Skocz do zawartości
autorus

Kef kontar monitor audio - odsłuch

Rekomendowane odpowiedzi

Więc dzisiaj miałem możliwość odsłuchu w Płocku kolumn kef iq90, iq60c, iq10 a sprzedawca na moją prośbę dał mi "coś" w podobnej cenie. Wiec podpięto mi monitor audio rs8.

Zrobiłem odsłuch na onkyo 805, trwał ok 3h, puszczałem w stereo evanescence i Avril Lavigne w 5.1 evanescence i jare. I trochę filmów w 5.1 z sub monitor audio rsw-12.

I powiem tak w stereo bardziej mi odpowiadał monitor audio o dziwo bo w sumie to nie znałem tej firmy. I to była dla mojego ucha duża różnica na korzyść tych rs8. W kinie na moje ucho było bardzo podobnie.

Także wniosek z tego ze "samemu" trzeba "na własne ucho" zrobić odsłuch. Nie ma innej możliwości. Jak ktoś myśli ze jest inaczej to jest w błędzie. No zawsze można mieć farta oczywiście <_<

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Autorus.

Kazdy ma swoje preferencje i kierowanie sie jedynie opiniami jest czesto powodem pozniejszych rozczarowan.

Ja zanim cos kupie dlugo ogladam i slucham. Jak trafie w swoj gust to wtedy kupuje.

W czasie kiedy ja robilem odsluchy mialem na tapecie KEF Q7, KEF IQ9, Monitor Audio Rs8 i JBL seria L oraz Klipsch.

Muza typu Depeche Mode itp pozwolila mi pozostawic na placu boju KEF Q7 i JBL.

Na finiszu wygraly KEF ze wzgledu na podobne brzmienie ale duzo nizsza cene.

Nie wiem jak gra najnowsza seria IQ90 ale jak to obecnie coraz czesciej bywa producenci wypuszczaja nowa serie ale nie zawsze o lepszych parametrach. Nie zapominaja jednak przy tej okazji podniesc ceny nowych modeli.

Jesli chodzi o salon w Plocku to serdecznie ich pozdrawiam i rowniez musze przyznac, ze bardzo milo jest u nich robic zakupy i odsluchiwac sprzet roznej masci. Bardzo mili i cierpliwi ludzie. :-)

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie takie mam polaczenie.

Onkyo 905+MA seria silver,i tez testowalem, sluchalem ale padlo na MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami widzicie, trzeba samemu odsłuchać. Czy masz pełen zestaw tych MA? tzn z sub rwe -12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja się podzielę również swoim i spostrzeżeniami, dziś testowałem 2 zestawy podłączone do Onkyo 906 :

KEF - iq90 - przody , iq30 tyły , central - B&W HTM62 (niestety nie mieli KEFA)

vs.

B&W - 683 - przody , 685 - tyły , central B&W HTM62

Stereo testowałem słuchajac Santany - corazon espinado , maria maria .

Nie wyczułem większej różnicy , choć mała była i to na korzyść B&W - dźwięk bardziej dynamiczny , żywszy.

Test kina domowego odbył się oglądając 5 wstępnych minut Supermana w trybie NEO-6. I tutaj masakra!! Panowie podpięli mi najpierw B&W po czy zmienili na KEF . I tutaj różnica w lini basowej była tak wielka, że myślałem że podkręcili suba albo też że przy poprzednim słuchaniu zestawu KEF-a on nie działał. Ale posłuchałem jeszcze raz wszystko 2 razy i jednomyślnie stwierdzam 2 -krotną różnicę w dynamice dźwięku i zupełności basu na korzyść zestawu B&W.

Porównywując oczywiście oba zestawy używałem suba , słuchając obu zestawów bez użycia suba większej różnicy nie mogłem odnaleźć.

Z tego względu że panowie ze sklepu zaproponowali mi niemal identyczną cenę za oba zestawy , skłonie się chyba bardziej w kierunku B&W, motywując swój wybór wyraźnie słyszalnym cieplejszym tonem , basem przylegającym do całego ciała czego nie odczułem słuchając KEF-a.

No ale oczywiście wszystko to według mojego ucha a wiadomo każdy ma inne. Popieram wypowiedzi przedmówców że wszystko trzeba samemu przetestować , jeden lubi więcej basu drugi mniej , inni lubią czyściejsze soprany inni nie itd.

Na koniec jeszcze dodam że wybierając się do sklepu byłem w 90% przekonany o słuszności kupna zestawu KEF-a IQ. A tu taka niespodzianka.... :)

Edytowane przez Benjamin8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o salon w Plocku to serdecznie ich pozdrawiam i rowniez musze przyznac, ze bardzo milo jest u nich robic zakupy i odsluchiwac sprzet roznej masci. Bardzo mili i cierpliwi ludzie. :-)

Podzielam twoją opinię.Po wizytach w różnych salonach tam poznałem prawdziwych fachowców i pasjonatów.

Czuło się ich zaangażowanie w mój trafny wybór.Sprzęt jaki wybrałem po odsłuchu odbiegał od moich założeń przed odsłuchem i to znacznie.

Więc nie ma innej drogi do pełnego zadowolenia trzeba posłuchać zanim kupisz.

Nie zawsze to co mają lub polecają inni musi być najlepsze dla nas samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płock jest fajny, z gośćmi można negocjować. Sala odsłuchowa jest ok, tylko strasznie tam zimno. Ale faktycznie do gości nie można sie przypiąć. Pomagają i jest ok.

Teraz czeka mnie konfrontacja ale z oddalenia monitor audio re8 i b&w 683. Zestawy z centralnym można mieć u nas za 5100 i 6250. Konfrontacja taka ze monitor audio mam w głowie, bo w wawie na nowogrodzkiej 44, tophifi, mają tylko b&w. Nie maja nawet onkyo :( Muszę sam ciągnąc :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MA zamówione :) W PŁOCKU oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem kolumny do stereo,było to tak...

CD-Cambridge Audio Azur 640 v2

Wzmak-Cambridge Audio Azur 640 v2 do tego zestawu dobierałem kolumny,na placu boju walczyły Monitor Audio RS6, KEF Q5, Celestion F38...

na początek poleciały płyty Jarecki,Metalica z orkiestrą,Markus Schulz,Rammstein,zwykłe kable,bez szaleństw...

generalnie skłaniałem się ku C F38 (cena) ale słabiutko wypadły w porównaniu z MA RS6... i przy Q5...

potem MA RS6 walczyły z Q5... i przegrały jak dla mnie...

niespodziewanym,czarnym koniem okazały się KEF Q5,zupełnie nie brałem ich na celownik,naprawde sprawdziły się z każdym typem muzy której słucham,więc ok

teraz czas na kabelki,chcę zamowić KLOTZ LA Grande 4 mm i podłączyć bi wiring...

może macie jakieś inne sugestie,inne marki sprawdzonych kabli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KLOTZ rządzi :(

sprawdzają się u mnie w KD,więc po co mieszać,masz racje...

dziś składam zamówienie w Rogoz Audio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem bezpośrednio z Niemiec, wychodziło taniej i to sporo. Ale teraz nie wiadomo, trzeba byłoby sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupowałem bezpośrednio z Niemiec, wychodziło taniej i to sporo. Ale teraz nie wiadomo, trzeba byłoby sprawdzić.

wiem,pamietam,pytałem Ciebie na priv,przysłali Tobie na bębenku :unsure:

masz podłączone na banany czy normalnie obrany kabel ? pytam bo chyba przy stereo jest to ważne,są różne szkoły...

do ampli mam banany z każdej strony...

jestem stały w uczuciach i zostane przy firmie Rogoz Audio,rewelacyjna obsługa,pełen profesjonalizm i potężna wiedza właściciela pana Janusza :unsure:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO masz na mysli piszac, ze przy stereo jest wazne podlaczenie kabli (banan vs bez banana) ?

Zasada w elektornice jest taka, ze im mniej polaczen tym zdrowszy sygnal pierwotny i tego nie przeskoczysz ale oczywiscie zawsze mozna dodac, ze

-koncowki kabli bez bananow moga sie utleniac i pogarszac jakosc styku,

-banany moga miec kiepskie wykonanie i tez moga nie laczyc

itd...

Jak masz mozliwosc to sprawdz sobie sam rozne rozwiazania polaczen i wtedy wybierz wlasciwe :-_)

Klotz-e sa OK ale mialem okazje je porownywac z Kubala Sosna i niestety w niskich partiach dzwieku przegral nieznacznie, ale porownanie cena/jakosc wygral :-)

Kabelki Klotza bralem razem z Autorusem z DDR-u :-) poo super cenie :-)

I dodam ze wizualnie to prawdziwe kloce :-) jak kabel silowy :-)

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CO masz na mysli piszac, ze przy stereo jest wazne podlaczenie kabli (banan vs bez banana) ?

Zasada w elektornice jest taka, ze im mniej polaczen tym zdrowszy sygnal pierwotny i tego nie przeskoczysz ale oczywiscie zawsze mozna dodac, ze

-koncowki kabli bez bananow moga sie utleniac i pogarszac jakosc styku,

-banany moga miec kiepskie wykonanie i tez moga nie laczyc

itd...

Jak masz mozliwosc to sprawdz sobie sam rozne rozwiazania polaczen i wtedy wybierz wlasciwe :-_)

Klotz-e sa OK ale mialem okazje je porownywac z Kubala Sosna i niestety w niskich partiach dzwieku przegral nieznacznie, ale porownanie cena/jakosc wygral :-)

Kabelki Klotza bralem razem z Autorusem z DDR-u :-) poo super cenie :-)

I dodam ze wizualnie to prawdziwe kloce :-) jak kabel silowy :-)

Pozdrawiam

braavoo

witam

mam już kabelki Klotza w kinie domowym 7.1,wszystko na bananach,więc nie mam możliwości porównania,dlatego pytałem...

zamowienie na nowe kabelki poszło,podłącze je przez bi wiring,wszystko na bananach,tak wygodnie jest,prawda

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat, tylko szkoda ze tak malo osob sie wypowiedzialo

jestem na etapie ogladania i sluchania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...