Skocz do zawartości
  • 0
adams77

kabel HDMI ???

Pytanie

witam

chcę połączyć ze sobą komputer pc z telewizorem Panasonic 37pv70p za pomocą kabla DVI-HDMI .

Problem w tym ze komputer znajduje się w innym pokoju a odległość wynosi 7 m z racji tego że nie ma przewodów 7m tylko 10m moje pytanie brzmi czy nie będzie utraty jakości na tak długim przewodzie głównie chodzi mi o oglądanie filmów x264 . Telewizor obsługuje max 1024*720 karta graficzna to geforce 8600GT . Jak to najlepiej połączyć ?

Drugie pytanie chodzi mi o audio zależy mi na połączeniu optycznym gdyż mam w kompie karte dzwiękową z wyjsciem optycznym i w amplitunerze mam takie samo i znów problem z odległością czy będzie zauważalna róznica w dzwięku

dzięki za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam dla Ciebie odpowiedź i przy okazji pytanie. Straty na jakości nie będzie ŻADNEJ, bo to sygnał cyfrowy. Ale za to jak kupisz kiepski kabel, sygnału może nie być w ogóle :).

A ja mam pytanie, jak dobry trzeba kupić kabel HDMI - HDMI, żeby na te 10m wysłać sygnał 1080p i audio z Radeona?

http://www.allegro.pl/item531734872_kabel_...f_10m_wawa.html

Czy coś takiego lub podobnego wystarczy?

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja wam odpowiem tak.

Sprawa dobrego (10m) kabla HDMI to sprawa w gruncie rzeczy złożona.

Można kupić kabel za np. 50 zł ...... i u nas będzie chodzić a u kolegi nie.

Dlaczego? Sprawa przesyłu sygnału to niejako 2 rzeczy: kabel HDMI (i wprowadzany przez niego spadek jakości sygnału) i wejście HDMI w TV (jeśli jest dobrej czułości to sobie poradzi z gorszym kablem).

Widziałem nawet taką sytuację: Klient wchodzi do sklepu i z pyskówką do sprzedawcy że sprzedał mu uszkodzony kabel. Wyjmuje z reklamówki go i oddaje sprzedawcy.

Kabel tak na oko dosyć długi (może nawet 10 m). Sprzedawca bierze kabel, podłącza go do jakiegoś Playera BR i do telewizora LCD (bodajże Sharp) ..... i wszystko pięknie chodzi. Klient ... opad szczęki.

Krótka rozmowa i dowiadujemy się że klient ma jakiś niemiecki 37' LCD no-name (jakaś dziwna nazwa).

Im droższy kabel tym teoretycznie powinien być lepszej jakości.

Jednak nikt nie da gwarancji że kabel za 500 zł będzie na pewno chodził z twoim sprzętem.

Taka jest smutna prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ja mam dla Ciebie odpowiedź i przy okazji pytanie. Straty na jakości nie będzie ŻADNEJ, bo to sygnał cyfrowy. Ale za to jak kupisz kiepski kabel, sygnału może nie być w ogóle :).

A ja mam pytanie, jak dobry trzeba kupić kabel HDMI - HDMI, żeby na te 10m wysłać sygnał 1080p i audio z Radeona?

http://www.allegro.pl/item531734872_kabel_...f_10m_wawa.html

Czy coś takiego lub podobnego wystarczy?

Powiem szczerze że nie mam pojęcia ja już trochę się pogubiłem z tymi przewodami wczoraj n.p byłem w sklepie z częściami elektronicznymi i pytałem się o kabel jak w temacie gość który zna się na rzeczy odpowiedział że nie ma szans by coś takiego poszło na takiej odległości a jak mu powiedziałem że mam w kompie wyjście DVI to był mocno zdziwiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Powiem szczerze że nie mam pojęcia ja już trochę się pogubiłem z tymi przewodami wczoraj n.p byłem w sklepie z częściami elektronicznymi i pytałem się o kabel jak w temacie gość który zna się na rzeczy odpowiedział że nie ma szans by coś takiego poszło na takiej odległości a jak mu powiedziałem że mam w kompie wyjście DVI to był mocno zdziwiony

Tiaaa ... specjalista z niego :)

Ja używałem 5m kabla DVI->HDMI. Kupiony na allegro za chyba 12 zł czy jakoś tak. Działał bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja ma PC z TV połączone kabelkiem no name 5m za 40zł i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
gość który zna się na rzeczy odpowiedział że nie ma szans by coś takiego poszło na takiej odległości..

:):):D:D

Mi w sklepie też tak mówili, najdłuższy kabel mieli 5m za 400 zł. Więc kupiłem na Allegro 15m za 95zł (obraz i dźwięk pięknie działa). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

slimak, mozesz podac od kogo kupiłeś? (bo jaki to pewnie nie wiadomo :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
slimak, mozesz podac od kogo kupiłeś? (bo jaki to pewnie nie wiadomo :))

Nie pamiętam, kupiłem 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I znowu powraca jak bumerang sprawa kabli. Tym razem HDMI.

Jaka jest prawda na ten temat to pewnie nikt do konca nie wie. Na chwile obecna jest taka mnogosc odbiornikow i nadajnikow, ktore lacza sie ze soba zlaczem HDMI/DVI, ze ciezko powiedziec jednoznacznie czy akurat taka a taka kombinacja zadziala.

Najlepszy sposob to zakupic taki kabel z opcja mozliwosci ewentualnego zwrotu/zamiany (przy zakupie w sklepie internetowym masz 10dni) i sprawdzenie, czy akurat u Ciebie zagra tak jak tego oczekujesz.

Juz nie raz robiono testy roznych kabli (ostatnio na sasiednim forum taki test robili HDMI) i jedyna roznica jaka byla widoczna to na strone drozszych kabli lepsza czern i biel, czyli poszerzony zakres, ale minimalnie. Czy tak bedzie akurat w twoim przypadku to tez ciezko stwierdzic ze wzgledu na to co napisalem wyzej.

Sam wiele kabli przerzucilem i to nie tylko HDMI i jakos razacej roznicy nie zauwazylem. Dziala albo nie dziala.

Wazniesze jest to co wypuszcza i przyjmuje sygnal. Czesto wlasnie tutaj jest najwiekszy problem (patrz dekoder telewizji N albo telewizory Easy Touch)

Najwazniejsze jest, zeby kabel byl wykonany poprawnie.

A jesli chodzi o sprzedawcow w sklepach z elektronika i innymi RTV to czesto bywa tak, ze nie wiedza do czego to jest ale wiedza ile za to maja policzyc.

Zapytaj gostka, czy ma splitter albo matrixa HDMI to zobaczysz co ci odpowie.

Ci gosciowie to bardzo czesto ludzie, ktorzy kiedys handlowali na gieldach, dorobili sie i pootwierali sobie sklepy. Sprzedaja i tyle a reszte musisz sobie sam doczytac, bo inaczej wcisna ci kazdy kit byle tylko na nim najwiecej zarobic.

Przykre ale prawdziwe.

Nie raz mnie smiech ogarnia jak o cos pytam albo rozpoczynam jakis watek dotyczacy szczegolow.

Przepraszam z gory wszystkich prawdziwych sprzedawcow/znawcow, ktorych to nie dotyczy

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Juz nie raz robiono testy roznych kabli (ostatnio na sasiednim forum taki test robili HDMI) i jedyna roznica jaka byla widoczna to na strone drozszych kabli lepsza czern i biel, czyli poszerzony zakres, ale minimalnie.

I jak bumerang powraca sprawa idiotyzmu takich testów. Kabel cyfrowy nie ingeruje w sygnał. Jeśli go zmienia to znaczy że przekłamuje i transmisji nie będzie (czytaj: ciemny ekran). Nie ma możliwości aby zmieniał tylko czerń lub biel ..... to kompletna bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam kilka uwag o kablach HDMI natury ogólnej :

a. W przypadku produktów - nazwijmy to - markowych, prawdopodobieństwo, że wtyczka nie będzie trzymała wymiarów normatywnych HDMI jest znacznie mniejsze niz w przypadku produktów "no name".

b. grubość pojedynczego włókna (łączącego 19 pinów hdmi) jest różna - wiadomo kto oferuje grubsze

c. jakość łączenia wtyczek jest różna jak i samych wtyczek.

d. kontrola jakości samego kabla (czyli tego czegoś pomiędzy wtyczkami) jest albo .... nie ma. A przerwanie/brak styku 1 włókna wiadomo czym skutkuje.

Jak widzicie NIC nie piszę o własnościach fizycznych kabli - bo to jest poza dyskusją.

Jasne , że wydawanie 500 i 1000 złotych za 1metrowy kabel nie jest,...hmmm, racjonalne. Ale markowe za 100-150-200 już w mojej opinii jest. Sam miałem 3 (słownie TRZY) różne kable HDMI no name - suma tych trzech to cena jednego, który od 1,5 roku działa bez zarzutu. Ale to jest mój wybór.

A kabel ma za zadanie przekazać sygnał a nie go polepszać. Im mniejsze zmiany sygnału na kablu tym lepiej (od źródła do terminala : audio czy video), tym kabel lepszy.

pzdr

@czarga - w sklepie wyżej są kable 7.0 metra i 7.5 metra Profigolda.

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
chcę połączyć ze sobą komputer pc z telewizorem Panasonic 37pv70p za pomocą kabla DVI-HDMI .

Problem w tym ze komputer znajduje się w innym pokoju a odległość wynosi 7 m z racji tego że nie ma przewodów 7m tylko 10m

Panasonic ma kable o długości 7m: http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=3220

ale to jest przewód HDMI-HDMI a my mówimy tutaj o DVI-HDMI no i ta cena o 100 za duża :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
ale to jest przewód HDMI-HDMI a my mówimy tutaj o DVI-HDMI no i ta cena o 100 za duża :)

No tak .... zmiana końcówki (przy produkcji kabla)z DVI na HDMI musisz duuuuuużo kosztować :lol:

A tak poważnie.

Ktoś tu dał dobrą radę. Umówić się w sklepie, że jakby co to można oddać i .... próbować, próbować i próbować.

Mogę się założyć, że jeśli nawet nie pierwszy, to na pewno drugi kabel kupiony za przysłowiowe parę złotych będzie chodził bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm no tak mozna próbować jasne :lol: problem tylko w tym że w moim mieście znalazłem tylko jeden kabel o tej długości a sklepów jest po trzy na ulicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Hmm no tak mozna próbować jasne :rolleyes: problem tylko w tym że w moim mieście znalazłem tylko jeden kabel o tej długości a sklepów jest po trzy na ulicy :(

No to zastanów się nad allegro. Skalkuluj czy opłaca ci się kupić 3 kable po 30 zł (dla próby) czy jeden za 200 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jezeli komuś potrzebna przejściówka (złocone złącza) DVI/HDMI dam GRATIS!. Mi nie jest już potrzebna. W Polskę mogę wysłać po kosztach przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dzisiaj stałem się posiadaczem kabla dvi-hdmi podłączyłem wszystko i opad szczęki obraz jest kiepskiej jakości kolory jakieś przybladłe zero kontrastu to już obraz z kanału TVTRWAM wyglada o niebo lepiej czy tak powinien wyglądać obraz chyba nie a może coś źle poustawiałem ale po kolei TV-PANASONIC TH37PV7P grafika w kompie GEFORCE 8600 GT nie wiem jak ustawić w trybie klonowania wszystko jest wyświetlane

monitor mam na 1680*1050 a TV 1280*720 w kompie odswieżanie ustawione na 50 Hz TV na 100 Hz gdy zmienie na 50 obraz mruga natomiast w trybie dualview widzę tylko sam pulpit co jest nie tak chodzi mi tylko o oglądanie filmów x264 zrobiłem wszystko tak jak napisane jest w miniporadniku HD

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12266

na kmplayerze obraz na monitorze jest nieładny zaś w TV tnie niesamowicie gdy otwieram film VLC obraz na monitorze jest też nieładny ale w TV chodzi wszystko płynnie ale ta jakość obrazu to jakaś pomyła proszę o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...