procesorem i kartą graficzną, co w prosty sposób przekłada się na komfort pracy, grania i odtwarzania HD. Za 3000 można mieć notebooka z napędem BD i innymi bajerami. Dlatego ten laptop na Ion'ie fajna ciekawostka, ale sensu zakupu za więcej niż 1500zł nie dostrzegam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki start ? w stan hibernacji pewnie ustawiony to każdy system tak odpali

To nie jest stan hibernacji

http://pclab.pl/news34381.html

Trik polega na tym, że po uruchomieniu procedury zamknięcia systemu, i wyłączenia komputera, Instant Boot przeprowadza coś w rodzaju cichego załadowania, i błyskawiczne przejście w tryb uśpienia komputera (Stand by) lub hibernacji. W ten sposób po włączeniu komputera system jest gotowy do użycia w zaledwie parę sekund.

Ktoś spyta: "No to czym to się niby różni od zwykłej hibernacji?!".

Pytanie oczywiście jest jak najbardziej na miejscu. Odpowiedź firmy ASRock zresztą głupia też się nie wydaje. W przypadku zwykłej hibernacji możemy potem szybko załadować system, ale funkcja ta przydaje się tylko wtedy, gdy po ponownym uruchomieniu komputera chcemy mieć w systemie wszystko dokładnie w takim stanie, w jakim to zostawiliśmy.

Instant Boot natomiast błyskawicznie odzyskuje "czysty system" dokładnie w takim stanie, w jakim byłby po normalnym uruchomieniu komputera (bez hibernacji). Różnica? Czas uruchomienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazalo się, że moje boje z SPDIF w Linux mogły trwac i kolejne pół roku... ASRock dotarł do mnie z uszkodzeniem tego interfejsu (nie działa na żadnych sterownikach pod żadnym systemem) mimo tego, że świeci na czerwono.

Jutro oddaję go na serwis jako DOA... Powinienem otrzymać nowy od ręki... jeśli to przypadłosć całej serii to robię korektę i odbieram kaskę i stawiam zwykłe HTPC na E5200 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie użytkowników ION. Sam posiadam i tu moje pytanie jak innym się sprawdza, jakie mają obudowy i jakiego oprogramowania używają. Ja mam ION z N330, RAM 2x 1GB 800MHz i dyskiem SATA 2,5" oraz nagrywarka slim SATA z wejściem slot-in. Tuner to Technotrend S2 3650 CI USB. Obudowa jedynie 6cm szerokości. Klawiatura z wbudowaną myszą to BTC 9019URF a pilot radiowy, aby nie celewać. Chciałem jednak zapytać czy zebrało się już paru użytkowników tej archtektury. No i jak to Wam się sprawuje. Pozdrawiam

Edytowane przez Aniol83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniol83 Ty też mógłbyś napisać, jak Ci się to sprawuje w kwestii która wszystkich tu interesuje, czyli odtwarzaniu H.264 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie się wypowiedzieć na temat mocy CPU Atoma jeśli chodzi o osadzenie go w chipsecie Nvidia ION. Generalnie chodzi mi o jego mulowatość i problemy z flashem i youtube hd. I czy wersja desktopowa DualCore 2rdzenioweic coś pomaga przy tych defektach.

Jeśli chodzi o lapotpy to mamy:

Lenovo S12

Samsung N510

no i jeszcze dojdzie Acer i Asus zapewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych netbooków, to lenovo s12 odpada, bo niestety nie będzie sprzedawane w europie, co do samsunga n510, jak na razie jest drogi 499 euro w pre-order, niedługo premiera. Może właśnie acer albo asus pokaże nam coś nowego i w bardziej atrakcyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem co tu pisać o tym ION. Przesiadłem się z GF9600GT i procka e7200. To jak nie patrzeć mam porównanie. Sprzęt faktycznie służy mi jako domowe media, tuner HD itd. Na początku zawiodłem się. Po włączeniu sprzętowego wspomagania ze strony ION na kanałach SD miałem nawet przycinki - duże, natomiast na HD dopiero po przekroczeniu 15-17 Mb. Jak wyłączyłem wspomaganie to SD chodziło płynnie i procek chwytał na 20-30%. Zrozumiałem jednak, iż skoro NVIDIA prezentuje to jako HTPC to musi działać. Co do oprogramowania użyłem swojego standardu z większego brata w/w czyli jako kodowanie z Pure Video HD to PowerDVD 8. Pobawiłem się troszke ustawieniami BIOS`a bo jest tego tam trochę i zmieniłem sterowniki na inne, niż dostarcza ZOTAC. Efekt zadowalający. Przy włączeniu wspomagania Pure Video HD kanały SD działają płynnie no i również HD a procek około 9-20% obciążenia. Na Cyfra Sport HD przy 17-18 Mb nie zauwazyłem żadnych klatek jak i National HD działa płynnie. Widać zabawka potrafi wiele ale wszystko kwestia sterowników i oprogramowania. Na początku przełączając kanały na pełnym ekranie w DVBViewer odczuwałem spowolnienie porównując z dużym komputerem używanym wcześniej. Jednak po zmianie ster itd przy wciśnietym kanale np. góry z włączonym przezroczystym OSD HD przełącza około 5/10 kanałów na sekunde. Później mogę podłączyć pod mierniki i sprawdzić ile i kiedy faktycznie pobiera prądu. Jak macie pytania to pytajcie. Nie często bywam na tym forum ale postaram się odświeżyć strone wchodząć. No i czekam na opisy innych osób. Zastanawiam się ile na to wszystko wpływa RAM czy warto poszukać kości z niższmym CL. Obecnie robie sobie windows`a typowo pod HTPC wycinając zbędne pakiety aby przyśpieszyć wszelkie operacje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby sie ktoś wypowiedzieć na temat CPU Nvidia ION wersja desktopowowa

ponoć na procka można podkręcić do 2,1 Ghz

no i ten flash i youtube hd bo konwertowanie mp3 wyglada przecietnie napewno

i czy ten 2 rdzeń coś pomaga

http://webhosting.pl/Netbook.z.NVIDIA.Ion.od.Point.of.View

kolejny netbook 10''

Edytowane przez RaTaJ_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi rdzeń zawsze coś pomaga. No i patrząc cenowo to raczej nie opłaca się kupować tańszego modelu z 1 rdzeniem. Co do plików HD YouTube zobacze wieczorem. Jednak ile pamiętam to często z tymi plikami YouToube miał prablem sam w sobie. Co do podkręcania to nie bawiłem się w to skoro procek jest obciążony obecnie w 20% a skoro zabawa z podkręcaniem tradycyjnie podniesie temperature i dojdzie do tego włączenie szybszych obrotów na wentylu to można kupić płyte 9400 i wsadzić zwykły procek intela. To ma być HTPC - Tuner TV HD i centrum multimedialne i jakiś Video komunikator. Małe ciche i dość tanie biorące podobną ilość prądu co DVD czy tunery. Na moje na tyle się sprawdza ale nie oczekujmy od tej zabawki wiele. To nie demon do gier 3D i tak jak te wszelkie testy 3d mark itd to jest śmieszne bo nie po to tworzona ION`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo było mowy o wersjach mobilnych platformy Lenovo S12 (które do nas nie zawita) Samsung N510 coś znalazłem ostatnio Point.of.View dystrybutor w Polsce Vobis no i zapewne coś od Acera,Asusa może i MSI i nie tylko się pojawi.

Może teraz pora zsumować wersje desktop:

Zoltac dostępny już w Polsce 1xrdzeń 550zł, 2xrdzenie+wifi+ac adapter 770zł

gdzieś mi sie obiła jeszcze inne firmy AsRock i Inno3Di-Chill ION

a właściwie na wikipedii i nvidii jest opisane

http://en.wikipedia.org/wiki/NVIDIA_ION

(this list is incomplete)

* Aleutia H1 Hotel PC (with 2GB or 4GB RAM), Fanless and No Moving Parts [9]

* Acer AspireRevo Nettop Media Server w/Remote

* Asrock Ion 330 [10]

* Lenovo IdeaPad S12 (Future revisions) [11]

* ZOTAC ION ITX A Series motherboards (Intel Atom N330 dual-core CPU) [12][13]

* ZOTAC ION ITX B Series motherboards (Intel Atom N230 single-core CPU) [12][14]

* Point of View POV/ION230 motherboards [15]

* Point of View POV/ION330 motherboards [15]

* Orbit Micro Helix A5W Fanless IP water-proof dust-proof Nvidia ION system ($981) [16]

* Orbit Micro Helix A58 Sleek NVIDIA ION/N330 desktop system[17]

* ZaReason Ion Breeze [18]

http://www.nvidia.com/object/buy_now_resul...i.html?id=NFION

Asus AT3N7A-I

Płyta główna mini-ITX z platformą ION

http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/k...z-platforma-ion

http://www.karen.pl/index.php/category/6804/ION.html

530zł 2xrdzenie,BT brak wifi i zasilacza za to 1xPCI

Edytowane przez RaTaJ_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak obiecałem tak sprawdziłem działanie ION`a N330 na filmach z YouToube w wersji HD.

Za przykład pierwszy lepszy znaleziony teledysk:

Tytuł: Poker Face - Lady GaGa (HD 720p30)

Adres: http://www.youtube.com/watch?v=ONqBj8aTMN8

Dane techniczne pliku:

Ogólne

Format : MPEG-4

Profil formatu : Base Media / Version 2

ID kodeka : mp42

Rozmiar pliku : 54,9 MB

Czas trwania : 3 min.

Całkowita przepływność bitów : 2.124 Kb/s

Zdekodowana data : UTC 2009-01-24 05:35:50

Znakowana data : UTC 2009-01-24 05:35:50

Wideo

ID : 2

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : High@L3.1

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy: 3 klatki

ID kodeka : avc1

ID kodeka/Informacja : Advanced Video Coding

Czas trwania : 3 min.

Rodzaj przepływności : Zmienna

Przepływność bitów : 2.000 Kb/s

Przwpływność maksymalna : 3.292 Kb/s

Szerokość : 1.280 pikseli

Wysokość : 720 pikseli

Proporcje obrazu : 16/9

Tryb wyświetlania klatek : Stały

Szybkość wyświetlania klatek : 29,970 kl/s

Rozdzielczość : 24 bity

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.072

Rozmiar strumienia : 51,6 MB (94%)

Tytuł : © 2007 Google Inc. v08.13.2007.

Zdekodowana data : UTC 2009-01-24 05:35:50

Znakowana data : UTC 2009-01-24 05:35:51

Audio

ID : 1

Format : AAC

Format/Informacja : Advanced Audio Codec

Wersja formatu : Version 4

Profil formatu : LC

Ustawienia formatu, SBR : Nie

ID kodeka : 40

Czas trwania : 3 min.

Rodzaj przepływności : Zmienna

Przepływność bitów : 125 Kb/s

Przwpływność maksymalna : 183 Kb/s

Kanały : 2 kanały

Rozmieszczenie kanałów : L R

Częstotliwość próbkowania : 44,1 KHz

Rozdzielczość : 16 bitów

Rozmiar strumienia : 3,22 MB (6%)

Tytuł : © 2007 Google Inc. v08.13.2007.

Zdekodowana data : UTC 2009-01-24 05:35:50

Znakowana data : UTC 2009-01-24 05:35:51

Dobra teraz do testu:

System: Windows XP SP3 okrojony pod HTPC

Pamięć: 2 GB Kingston 800MHz CL5 (512 MB dla grafiki)

WYłączona wirtualizacja

Włączając dany adres w przeglądarce z wciśnięciem HD obraz wyraźnie przycina się. Testowane zarówno na przeglądarce Opera 9.64 jak i IE 8. Obciążenie procesora przy wgrywaniu materiału z wciśniętą pauzą dla samego procesu Opery kształtowało się na poziomie 3-5% obciążenia. Dla całego systemu 8-12% wliczając w to menadżer zadań, którym to właśnie sprawdzałem obciążenie. Po wgraniu całego materiału obciążenie samej Opery spadło do 0-1% a systemu do 3-5% wykorzystując do połączenia oryginalną kartę Atheros`a WiFi (pamiętajmy iż WiFi wymaga większej ingerencji w centralny procesor, niż połączenie Ethernet). Włączając „Play” dany materiał przycina się a obciążenie kształtuje się na poziomie 87-94% głównie zatrzymując się na 91%. Jak widać na dzień dzisiejszy format mp42 nie jest obsługiwany przez PureVideo HD nVidii. Pewno czas to zmieni jednak na dzień dzisiejszy ten format omija kartę graficzną i wykorzystuje tylko procesor centralny.

Jednak mam dobrą wiadomość. Pliki te działają 100% płynnie w programach odtwarzających video. Owy plik po wyciągnięciu bezpośrednio z cache przeglądarki odtworzyłem programem VLC w wersji 1.0.1. Program jak wiadomo korzysta z własnych wbudowanych kodeków i tu obciążenie systemu graniczyło na poziomie 54%. Przetestowałem również na popularnym SubEdit-Player build 4072 z kodekami K-Lite Codec Pack 5.0.5 Full. W tym przypadku obraz był idealny a obciążenie całego systemu kształtowało się na granicy 70%. Mnie najbardziej ucieszył fakt, iż w programie DVB Viewer 4.2.1, który używam jako Media Center plik ten działa płynnie i kształtuje się na poziomie 65% obciążenia systemu.

No to się troszkę napisałem. Chciałbym zwrócić uwagę, iż ciekawie rozwiązano Audio. Mamy dwie karty dźwiękowe do wyboru (Realtek i nVidia jako HDMI) i przełączamy lub rozdzielamy jaki dźwięk na jaką kartę ma wychodzić. Jeżeli macie jakieś pytania lub inne testy to może pomogę. Co do chłodzenia to ja założyłem oryginalny wentylator dostarczony do zestawu ale obniżyłem jego prędkość poniżej 2000 obrotów. Pamiętajcie, że w BIOS`ie widać temp. tylko Chipsetu. CPU można zobaczyć w zew. programach Windows`a jednak wyniku temperatury nie można być pewnym, gdyż procesor to nowinka i programy typu Everest nie posiadają jeszcze pełnego wsparcia. Pozdrawiam

Edytowane przez Aniol83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...