Skocz do zawartości
mastha212

Potrzebne wsparcie przy wyborze projektora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Moze bez zbednych wstepow przejde od razu do rzeczy. Planuje zakup projektor. Przeznaczenie : X360+DVD+PC. To na co od poczatku stawialem to natywna rozdzialka 1280x720. Moj wybor padl na Sanyo Z4, z tego co zdolalem wyczytac to jest to rewelacyjna propozycja w swojej cenie. Potem jednak natknalem sie na opis Panasonic AE900 i w tym momencie moja pewnosc co do Sanyo zostala zachwiana. Bo tak :

Sanyo moge miec za 4100, Panasa za 4900
Sanyo ma 1000ANSI, Panas 1100
Sanyo kontrast 7000:1, Panas 5500:1
Zywotnosc lamp u Sanyo 2000(3000), u Panasa 3000(5000) w nawiasach w trybie eco
Sanyo wyswietla troszke ostrzejszy obraz podczas gdy w przypadku Panas mozna siedziec blizej ekranu (nie widac pixeli tak bardzo jak u Sanyo)
gwarancja w obu przypadkach 24 miesiace

No i masz tu babo placek. Z tego co wyczytalem czesc roznic mozna zmniejszyc przez odpowiednia kalibracje ale wolalbym za duzo przy tym nie grzebac bo raz ze mi sie nie chce a dwa ze sie na tym nie znam. No i wybor jest dosc trudny. Rozwazalem tez Panasonic AE700 ale ma on juz zdecydowanie nizszy kontrast w okolicy 2000:1 (czy to bedzie az tak widoczne??) I to tyle chyba.
Tak wiec pytanie do profesjonalistow : czy oplaca sie doplacic do Panasonic AE900 czy jednak zostac przy Sanyo?? Roznica w cenie jest znaczna i w dodatku nie wszystko przemawia za Panasem (nizszy kontrast) ale z 2 strony sporo rzeczy martwi mnie w Sanyo (wyraznie widoczne piksele a bede siedziec dosc blisko bo okolo 3-3,5m od ekranu, ciemniejszy, duzo krotsza praca lampy)....ale 800 piechota nie chodzi. A moze w ogole cos innego?! Poza tym czy ktos sie orientuje jak wyglada sprawa kupna nowych lamp? Jakie sa ich ceny? Licze na szybka pomoc bo zakup ma byc dokonany w tym tygodniu.
pozdrawiam Edytowane przez mastha212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat interesuje sie tematem bo sam mam panasa 700tke i co moge powiedziec...Najwazniejsze jest zaciemnienie pokoju inaczej wszystkie te parametry mozesz sobie wiesz....Duza zaleta Panasa jest zywotnosc lampy-5000 tys starczy ci napewno na 5 lub wiecej lat wtedy juz ten projektorek bedzie naprawde niewiele warty, z drugiej strony Z4 jest tansza o 800 zeta a 3000 tysiace takze wystarczy ci napewno na pare dlugich lat..ja na swoim od stycznia wypalilem ledwo 200 godzin czyli w rok wyjdzie okolo 400, no nawet jesli wypalisz ich 800 w roku to bedzie max uwierz mi....czyli 3000 tys to okolo 4 lata dla mnie szmat czasu i po co wiecej??? Kontrast i jasnosc lampy to tylko wyobraznia producentow, przy tak niewielkich roznicach nie warto tego brac pod uwage bo to tylko liczby..kiedys czytalem recenzje projektorkow i okzazalo sie ze zamiast deklarowanych 800 lumenow jeden mial ledwo 500 a drugi 400 wiec nie ma co sobie zawracac glowy....ja bym na twoim miejscu ne przeplacal i kupil z4 jako z jestem pewien ze roznice w obrazie sa naprawde minimalne a 800 stowek wydal na wakacje....:rolleyes:) Dodam ze projektorki to idealne rozwiazanie dla gracza, czytajac te wszystkie testy 60 calowych plazm usmiecham sie pod nosem jako ze moja ma 100 a jak sie wkurze to bedzie miala i 200 cali ,za takie pieniadze to sie poprostu oplaca..:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzieki wielkie za odpowiedz. Jesli chodzi o zaciemnienie pomieszczenia to faktycznie moge zrobic praktycznie calkowite ciemnosci, ewentualnie bardzo malo swiatla bedzie wpadac. Pomijajac te parametry o ktorych mowisz ze mozna je olac to zostaja jeszcze kwestie widocznych pixeli przy blizszym spojrzeniu a takze wieksza jasnosc i ilosc szczegolow w Panasie. Testy porownawcze robili z uzyciem Star Warsow a to bedzie 1 film jak wrzuce na ten projektor :rolleyes: i tam ewidentnie Panas wyglada lepiej. Mysle tez nad tym EA700. Moglbys cos wiecej o nim napisac a takze ustosunkowac sie ze swoim sprzetem do tego testu [url="http://www.projectorreviews.com/comparison/z4ae900u/index.asp"]http://www.projectorreviews.com/comparison...e900u/index.asp[/url]
dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak....Jezeli nie jestes videofilem takim z prawdziwego zdarzenia, to olej te parametry, czytalem wiele opini o Z4 i ludzie je naprawde chwalą, ja bym na twoim miejscu przyjrzał sie rowniez Z3 jako ze ma rozdzielczosc tą samą jak Z4 a rozni sie wlasnie tymi urojonymi "parametrami" Mysle ze jest jednak duuzo tansze jako ze jest to model wczesniej ale juz pelne 720p, dla mnie panas 700 jest idealny, moge rozwniez polecic ci starszego panasa 500 tez pelne 720p ale nieco gorsze"parametry" ktorych i tak przy zwyklym ogadaniu badz garaniu nie jestes w stanie uchwycic poniewaz sa przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych gdzie siedzi zespol "fachowcow" i dlubiac w nosie zastanawia sie do czego by tu sie kurcze przyczepic..:rolleyes:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.audiostereo.pl/forum.html?kid=3"]http://www.audiostereo.pl/forum.html?kid=3[/url] Polecam bardzo tą Polska strone..Jest tam kupa materialu odnosnie projektorkow wystarczy ze wpiszesz w wyszukiwarce proejektor a znajdziesz mnostwo postow wlasnie w twoim temacie. Sa opinie o Z4, z3 panasie 900 700 500 optomach i wszelkiej masci innych markach. Dla mnie kopalnia wiedzy na temat proektorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiedzialem pare godzin w sieci, poszukalem opini, testow. Zmierzylem dokladnie pomieszczenie gdzie bede budowac pokoj do gier i jednak zdecyduje sie na Sanyo Z4, jest sporo tansze a wspomniane pixele mozna wyeliminowac przez zwiekszenie odleglosci od ekranu. Generalnie jakby Panas byl z 500 PLN tanszy to bym mial mega zagwozdke ale przy 800 zeta roznicy chyba jednak trzeba uderzyc w Sanyo. Poza tym mysle ze za 4100 to i tak spora okazja, sprawdzilem ceny w USA i najtaniej jak znalazlem to okolo 5400. Dluga gwara tez ma znaczenie. Aha i dzieki za linka, juz tam bylem wczesniej i poczytalem o tym i owym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sanyo ma lepsza rozdzielczosc - wiecej szczegółów i bardziej trójwymiarowy obraz. ale panas ma bardzo naturalne kolory (czerwony jest czerwony a nie pomaranczowawy itp) - zalezy kto co lubi. jasnoscia kontrastem i reszta sobie nie zawracaj głowy to co na papierze nie zawsze jest w rzeczywistosci.
z roznic - sanyo prawie nie slychac, panas ciut głosniejszy.
sanyo - fatalny obraz ze zroda bez przeplotu - to spory minus chyba ze ktos nie korzysta z takiego zrodla

a z tymi pikselami to z normalnej odleglosci i tak ich nie widac, a jesli chodzi o kontrast to najwieksza roznice zrobi pomalowanie scian na czarno, albo szary ekran.

jest jeszcze tani hitachi chyba pjx 200 ale to raczej za nasza granicą. epson tez niezly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko powiedziec, ze projektor juz zakupiony - jednak Sanyo Z4. Glowny powod, nie ma co sciemniac - cena. Dorwalem go za 4100, nowka z 3 letnia gwara. Na razie jeszcze nie zamonotowalem, czekam na ekran ale wielkosc obrazu juz powoduje banana na mojej twarzy ;) Gdybym tylko jeszcze umial go ladnie skonfigurowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak sie spisuje sprzęt? Ja właśnie zamówiłem nowość łamiącą kolejną barierę - projektor HD <1000$.
Optoma HD70. Daj znać jak z ekranem itp., ja się naczytałem że przeważnie to zdzierstwo straszne (ok 150$) i będę coś majsterkował samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...