Skocz do zawartości
wallpapers

LG 32LG5000 + Ferguson AF 6318 + (Media Center) = obraz w HD??

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj padl mi zaslużony 17-letni Orion 21', odbieralem TV przez Fergusona AF 6318. Teraz wybór padl na LG 31LG5000 (HD Raady) - ze względu na budżet 1600-1700zł (kupno w sklepie internetpwym). Wiem, że mój tuner nie jest przystosowany do odbioru telewizji w jakości HD. Pytanie jest następujące: muszę kupić nowy tuner np. Ferguson 8800 HD? Czy jak mi zasugerowano w sklepie typu Media-Markt dokupić WD HDTV Media Center? Ale z tego co wyczytałem na forum o tym sprzęcie, to nie ma tam wzmianki o takim problemie jaki ja mam. No i nie wiem czy w ogóle takie połączenie jest możliwe, zamiana obrazu analogowego na cyfrowy (mogę to porównać do zamiany dźwięku mono na stereo?). Jakie jest rozwiązanie mojego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za diabła nie wiem, jaki Ty masz problem. Co ma WD Media Center do dekodera tv-sat? Pierwszy służy do odbioru plików multimedialnych a drugi do odbioru telewizji.

Może sprecyzujesz swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzuję. Chę odbierać kanaly w jakości HD, Ferguson 6318 tego nie ogsługuje. Dlatego potrzebuję sprzętu, który to umożliwi. Czy jest jakiś konwerter, ktory mógłbym podpiąć pod 6318, by mieć obraz w jakości HD czy muszę kupić tuner umożliwiający odbieranie tv w jakości HD? A o tym Media Centerze, to mi w sklepie powiedzieli, to co mi napisałeś, sam zauważyłem w opisach, dlatego proszę o wyjaśnienei i porady. Przepraszam, że jestem chętny wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje żaden konwerter zmieniający dekoder SD w HD. To sprawa głowicy, która siedzi w dekoderze. Żeby oglądać kanały telewizji HD musisz kupić dekoder HD. Ceny od 700 zł za Fergusona HF8800 HD do 4300 zł za Dreamboxa DM8000 HD PVR. Ewentualnie, jeżeli mieszkasz w zasięgu działania telewizji kablowych (UPC, Multimedia, Aster, itp.), możesz podpisać umowę na odbiór tv cyfrowej (mają tam też kanały HD) - dostaniesz wtedy od nich gratis odpowiedni dekoder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ok 550zl jest ferdek 8500hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za ok 550zl jest ferdek 8500hd

Rzeczywiście, o nim zapomniałem. To najtańszy niezależny tuner HD na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...