Skocz do zawartości
mark_86

Onkyo 606 jakie głośniki do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem nowy na forum, dzięki przeczytaniu wielu postów zakupiłem Onkyo tx-sr606, niestety nie znalażłem porownia kolumn które mnie interesują chciałbym sie dowiedzieć jakie wybrać głośniki do kwoty 2500zł, chodzi mi o zestaw 5.0 bo jak na razie nie posiadam większych funduszy na suba. Ogólnie głośniki maja służyć tez do słuchania muzyki (trance ambient chillout house). Mój pokój to 23m2.

A o to mojej propozycje:

KEF C7, C1, C6LCR

Tannoy F4, F1, FC

JBL E80, E20, Ec25

Dali Concept 6, Concept 1, Concept Center

Ewentualnie Quardal Quintas 700 lub Jamo S606 HCS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Onkyo 606 i do tego Jamo 606 plus subwoofer Jamo 300. Jak dla mnie gra rewelacyjnie w tym przedziale cenowym. Tylko, że ja głównie oglądam filmy na tym zestawie. Co nie kupisz to i tak będzie dobre. Po prostu idź i kup. Każdy ma inny słuch, każdy ma inne wymagania, inaczej czuje barwę dźwięku, itd. Najlepiej zrób gdzieś odsłuch a jak nie masz gdzie to po prostu kup co Ci pasuje i podpasowuje pod wystrój pokoju i tyle. Chyba, że jesteś uzdolniony muzycznie to rzeczywiście musisz se dobrać co Ci naprawdę odpowiada, bo jak przeciętny słuch albo żaden to co nie kupisz to i tak będzie dobre i będziesz się cieszył. Ja kiedyś grałem trochę na gitarze, więc niby jako taki słuch mam i mi mój zestaw odpowiada, ale podkreślam, nie słucham na tym muzyki tylko oglądam filmy bo muzyka z popcorna to jakieś nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem zestaw KEF.

Odsłuchiwałem z Jamo 606, i Jbl e60 na avr 255. Sam mam avr 147, ale tylko 255 mieli w salonie z Harman

Jbl odpadły zaraz na początku, grają głownie basem i na dłuższą metę mogą być męczące, średnica wycofana mocno - ogólnie nie mój gust.

W Jamo, znowu nie ma nic porywającego, żadnego punktu zaczepienia, ot po prostu grają poprawnie i tyle. Są dodatkowo trodne do ustawienia ze względu na boczny basowiec i basreflex z tyłu, oprócz tego głębokie i za cholere bym ich u siebie nie ustawił jak trzeba.

Jak przełączyłem się na KEFy to już wiedziałem co kupie ;). Grały najbardziej przestrzennie, neutralnie, ale basik mają konkret, zwarty, soczysty, nie buczący. Do tego zdecydowanie najładniejsze i bs z przodu.

Jak powiedzieli pracownicy jamo 606 i kef'y to teraz modne porównanie, i przeważnie ludzie wybierają KEF'y

Za zestaw na C7, C6 i C3 dałem po negocjacjach 2199 pln więc w budżecie spokojnie się zmieścisz, kupowałem w Koris na Dąbrowskiego w Poznaniu - polecam chłopaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli masz możliwość, najlepiej byłoby porównać bezpośrednio Dali i KEF.

Niestety, mój polski jest już za słaby, żeby opisać dźwięk Dali, dlatego powiem tylko, że warto ich posłuchać.

Co oczywiście nie znaczy, że muszą się podobać, ale moim zdaniem mogą być alternatywą dla KEF.

Mam jeszcze pytanie co do KEF: czy seria IQ nie jest aktualniejsza od "C"?

Tu w Niemczech IQ7 stoi w cenie mniej więcej na równi z C7 a wydaje mi się, że powinny być lepsze.

Czy w Polsce IQ nie są takie popularne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez odsłuchu ani rusz. Wytypuj dwie pary i idz słuchać. Innego wyjścia nie ma. Możesz nawet je do domu porzyczyć i sprawdzić na miejscu co jest także wskazane. Bo kolumny mają byc dla twojego indywidualnego ucha a jak kazdy wie każdy ucho ma inne :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Autorusem w calej rozciaglosci. Najlepiej wytypuj sobie 2 moze 3 zestawy i zasiadz do odsluchu. Innego wyjscia nie ma. Kazdy ma inne ucho i lubi inny rodzaj odczuc. Nie kieruj sie do konca opiniami na forach bo moze to jedynie podniesc ci cisnienie krwi. Tak jak obraz kazdy powinien widziec podobnie tak dzwiek niekoniecznie. Mozesz sie o tym przekonac robiac badanie sluchu na ktorym zapewne ci wyjdzie ktore czestotliwosci slyszysz lepiej a ktore gorzej lub wcale.

Kefy, JBL, Jamo, Dali, Wharfe, MA, itp jest tego tyle, ze az uszy bola.

Powodzenia

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dali Concept 6, Concept 1, Concept Center

Nie polecam w układzie 5.0, uważam że jest po prostu za mało basu.

A może po kupnie sub'a nie wyobrażam sobie kina bez niego ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kino bez sub to brak kina ;) Kup sobie później, ale kup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...