Skocz do zawartości
gasior5

Czy jest kabel lub przejściówka HDMI-Scart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję połączyć TV w którym mam wolne 3 złącza HDMI z DVD posiadającym jedynie Scart. Czy jest jakiś kabel lub przejściówka umozliwiająca takie połączenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE MA ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu krzyk i to na czerwono...

Oczywiście, że jest URZĄDZENIE zmieniające sygnał analogowy na cyfrowy. Ale czy to się opłaca - szczerze wątpię. Taniej będzie kupić nowe DVD.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

potrzebuję połączyć TV w którym mam wolne 3 złącza HDMI z DVD posiadającym jedynie Scart. Czy jest jakiś kabel lub przejściówka umozliwiająca takie połączenie?

Kabla nie ma. Przejściówka w sensie konwertera aktywnego (dodatkowej skrzyneczki), jest możliwa ale totalnie nieopłacalna. Krótko i na temat :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od razu krzyk i to na czerwono...

Oczywiście, że jest URZĄDZENIE zmieniające sygnał analogowy na cyfrowy.

Ale czy to się opłaca - szczerze wątpię. Taniej będzie kupić nowe DVD.

pzdr

Precyzyjne pytanie - precyzyjna odpowiedź .

Czerwony krzyk sygnalizuje, że pytanie jest absurdalne - nic więcej .

Nikt nie pyta o "URZĄDZENIE" do zamiany (BTW-drogie ampli to potrafią) , ale o "KABEL" mający połączyć różne światy !

Krótko i na temat . Elementarną wiedzę można znaleźć na tym forum w 3 sekundy, no ale lepiej wygenerować temat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało "kabel lub przejściówka".

Ale to i tak bez znaczenia, bo zabawka jest w chorej cenie. A może inne rozwiązanie? Rozdzielacz SCART po prostu, koro brakuje wejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle sens konwersji analogu do cyfry , po to by koniecznie podać to przez HDMI ( nie w zaawansowanym rozwiązaniu ) woła o pomstę do nieba.

Odbiornik TV ma odpowiednie układy , aby analogowy sygnał przyjąć i w zależności od jakości TV wyświetlić jak najlepiej .

@Gasior5 - kablem Scart mogą być przesłane sygnały na 3 różne sposoby - możesz to zapewne wybrać w menu DVD .

1- CVBS - złożony sygnał video , czyli composit - najgorsza jakość

2- S-Video - już trochę lepiej

3- RGB - max. co można wycisnąć z playera

Ustaw na RGB , SCART podłącz do TV ( tu musisz wybrać wejście, bo z reguły tylko jedno przyjmie RGB) i juz masz najlepiej jak można !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX nie ma absurdalnych pytań. Pytałem nie tylko o kabel ale też o przejściówkę (domyślnie - urządzenie). Szkoda tylko, że są osoby reagujące bardzo impulsywnie tak jak Ty w pierwszej i drugiej odpowiedzi, praktycznie dopiero trzecia Twoja odpowiedź zawiera istotne dla mnie informacje.

Piszesz, że elementarną wiedzę można znależć na tym forum w 3 sekundy, ja czytałem dużo dłużej i nie znalazłem jasnej informacji w temacie mojego postu. Jeśli byłbyś tak uprzejmy to podaj link - bardzo chętnie poczytam. Nie jestem elektronikiem, nie mam też zbyt dużej wiedzy dotyczącej nowoczesnego RTV.

Problem jest dla mnie męczący - pod jedyne w TV gniazdo Scart podłaczony jest system kamer mający tylko Scart. Drugim urządzeniem które chciałbym podłączyć jest dekoder z dyskiem (skrótowo napisałem DVD) - służy zarówno jako dekoder TV jak i nagrywarka. Próbowałem rozwiązania proponowanego przez hr.susel czyli rozdzielacz SCART. Niestety nie zdaje egzaminu w przypadku, gdy pracują oba źródła sygnału.

Może ktoś ma jakiś inny pomysł jak taki problem rozwiązać (oprócz postawienia drugiego TV)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy niemów nigdy.

Euro-> VGA

http://www.youras.abc24.pl/default.asp?kat...&pro=331921

VGA-> DVI

DVI-> HDMI

Połączyć można, ale na pewno nie zadziała. :)

---------------------------------------------------------------------------------

Ale w TV masz na pewno oprócz HDMI wejście D-sub (VGA) i pierwszy kabelek może zadziałać.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TV posiadasz kilka różnych wejść - min. jak napsałeś 2 EURO , ale także zapewne S-Video.

W sumie masz także 3 urządzenia , które chciałbyś podpiąć

Ustal teraz priorytety - chodzi o jakość połączeń . Które urządzenie wywala RGB po Euro , to podłącz do Euro

obsługującego RGB , przy pozostałych dwóch jakość będzie taka sama - jedno w trybie S-Video po Euro, a

drugie poprzez przejściówkę ( kabel Euro -> S-Video ) opis złącz znajdziesz na Wikipedii .

"Pytałem nie tylko o kabel ale też o przejściówkę (domyślnie - urządzenie). "

Jeśli domyślnie urzędzenie nazywasz przejściówką , to faktycznie, możesz mieć rację ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BoDeX nie ma absurdalnych pytań. Pytałem nie tylko o kabel ale też o przejściówkę (domyślnie - urządzenie). Szkoda tylko, że są osoby reagujące bardzo impulsywnie tak jak Ty w pierwszej i drugiej odpowiedzi, praktycznie dopiero trzecia Twoja odpowiedź zawiera istotne dla mnie informacje.

Piszesz, że elementarną wiedzę można znależć na tym forum w 3 sekundy, ja czytałem dużo dłużej i nie znalazłem jasnej informacji w temacie mojego postu. Jeśli byłbyś tak uprzejmy to podaj link - bardzo chętnie poczytam. Nie jestem elektronikiem, nie mam też zbyt dużej wiedzy dotyczącej nowoczesnego RTV.

Problem jest dla mnie męczący - pod jedyne w TV gniazdo Scart podłaczony jest system kamer mający tylko Scart. Drugim urządzeniem które chciałbym podłączyć jest dekoder z dyskiem (skrótowo napisałem DVD) - służy zarówno jako dekoder TV jak i nagrywarka. Próbowałem rozwiązania proponowanego przez hr.susel czyli rozdzielacz SCART. Niestety nie zdaje egzaminu w przypadku, gdy pracują oba źródła sygnału.

Może ktoś ma jakiś inny pomysł jak taki problem rozwiązać (oprócz postawienia drugiego TV)?

proszę bardzo http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8152 jedynie 500$ + przesyłka.

Nigdy niemów nigdy.

Euro-> VGA

http://www.youras.abc24.pl/default.asp?kat...&pro=331921

VGA-> DVI

DVI-> HDMI

Połączyć można, ale na pewno nie zadziała. rolleyes.gif

i nic z tego nie bedzie, bo sygnał zatrzyma sie na DVI, dlatego, ze z euro leci sygnał analogowy, a po hdmi tylko cyfrowy, no, chyba, ze po drodze wstawisz skaler, tak pomiedzy [VGA->DVI->scaler->DVI->HDMI].

a tu duuuużo wiecej na temat http://hdtvpolska.com/index.php?showforum=111

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Połączyć można, ale na pewno nie zadziała.

i nic z tego nie bedzie, bo sygnał zatrzyma sie na DVI

A co ja napisałem wcześniej??? :D

Zejdźmy na ziemię.

Problem jest dla mnie męczący - pod jedyne w TV gniazdo Scart podłaczony jest system kamer mający tylko Scart.

Jeżeli system kamer nie wysyła sygnału RGB to wystarczy (2,33 zł).

http://www.allegro.pl/item533103110_redukc...in_out_347.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są najprostsze rozwiązania. :)

Slimak bardzo dziękuję za podpowiedź - nakierowałeś mnie na szukanie przejściówek w analogu. Postępująca cyfryzacja i szum medialny spowodował, że szukałem możliwości podłączenia urządzeń przez HDMI ;) zamiast wykorzystania analogu.

Udało mi się zdobyć na giełdzie kabel Vivanco Scart -> 6 x RCA dzięki któremu podłączyłem do TV system kamer przez komponent w TV + audio. Jak na razie wszystko działa, jutro sprawdzę czy wszystko też dobrze nagrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...