Skocz do zawartości
Piotr26x

Z-5500 + Amplitunery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu jestem jestem użytkownikiem zestawu głośników Logitecha Z-5500. Początkowo były podłączone tylko do komputera i tylko były do tego przeznaczone.

Jednak stopniowo doszły nowe urządzenia, tuner SAT HD Samsunga, Xbox360, Bluray Samsunga, laptop z hdmi i niestety bez żonglowania kablami nie da się korzystać z głośników. Pomyślałem o zakupie amplitunera (Onkyo 606) do którego mógłbym po przez hdmi podpiąć w/w urządzenia i załatwić sprawę z przełączaniem kabli. Mam pytanie czy jest jakiś sposób aby podłączyć Z-5500 do Onkyo 606. W przyszłości rozważam zakup jakiś lepszych głośników, jednak chciałbym tymczasowo wykorzystać Logitechy .

Myślę że z samymi satelitkami i głośnikiem centralnym nie było by problemu, podłączam je bezpośrednio do amplitunera. Nie wiem natomiast jak

podłączyć subwoofer. Może przez jakąś przejściówkę z amplitunera do wejścia jack w panelu Z-5500. Czy dobrze kombinuje, czy to zagra i nic mi się nie popali?

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że nikt nie miał zdania na temat mojego pomysłu. Ja jednak zaryzykowałem i dzisiaj zawitał u mnie Onkyo 606.

Podłączanie , ustawianie trwało trochę czasu , ale udało mi się zmusić do współpracy z z5500. Pomijając kwestie że to nie jest to samo

co zwykłe kolumny takie połączenie nie spisuje się gorzej niż sam zestaw logitecha. Może sub nie gra tak jak poprzednio ale

jako całość jest fajnie i przede wszystkim koniec z żonglowaniem kablami. Za 3-4 miesiące będę rozglądał się za normalnymi kolumnami

wiec pewnie zgłoszę się na forum po radę, na razie cieszę się nowym nabytkiem.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Widzę że nikt nie miał zdania na temat mojego pomysłu. Ja jednak zaryzykowałem i dzisiaj zawitał u mnie Onkyo 606.

Podłączanie , ustawianie trwało trochę czasu , ale udało mi się zmusić do współpracy z z5500. Pomijając kwestie że to nie jest to samo

co zwykłe kolumny takie połączenie nie spisuje się gorzej niż sam zestaw logitecha. Może sub nie gra tak jak poprzednio ale

jako całość jest fajnie i przede wszystkim koniec z żonglowaniem kablami. Za 3-4 miesiące będę rozglądał się za normalnymi kolumnami

wiec pewnie zgłoszę się na forum po radę, na razie cieszę się nowym nabytkiem.

Pozdrawiam

Piotr

sam stanąłem przed podobnym problemem

od 4 lat mam świetnie grające z-5500

z jakości jestem bardziej niż bardzo zadowolony

[co nie znaczy ze nie mam uwag]

wiec wielkie pytanie teraz ?? w jaki sposób zmusiłeś do pracy te zestaw

z-5500 plus onkyo 606 ??

Onkyo_TX-SR606_02.jpg

jeśli to jest back-panel od 606 to nijak nie wyobrażam sobie tej współpracy

chyba ze wychodzisz do logitecha zwykłym stereo i robisz sobie pro-logica z tego

ale to jest chyba bes-sensu

sam właśnie stanąłem przed potrzebą podłączenia 3 urządzeń

po kablu optycznym - na razie /z czego nie do końca jestem zadowolony/

wybór padł na ręczny selektor toslink

toslink_selector.jpg

jednak zaczynam miec problem z urządzeniami po HDMI

a w telewizorze tylko jedno gniazdo

więc trzeba pomyśleć o amplitunerze

więc rozwiązaniem na które się zdecyduje w niedalekiej przyszłości będzie

Harman Kardon AVR 255

amplituner-wielokanalowy_7765.jpg

logitech zostanie podłączony przez PRE-OUT'a

a powoli zestaw logitech trzeba bedzie zastapic

prawdziwymi głośnikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli to jest back-panel od 606 to nijak nie wyobrażam sobie tej współpracy

chyba ze wychodzisz do logitecha zwykłym stereo i robisz sobie pro-logica z tego

ale to jest chyba bes-sensu

Podłączenie Z-5500 do 606 jest banalne, satelitki bezpośrednio do wyjść głośnikowych w ampli, a sub podłączony przez wyjście z amplitunera

do panelu sterowania głośników logitecha. Oczywiście centrum sterowania Z-5500 musi być włączone w opcji analog direct aby sub zagrał.

Myślę że rozwiązanie z pre-outem będzie wygodniejsze ale na 606 też się da i nawet jako tako to gra. Wiem że Z-5500 nie zastąpi

porządnych głośników i "logi" miały być tylko tymczasowym rozwiązaniem, jednak na tyle się sprawdzają w małym pokoju że zostaną u mnie przynajmniej do połowy 2010 roku,

aż przeprowadzę się do nowego mieszkania.

onkyotxsr60602.jpg w1040.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]więc rozwiązaniem na które się zdecyduje w niedalekiej przyszłości będzie

Harman Kardon AVR 255

logitech zostanie podłączony przez PRE-OUT'a

a powoli zestaw logitech trzeba bedzie zastapic

prawdziwymi głośnikami

Mam właśnie tak rozwiązane nagłośnienie w salonie. Fajnie, że AVR255 ma pełne wyjście z przedwzmacniacza i można dzięki temu podłączyć Z5500 w trybie 6ch input.

AVR 255 o niebo lepiej miksuje dźwięk stereo niż kontroler Logitecha. Przy sygnale stereo wreszcie słyszę dialogi z głośnika centralnego, a przy efektach (reklamy, filmy akcji) przepięknie słychać pełną panoramę również mocno z tyłu. Z5500 pod kontrolą tego amplitunera przeżywają drugą młodość.

W moich planach jest zakup porządnych dwóch frontów stereo (Monitor Audio BR6 lub BR5). Zastąpią fronty stereo i subwoofer oraz ten nieszczęsny kontroler, który trzeba za każdym razem włączać z amplitunerem (nie wiem jakbym wytrzymał bez pilota Harmony). Głośnik centralny i dwa surroundy zostaną bo są małe i nie zagracają tak pokoju jak drewniane trumienki-kolumienki. Mam nadzieję, że te fronty wypełnią dziurę w niskich tonach powstałą po usunięciu suba z zestawu. Centralny głośnik logitecha sam na pewno nie da rady. Pan ze sklepu powiedział, że wszystko da się skonfigurować, bądźmy dobrej myśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie uzyskuje dzwieku z SUBa kiedy podlacze go do wyjscia Pre OUT w amplitunerze (PIoneer VSX 1014). Wiecie moze co robie zle. Sygnal ustawiony na 6 Channel Direct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...