Skocz do zawartości
Adamxander1111

PROŚBA O POMOC W WYBORZE KINA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczy.Korzystając z waszego doświadczenia chciał bym prosić o pomoc w doborze zestawu kina domowego ,mianowicie nosze sie z zamiarem zakupu zestawu 7.1 i niestety nie wiem czym sie kierowac przy wyborze z tytułu iz mam telewizor samsung seri 6 52" doszukałem zestaw SAMSUNGA HT-BD2 tylko nie wiem co o nim myślec .Na poczatek moge przekazac ze pomoeszcenie w którym ma sie mieścic zestaw ma około 80m/2 zestaw chce rozstawic na powierzchni 40m/2 tego pomieszcenia .Zasadniczo szukam sprzetu na którym uzyskam jak najlepszy efekt przy ogladaniu tv oraz dobry i głośny odsłuch muzyki.Z góry dziękuje za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużym pomieszczeniu potrzebujesz amplituner i głośniki z prawdziwego zdarzenia. Komplety fabryczne typu opisanego przez Ciebie raczej się tu nie sprawdzą. Rdzę wybrać amplituner od ONKYO, DENON, HARMAN, SONY plus solidne głośniki - jest tego wiele - JBL, JAMO, DALI, B&W, ostatnio modny KLIPISH i zbudować kino domowe 5.1 lub 7.1 z głośnikiem centralnym i subwooferem. Do tego ważne jest źródło dźwięku - odtwarzacz DVD, BR , telewizja cyfrowa, telewizja kablowa - nic o tym nie piszesz.

Dużo ciekawej roboty przed tobą no i żeby efekt był zadowalający trzeba poświęcić trochę pieniążków. W żadnym wypadku nie kupuj plastikowych rurkowych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ampli onkyo 905/906. Głośniki jamo d6/d7, może być teufel seria 8 lub 9, moze też klipsch set 63.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o budżet to myśle ze 5-7 tys. Zródło dzwięku to takze wybór jest przede mna,telewizna hmm myślełem o "N" ,więc każda sugestia i pomoc bedzie dla mnie bardzo ważna.chciał bym jeszcze sprecyzowac kwestie wielkości pomieszczenia a mianowicie całe pomieszczenie salonu ma 80m/2 gdzie 40m/2 zostało wydzielone na cel kina domowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba się będzie ograniczyć. Ale to nie będzie łatwe bo masz ogromne pomieszczenie. Moze zacznij kompletować po kolei , tzn w uk, można kupić onkyo 905 za ok 500f, tak było podawane. Reszta zostanie na kolumny.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...