Skocz do zawartości
lipa_ml

HD mini player Nvidia Ion !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy widzieliście ale to zdjęcie jest super

ACERREVOonMonitor.jpg

Tak mógłbym sobie kompa zawiesić, a ceny nie są jakieś tragiczne czy wiecie co to jest ten 3D Game Controller?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.play.com/Search.aspx?searchtype....x=0&go.y=0

od 18 maja wysylaja, poki co mozna zaplacic i czekac na wysylke, w przedsprzedazy juz jest :]

180 funtow za wersje 1 gb ram i dysk 8 gb ssd, linux (mozna wymienic w polsce na jakis tani dysk zwykly sata 2,5" zamiast przeplacac za wersje z wykeszymi dyskami w anglii)

250 funtow za wersje 2 gb rami i dysk sata 160 gb 2,5" plus vista

jak dla mnie bomba, chyba zaczynam zbierac na to malenstwo :)

ps. przepraszam za zdublowany link teraz u gory zobaczylem xD

Edytowane przez Jedrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, czy w HTPC ma to znaczenie? Bo Ion do poważnych zadań się raczej nie nadaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już pierwsze testy Acera AspireRevo, m.in. na HotHardware i wygląda na to, że Blu-Ray śmiga aż miło, a wszelkiego rodzaju pliki .mkv będzie łykał z minimalnym obciążeniem procesora :-) Poza tym tutaj ciekawa informacja nt. najtańszej wersji - ma kosztować jedyne £149 i być dostępna później ze zwykłym dyskiem twardym 2,5 cala o pojemności 160GB.

Mimo to ja chyba jednak skuszę się na jakąś samą płytkę mini-ITX, jak np. ta, którą ma zaprezentować Zotac, a to z bardzo prostej przyczyny - pasywne chłodzenie (Acer ma jakiś mały wiatraczek, który podobno jest bardzo cichy, ale to może być subiektywna ocena recenzenta). Do tego Ubuntu z XBMC (linuksowa wersja wspiera odtwarzanie wideo przez GPU) i mam idealny dla mnie HTPC :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na Computex w czerwcu i powiem wprost - mam olbrzymia nadzieję wrócić z IONem do PL. Nie wiem w jakiej edycji - zobacze co będzie, ale na bank jeśli pokażą dostępny produkty to zakupie.

Przy okazji - czy kodeki zaszyte XBMC dla Win nie obsługują dekodowania hardware (tak to zabrzmiało w poście ble52) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jaram sie Ionem i chyba zrezygnuje z Intela, E5200 i na niego poczekam... Wyniki dekodowana 1080p z uzyciem CUDA sa imponujace - pelna plynnosc, uzycei Atoma na poziomie 15% i zuzycie energii siegajace... 30W (w idle - 19). JA CHCE :-)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kiedy to cudo ma sie pojawic w wersji samej plyty mini itx??

Heh? też na to czekam. Moim skromnym zdaniem na targach Computex (pierwszy tydzień czerwca) powinny zostać oficjalnie zaprezentowane, ale to tylko moje przypuszczenia oparte jedynie na obserwacji wyników Google News dla ?nvidia ion?. Domyślam się też, że na początku wakacji będzie można je spokojnie kupić w PL.

Wybieram się na Computex w czerwcu i powiem wprost - mam olbrzymia nadzieję wrócić z IONem do PL. Nie wiem w jakiej edycji - zobacze co będzie, ale na bank jeśli pokażą dostępny produkty to zakupie.

Przy okazji - czy kodeki zaszyte XBMC dla Win nie obsługują dekodowania hardware (tak to zabrzmiało w poście ble52) ?

A dwóch IONowych mobo nie dałbyś rady do walizki spakować? ;-)

Co do kodeków to wersje Win i Mac/AppleTV nie wspierają sprzętowego dekodowania. PRZYPUSZCZAM, że w przypadku wersji na komputery Apple czekają na premierę Mac OS X 10.6, który to będzie wspierał technologię OpenCL, więc takie dekodowanie będzie się mogło odbywać przy użyciu praktycznie każdej karty grafcznej, a co do Windowsów, to nVidia ma PureVideoHD, którego użycie w programie pewnie wymaga zakupu licencji albo czegoś w tym stylu, na co aplikacja z publicznym kodem nie może sobie pozwolić. Linuksowe VDPAU jest najprawdopodobniej bardziej ?otwarte?. Ale to są tylko moje gdybania, nie poparte jakimkolwiek źródłem ani konkretną wiedzą ;-)

A tak na marginesie to zastanawia mnie skąd recenzenci z gazeta.pl mają tą ich datę premiery Revo w Polsce. Bo naprawdę nie chce mi się wierzyć, że ?przewędrowanie? z UK (gdzie premierę będzie miał na początku maja) do PL może zająć dwa miesiące :-/

Edytowane przez ble52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także fikuśna maszynka, ale bez napędu jonowego... :angry:

BTW, ciekawe jak wyglądałoby starcie Ion vs ATI 3450 z EEe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW, ciekawe jak wyglądałoby starcie Ion vs ATI 3450 z EEe?

Model ------------------------------ 3DMark01 ---------- 3DMark03 ---------- 3DMark05 ---------- 3DMark06

GeForce 9400M --------------------------- 13845 ------------------ 5759 -------------------- 3919 --------------------- 2000

Mobility Radeon HD 3450 --------------- 13401 ------------------ 4478 -------------------- 3922 --------------------- 1978

Jeśli CPU są takie same to zostaje pojedynek GPU, a jak widać wyniki tych kart też identyczne. Obie dobrze akcelerują DXVA, na 3450 mozna odpalić nawet Crysisa na minimalnych ustawieniach. Czyli chyba cena będzie czynnikiem decydującym. Ewentualnie dla niektórych użytkowników takie kwestie jak wysokość poboru energii, głośność, pilot, ilość interfejsów, estetyka obudowy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że ION jest na Atomie a Atom to nadal 32 bitowy procek. Ja się piszę na Mac-a Mini nowego. W idle 13wat. Ma napęd, obudowa też malutka, chociaż ma jeden wiatraczek to z tego co piszą znajomi co mają miniaki to w ogóle nic nie słychać. Idealny do pracy 24/dobę. Procek C2D 64bit, przyda się przy Snow Leopard, który będzie już tylko 64 bitowy i grafika taka sama jak w ION-ie nvidia 9400m, gdzie przy OpenCL będzie można wykorzystać jej moc obliczeniową w różnych programach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Ghrom

Może nieco nieprecyzyjnie zapytałem, starcie tylko w zakresie HTPC. Czyli dekodowanie video (także z BD, co według testu na FrazPC wymaga wsparcia ze strony CUDA), ale także obsługa HD Audio. GF9400 dale LPCM 7.1 przez HDMI, nie wiem jak w ATI, tfu, AMD. Za to Eee ma w zestawie pilota; ciekawe jak w praktyce sprawuje się soft Asusa Eee Cinema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zapominajcie, że ION jest na Atomie a Atom to nadal 32 bitowy procek. Ja się piszę na Mac-a Mini nowego. W idle 13wat. Ma napęd, obudowa też malutka, chociaż ma jeden wiatraczek to z tego co piszą znajomi co mają miniaki to w ogóle nic nie słychać. Idealny do pracy 24/dobę. Procek C2D 64bit, przyda się przy Snow Leopard, który będzie już tylko 64 bitowy i grafika taka sama jak w ION-ie nvidia 9400m, gdzie przy OpenCL będzie można wykorzystać jej moc obliczeniową w różnych programach.

A jaki jest koszt nowego Mac Mini?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zapominajcie, że ION jest na Atomie a Atom to nadal 32 bitowy procek. Ja się piszę na Mac-a Mini nowego. W idle 13wat. Ma napęd, obudowa też malutka, chociaż ma jeden wiatraczek to z tego co piszą znajomi co mają miniaki to w ogóle nic nie słychać. Idealny do pracy 24/dobę. Procek C2D 64bit, przyda się przy Snow Leopard, który będzie już tylko 64 bitowy i grafika taka sama jak w ION-ie nvidia 9400m, gdzie przy OpenCL będzie można wykorzystać jej moc obliczeniową w różnych programach.

1. Większość tutejszych userów chce oglądać filmy Blu-ray na swoim HTPC więc Mac im psu na budę razem z 64bitami i Snow Leopardem.

2. Rozwiązanie na Atomie ma zapewnić niski koszt przy wysokiej integracji podzespołów, w cenie MacaMini można kupić wypasiony HTPC i nie bawić się w tanie maleństwa. Dlatego MacMini ze swoją ceną nie jest żadną alternatywą dla budżetowych konstrukcji na Atomie za 900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty Mini-ITX Zotac ION już w przedsprzedaży na mini-itx.com - całkiem znośne ceny :lol:

Tutaj zdjęcia z odpakowywania.

Szkoda tylko, że ta w wersji dwurdzeniowej nie jest też fanless :)

btw - mógłby mi ktoś powiedzieć czy dałoby się użyć do tej podstawowej wersji zasilacza takiego jak do płyty z Atomem N330?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...