Skocz do zawartości
lipa_ml

HD mini player Nvidia Ion !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Już pisałem o tym na forum ;)

Najlepsze jest w tym że jeśli już wyjdzie to będzie można zrobić z niego odtwarzacz absolutnie wszystkiego.

Może nie będzie to bardzo tanie ale support programowy będzie najlepszy na świecie ..... w końcu to mały PC i chodzi pod Windowsem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

analogowe wyjscia z przodu

projektant powinien sie spotkac swoja glowa ze sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
analogowe wyjscia z przodu

projektant powinien sie spotkac swoja glowa ze sciana

Też mi się nie podoba ale zobacz tylko jakie to jest małe i ile to ma wyjść z jednej i z drugiej strony , tu chodziło o to żeby to było małe . Co do ceny to wydaje mi się że aż tak źle nie powinno być bo przecież netbooki z tą platformą nie są aż tak drogie a do tego dochodzi jeszcze lcd , dysk a tu już tego nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
analogowe wyjscia z przodu

projektant powinien sie spotkac swoja glowa ze sciana

Panowie to tylko taki tester.

nVidia zaprojektowała po prostu płytę główną ze zintegrowaną grafiką i procesorem Intel Atom.

Płytka jest w standardzie ITX (17cm x 17cm).

To co oglądamy to demonstracja wielkości. To w końcu mały PC't. Full wszelakich wyjść. O to chodzi ;)

Normalnie nic nie będzie stało na przeszkodzie aby sobie to płytę złożyć w jakąś fajną mała stylową obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w końcu mały PC't. Full wszelakich wyjść. O to chodzi ;)

Owszem mały pecet... i to wszystko. Większość rzeczy (kodeki itp.) będzie robił za pomocą softu, tylko wspomaganie będzie sprzętowe.

Uniwersalność - owszem, ale też i wszystko co się wiąże własnie z systemami i softem - bugi, zwiechy...

Myślę, że takie "coś" nie zastąpi specjalizowanych czipsetów typu Sigma itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem mały pecet... i to wszystko. Większość rzeczy (kodeki itp.) będzie robił za pomocą softu, tylko wspomaganie będzie sprzętowe.

Uniwersalność - owszem, ale też i wszystko co się wiąże własnie z systemami i softem - bugi, zwiechy...

Myślę, że takie "coś" nie zastąpi specjalizowanych czipsetów typu Sigma itp.

Małe pecet "to wszystko" ..... dla mnie to właśnie "aż".

Jeśli kodeki audio-video zostaną dopracowane (a cały czas nVidia jak i ATI nad tym pracują) reszta softu jest jak najbardziej do dopracowania.

Specjalizowane układy takie jak Sigma zawsze mają jakieś ograniczenia.

Poza tym wystarczy pomyśleć. Na Sigmie doliczyć się można już pewnie kilkunastu odtwarzaczy.

Czy naprawdę są one takie uniwersalne? Porządnego softu nie opracowano do dziś.

Praktycznie każdy z nich ma jakieś "ale". A to nie radzi sobie z Profilem >4.1 a to wolno i kiepsko pokazuje zdjęcia, a to szarpie przy niektórych zdjęciach, a to nie odtwarza różnych kontenerów/kodeków video (np.ASF), a to problemy z polskimi napisami (z różnym formatami, z ogonkami), a to wolna reakcja na pilota, itp. itd.

Z dwojga złego wolę małego PC'cika którego będę mógł sobie skonfigurować.

Nie żebym marudził. Na razie sam używam Popcorn'a A-100 i chwalę go sobie. Jednak ma wciąż zbyt wiele ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem mały pecet... i to wszystko. Większość rzeczy (kodeki itp.) będzie robił za pomocą softu, tylko wspomaganie będzie sprzętowe.

Uniwersalność - owszem, ale też i wszystko co się wiąże własnie z systemami i softem - bugi, zwiechy...

Myślę, że takie "coś" nie zastąpi specjalizowanych czipsetów typu Sigma itp.

zupełnie się z Tobą nie zgodzę , mały pc i to wszystko? no przecież pc jest dużo bardziej uniwersalny niż player na sigmie , zwiechy jakie zwiechy ? Chyba masz coś nie tak z kompem jak ci się wiesza komp. Taki mały komp daje nie ograniczone możliwości , pokaż mi urządzenie na sigmie co nie ma wad? Na kompie odpalisz każdy plik filmowy czy muzyczni a na playerach tak to dobrze nie jest. Moim zdaniem jeśli do takiej płyty dobierze się fajną obudówkę to taki pc będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż player popcorn albo wd.

Chciałem kupić sobie Wd playera ale tak , napisy bez polski czcionek (może się pojawi soft) , co chwila komuś jakiś mkv nie chodzi , są przypadki rwania obrazu , jakieś pikselozy się robią , pewnie to nie dopracowanie softu ale jakoś na kompie który mam tylko do zastosowań jak hd player nic mi się takiego nie dzieje . Pytanie ilu jest użytkowników hd playerów co nie posiadają kompa na wypadek jak coś nie idzie na playerku to idzie na kompie. Niestety fakty są takie na pc ruszy wszystko na playerach nie koniecznie i co jest nie zastąpione ?

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam_2k

A te twoje HD playerki to myslisz że softu nie mają?. Rok zajęło producentowi doprowadzenie softu do jako takiego działania.

Co do ostatniego zdania w Twym poście to obawiam się, ze przyjdzie Ci je odwołac jeszcze w tym roku.

Wszyscy wiemy, że poza całkiem przyzwoitą obsługa plików video, NMT kuleje jesli chodzi o obsługe muzyki, zdjęc czy internetu i sprawny pecet zjada go w tych konkurencjach na sniadanie ( o żałosnym transferze po sieci nie wspomnę).

Wyrażnie widac starania producentow komputerowych, aby dostarczy taki PC którego miejsce jest dedykowane przy telewizorze, a nie przy monitorze, na biurku. Na rynku mamy już Asusa, teraz w konkury stanęła Nvidia.

Zaś co do zdania o specjalizowanych chipów, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w nowych platformach, takie specjalizowane chipy robił ktoś inny np Intel albo Nvidia. Notabene Intel ma taki chip, przy którym Sigma 8*35 wyglada jak dziadek przy pręznym wnuku.

W moim odczuciu przyszły rok należy do rozwiązań tego właśnie typu. A czy cena 2 -krotnie wyzsza od NMTanka może byc jakąś barierą? Jakbyś miał wątpliwości , to na koniec przypomnę jeszcze zasadnicza przewagę PC nad NMT - gry. Popcorn oferuje tylko jedyną interaktywną gre, czyli upgrade FW. Zanim wspomniany Asus EEE BOX zawitał na półki sklepowe w sieci były juz dostępne dedykowane do niego kontrolery gier, łudzaco podobne do kontrolerów Wii. O sukcesie Wii chyba nie musze pisac....

Tak więc kierunek rozwoju i target dla tych pudełek jest oczywisty. Mają zapewnic to, czego nie dają dedykowane konsole do gier, jednocześnie nadając sie do postawienia pod telewizorem. Ba - przyklejeniem z tylu TV!!.

Jeśli to mało, aby kogoś przekonac, to moze po prostu poczekajmy do konca roku, a wszystko sie wyjaśni.

pozdrawiam

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokaż mi urządzenie na sigmie co nie ma wad

Wszystko ma swoje zady i walety, ale Ty mi pokaż PC-ta,. który nie ma wad. I system operacyjny do tego sprzętu, który albo jest relatywnie drogi, albo darmowy ale za to tak porypany że głowa mała ;)

Z resztą... zawsze będą zwolennicy jednej i drugiej opcji, i co zabawne obie grupy będą miały rację.

Może z racji wykonywanego zawodu jestem bardziej zwolennikiem "twardej" elektroniki. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie ma już czegoś takiego jak programowanie "na drucie" i każdy nowy hardłer jest mocno związany z softem.

Urządzenia, o którym jest ten topik są w zasadzie bazą do tworzenia coraz to bardziej skomplikowanych i efektywnych maszyn wyspecjalizowanych do konkretnych zadań. Po czasie prób i testów (na ludziach co to kupują też), scala się kilka kostek w kolejny czipset, soft wrzuca się do ROM-u, czy FLASH-a... i mamy koleją generację super kości multimedialnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko OK tylko jest nie do kupienia i nigdy nie będzie ;)

jakoś nie chce mi się wierzyć ze producent wywala kase po to żeby nie wprowadzić produktu na rynek ;/

Ciekawe kiedy się pojawią te płytki z gf 9400

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recenzja na portalu FrazPC

Były kłopoty z odtwarzaniem filmów BD z wysokim bitrate..ale mała sztuczka z sterownikami,chyba poprawiła nie co tą sprawę.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest że Anandtech miał podobne problemy z odtwarzaniem BD , wystawił niepochlebną recenzję , a po kilku dniach ją usunął ze strony na prośbę nvidii. Nvidia ma odtworzyć podobne warunki testu na swoim sprzęcie po czym dać odpowiedź gdzie znajduje się problem. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ta czekam na amd neo w 45nm, gdyż nie lube nv(płacenie za wspomaganie).

Ogólnie całą maszynkę uważam za ciekawa alternatywę dla urządzenia na procesorze Sigma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam popieram bardziej obóz AMD ale w tym przypadku jeśli NVIDIA dopracuje ION'a i sterowniki to będzie mieć znaczącą przewagę , w kartach graficznych także.

Nowy CoreAVC korzysta z CUDA przy dekodowaniu strumienia x.264 w plikach mkv, radzi sobie z tym nieźle choć ma jeszcze kilka błędów.

Wersja 1.9.5.0. poprawia kolejne błędy , a z tego co napisali sami koderzy filtrów profile już nie są ograniczeniem przy dekodowaniu takich materiałów a użyte klatki , obecna granica to 16 ref frames dla materiałów 1080p a to bardzo wysoki poziom wsparcia i bardzo dobry wynik.

"We have released the newest version of CoreAVC, v1.9.5 that now features NVIDIA CUDA Interlaced support!

Here is the changelog:

Quote:

CoreAVC H.264 Video Codec - Version 1.9.5.0 (20090316)

- Add: NVIDIA CUDA accelerated decoding for interlaced streams (MBAFF and PAFF)

- Add: Input stream colorspace override options

- Fix: CUDA matrix handling and DPB management improvements

- Fix: SEI messages were sometimes discarded

- Fix: Seeking problems with Canon HF100 streams

- Fix: Use faster asynchronous memory transfers between CPU<->GPU for CUDA

Note three things with CUDA:

- CUDA does not support lossless AVC

- There is a 16 ref frames limit that is caused by CUDA relying on direct3d. Technically our implementation supports higher ref's so if NVIDIA fixed that in their driver, those streams would start working.

- The next driver release from NVIDIA will address a CUDA cropping issue (content with a height of 368 and 1088 is automatically clipped to 360 and 1080)."

LINK

Jak na razie działa bardzo przyzwoicie ale i tak pozostanie jako główny kodek tylko na słabszym sprzęcie z którego standardowo nie korzystam. Z opisu wynika że 16 ref frames jest tylko ograniczeniem sterownika nvidii, a CUDA ma większe możliwości, na forum coś tam szepczą o możliwym wsparciu OpenCl dla kart ATi i pewnie pozostałych także, ale że niestety Ci ostatni są w temacie mocno do tyłu a jak na razie serwują nam tylko soft developerski a nie jakieś konkretne rozwiązania korzystające z samego GPU to niestety jeszcze sobie trochę poczekamy. Co gorsze obecne ograniczenia w sterowniku kart ATi nie pozwalają prawidłowo niczego więcej odtwarzać niż profil 4.1 (dokładniej to ograniczenie konkretnej ilości ref. frames) , wygląda na to że szybko się to nie zmieni dopóki nie zobaczymy funkcjonującego softu w pełni korzystającego z rozwiązania ATi Stream (Brook+) lub nowego multi-platformowego standardu OpenCl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie tylko, że natrafiłem na film - Phone.Booth.2002.1080p.BluRay.DTS.x264-hV, który nie daje się odtworzyć przy pomocy kodeka PDVD z włączonym DXVA, a w CoreAVC 1.9.0 z włączonym CUDA wyświetlał dużo artefaktów, co dawało efekt porównywalny z divx'em. Na CoreAVC 1.9.5 z włączonym CUDA żadne artefakty nie występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, bo to temat, który mnie bardzo interesuje, zwłaszcza w świetle ostatniej premiery.

Nie wszyscy chyba zdają sobie sprawę, ale pierwsze tego typu urządzenia pojawią się już naprawdę niedługo. Acer ostatnio zaprezentował nettop Aspire Revo, którego krótki opis znajdziecie na Gizmodo. A jeśli wierzyć w zapowiedzi tego sklepu internetowego, to będzie on dostępny od połowy maja w rewelacyjnych cenach zaczynających się od 870zł (wg dzisiejszego kursu GBP).

Ja zdecydowanie piszę się na tą najtańszą wersję, na której instaluję Linuxa (nVidia ma też specjalne sterowniki dla tego systemu, poszukajcie w Google nt. VDPAU) oraz XBMC (od wersji 9.04 ma wspierać VDPAU), dokładam do tego WD Caviar Green po eSATA i mam maszynkę moich marzeń :-) Chociaż właściwie to wolałbym dostać do ręki samą płytę główną i sobie „dorobić” resztę, ale na chwilę obecną nic na temat jej dostępności nie wiadomo, więc zostaję przy Acerze.

P.S. - w przeciwieństwie chyba do wszystkich ludzi na Ziemi i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mnie ten demonstracyjny model nVidii strasznie się podobał (zarówno wizualnie i technicznie). Zdecydowanie bardziej wolałbym go mieć niż Acera, ale to niestety chyba nie będzie możliwe :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model od nvidii to tylko prototypowy, pokazowy i nigdy nie będzie w sprzedaży, chociaż fakt chyba dla każdego się podobał, mi też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem troche o ION: to bedzie w sprzedazy, zapowiada sie mala rewolucja :) Intel Atom (minimalne zuzycie pradu) z pomoca GPU Geforce 9400 zrobi swoje :)

BTW:

Acer tez bedzie mial takie cudo w swojej ofercie :)

http://www.frazpc.pl/news/24542-Acer_AspireRevo_ION_atakuje

Jak to sie tylko pojawi, zamien domowy piec na ION :) Zuzycie pradu na poziomie 20-25W, cisza, i najwazniejsze: wogole nie zabiera miejsca :)

A do tego XBMC i lecimyyy :) Albo jakis Wasz ulubiony player+ coreavc i nie ma mowy zeby cos cielo ^^

Wypowiadam sie jedynie odnosnie uzywania ION (w kwesti hipotetycznej :) ) do otwarzania mkv x264 :)

No i profile >4.1 jak juz ktos przedemna wspominal nie bedzie problemem :) Co mnie bardzo przy najnowszym playerze LG boli :/

Edytowane przez Jedrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytalem troche o ION: to bedzie w sprzedazy, zapowiada sie mala rewolucja ;) Intel Atom (minimalne zuzycie pradu) z pomoca GPU Geforce 9400 zrobi swoje :)

BTW:

Acer tez bedzie mial takie cudo w swojej ofercie :)

http://www.frazpc.pl/news/24542-Acer_AspireRevo_ION_atakuje

Jak to sie tylko pojawi, zamien domowy piec na ION :) Zuzycie pradu na poziomie 20-25W, cisza, i najwazniejsze: wogole nie zabiera miejsca :)

A do tego XBMC i lecimyyy :) Albo jakis Wasz ulubiony player+ coreavc i nie ma mowy zeby cos cielo ^^

Wypowiadam sie jedynie odnosnie uzywania ION (w kwesti hipotetycznej :) ) do otwarzania mkv x264 :)

No i profile >4.1 jak juz ktos przedemna wspominal nie bedzie problemem :blink: Co mnie bardzo przy najnowszym playerze LG boli :/

przeczytaj sobie teścik na tym portalu co podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za linka. Przeczytalem, zwlaszcza watek o mkv i x264- wychodzi na to, ze ktos kto nie zna coreavc z ION nie pokorzysta, ale wystarczy uzyc coreavc od 1.9.0 wersjiw gore, i przy uzyciu CUDA problem znika :P. Ja u siebie korzystam z CUDA przy P IV (na moim htpc) i to naprawde dziala cuda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...